"sestrice"... : ) ( :

gost 15307

Legenda
Poruka
56.095
zanimljiva...psiholoska...pojava/situacija;
dvije bliske zene...najcesce sestre...bioloske, ali ne nuzno...ponekad su samo izuzetno bliske prijateljice... cesto slice jedna drugoj ko jaje...jajetu...naravno, ne radi se o
fizickoj slicnosti vec o...dijelom vjerojatno...forsiranoj slicnosti u pogledu nacina razmisljanja, navika...odijevanja, sminkanja...mada, je i to sekundarno;
akcent je na nacinu razmisljanja i duhovnim svijetovima...

cesto imam prilike opservirati ovaj... fenomen (u rl, ali i ovdje na forumu...) i situacije koje iz istog neminovno proizlaze...lijepe, ali i manje lijepe;
- sestrinsko....ispomaganje...divno, neprocjenjivo,
- sestrinska podrska...opet...neprocjenjiva; cak i kada nisu u pravu,
- valjada ima jos...slobodno dopisite...mislim, ako ima...

sad one malo manje lijepe;
- prikrivena zavist koja se, vrlo...neobicno, ali je tako...najcesce ocituje u banalnim zivotinim situacijama; od maznula mi majicu do maznula mi djecka/zmua...
- klonirani stavovi; od omiljene boje preko omiljenog pisca i omiljenog benda do...unedogled...nesto...ko sijamski blizanci spojeni sadrzajom glava...al ne moz' coek da se ne zapita; cija je glava tu...original, elte...
- sestrinsko satiranje...medjusobno kad je jednoj...konacno, a moz' bit' slucajno...nacepljena... sujeta (?)...

elem, imate li "sestricu"...biolosku ili sociolosku...nebitno?
da li ste nekad osjetili ljubomoru?
da li ste se u tom odnosu ikad osjetile...uguseno/sputano...?
da li vam je ikad zasmetao osjecaj da razgovarate sa... svojom slikom u ogledalu?

evo, da odogovorim te dam...svijetao primjer; :rumenko:
- imam mladju sestru...biJolosku
- potpuno smo razlicite...mislim jednako smo...elokventne, ali se sadrzaj bitno razlikuje
- nikad nisam osjetila ni ljubomoru niti bilo sta drugo...dobro, jesam ponekad imala poriv da je u necem zaustavim i kazem pa sta bude...nek odluci sama...odrasla je
- kao sto rekoh; razlicite...izvana i iznutra...mada, s godinama iako zivimo razdvojeno primjecujem izvjesne slicnosti s...mamom...kod obje :eek:

a vi....kako ste?

ps evo i prigodni linak...mislim, odlicna je...fotografija u filmu :)

 
Poslednja izmena:
e, da...a 'el si imala nekad neku..."wanna be sestricu"...znas one...zenske osobe...ma, i muske ponekad, sto se nalijepe ko duhovni cicak i ne otpustaju dok ne...zarezis?

..nisam odmah prepoznala taj tip.. :) ..valjda se nikada nisam zaustavila da
razmotrim njihovo ponashanje i motive.. :lol:
..prvih puta je bilo zbunjujuce i zavrshavalo..pa, da..rezanjem..
..brzo sam nauchila je najlakshe i najbrze da ih smrznem i pustim da otpadnu..
 
ovako..rodjene nemam
ali imam best frend..iz detinjstva
mislim znamo se iz detinjstva..ceo zivot smo zajedno
sto se tice razmisljanja..
pa jesu slicna..donekle..
ali imamo mi te nase sukobe misljenja...pa cesto rekla bih :lol:
razliciti su nam ukusi u oblacenju
razlicite smo i momke birali...
nekada se zapitam.kako smo uopste toliko bliske
kad smo toliko razlicite..majku mu:lol:
sto se tice te podrske..pa vrlo smo iskrene jedna prema drugoj
to je ono sto jako cenimo...
nikad joj necu reci da joj je frizura dobra kada nije..
miiislim..banalni primer :lol:
sto se tice zavisti i ljubomore..
pa ni za to nisam sigurna
volela bih da sam otresitija i direktnija u verbalnim sukobima
na primer, ona tu brilira
ima vise samopouzdanja od mene..
a to sam i njoj sto puta rekla...
verovatno postoji i nesto od mojih osobina koje bi ona rado posedovala...
fizicki ne licimo...mozda jesmo dok smo deca bile
ista duzina kose, ista boja...posle smo pocele da se sisamo i farbamo..
i tako...
milim..sve je to ljudski :)
 
ajmo fino... nema zaista nista lepse kad su sestre u ljubavi a ti si musko i od jedne neki faktor.... ona druga te zagotivi vremenom ako vec nije od starta vise od prve, ako zaseresh nesto... ta druga kolko god da si zasro ima da te brani kod prve i da te vadi.... sad zaebato ako su vranjanke... moras da prvo qresnes stariju da bi doso do mladje... a neki put i qevu im njiovu.... znam frika koji je bio sa sve tri.... fina porodica ugledan baja cale im, sredio stariju, ozenio se najmladjom a sve vreme prica o qevi im njihovoj... naravno puklo sve posle par godina jer ta mlda bila lujka na qub al dok je trajalo bio je ko grof cana jer su ga pazile ranile i davale mu lovu jer ga mrzelo da rinta.... ma cirkus sa sestrama.
 
bb4f74dc507bd7ff9ef10c0.gif
 
nemam ni sestru ni "sestru" drugaricu... tj slabo imam toliko podudarnosti (mislim tu totalnu podudarnost o kojoj ti pricas) sa ljudima sa kojima se druzim... a druzim se sa raznoraznim... sa nekima koji se medjusobno nikada ne bi druzili...

ranije sam se druzila sa sebi slicnima, imala "sestru" ili "sestre", ali iz te faze se valjda valja izaci... ono beneton i te fore :mrgreen: u razlicitosti je bogatstvo :mrgreen:

sto ne znaci da nikad nisam ljubomorna (makar malo)...
da li vam je ikad zasmetao osjecaj da razgovarate sa... svojom slikom u ogledalu?
nesto mislim... nikada nisam imala taj osecaj...


valjda ljudima prija taj osecaj potpore, osecaja da su u pravu, da znaju ko su, kada su okruzeni sebi slicnima... treba biti spreman na ljuljanje svojih stavova pa uloviti u "nesestrinske' vode druzenja...
 

Back
Top