Kia pro cee'd - best buy??

Don_Juan_

Početnik
Poruka
28
Vec duze vrijeme razmisljam (keva i ja) o kupovini novog auta (na kredit, naravno :) :)
Izbor nam je bio spao na Toyotu Yaris, i Opel Corsu. Medjutim :D
Kad sam vidjeo ovog pro cee'd-a, zaljubio sam se u njega. Keva je skepticna, kaze korejac, jeb'o te on, bla bla :D Medjutim, da za iste pare dobijem auto C klase, fantasticnog izgleda, i to sa kakvom opremom, i jos daju 7 godina garancije! Da li je to trenutno best buy kupovina?
Da napomenem, da ne planiram da brzo mjenjam auto, znaci uzimam ga na duze staze, a i ne prelazim nesto puno kilometara autom.

PRO_CEE’D 1.4 benz.
CVVT/109 KS
LX FRESH 3 popust - 7.000 = 21.990 km (negdje oko 11.000 e)

PRO_CEE’D 1.4 benz.
CVVT/109 KS
LX CITY + ALU 3 popust - 7.000 = 22.790 (negdje oko 11.400 e)

Oprema:

LX COOL:
Zračni jastuci za vozača i suvozača
Bočni zračni jastuci i zračne zavjese
ABS + EBD sa disk kočnicama
Imobilizator – elektronska blokada motora
Automatsko zaključavanje vozila u vožnji
ISOFIX – sistem za pričvršćivanje dječijih sjedišta
Sigurnosni pojasevi sa limitatorom zatezne sile
Hlađena pregrada ispred suvozača
Centralno zaključavanje
Progresivni servo upravljač podesiv po visini i dubini
Radio/CD/MP3 sistem sa 4 ugrađena zvučnika i
komandama audio uređaja na upravljaču
Putni računar
Klima uređaj
Električno pokretanje prednjih stakala
Držači za čaše u konzoli
Nasloni za glavu podesivi po visini
Naslon zadnje klupe deljiv u omjeru 60:40
Battery Saver – automatsko isključivanje električnih
potrošača pri zaključavanju vozila
Tonirana stakla
15“ Michelin 185/65 R15H (kod 1.6 CRDi 195/65 R15H)
Ručice vrata i ručno podesivi retrovizori u crnoj boji

LX FRESH:

Oprema LX COOL i
Sigurnosni alarm
Aktivni nasloni za glavu na prednjim sjedištima
Prednja stakla sa zaštitom protiv uklještenja
Daljinsko centralno zaključavanje sa preklopivim
ključem
Obruč upravljača i ručica menjača presvučeni kožom
Prednja sjedišta sa potporom u lumbalnom djelu
Vozačevo sjedište podesivo po visini
Centralna konzola sa dvostrukom pregradom,
držačima za čaše i naslonom za ruku
Držači čaša za zadnju klupu
Električno podesiva i grijana vanjska ogledala u boji
karoserije
Prednja svjetla za maglu

LX CITY+ALU:
Oprema LX FRESH+ i
16“ alu felge, Michelin 205/55 R16H
GARANCIJA PROIZVOĐAČA:
 
Ма... Смрди то на жешћу комерцијалу са истока... Возио сам другарову Шуму 2 из 2004 - ок ауто, удобан, велики, мекан... Ал *** базди на јапанско-амерички систем - без карактера, вози и кад цркне баци. Ко чарапе.:thumbdown:
 
Samo da ne bude to igra kao i sa Hyundai I30 koji kosta 11000 eura a kad nesto ode onda se izujes kao da je 50000 eura.
Sofersajbna je 400 eura,far 300 i imam drugara koji ga ima i prodaje ga jer kaze da strepi kad ce da ga nesto saceka.
Cista navlakusa-kupis jeftino a onda deljanje na delovima.
 
ali ko ima za kola od 11 soma ima i 300e za far...realno!
to govorim za one koji daju 11 soma odjednom...
a sto se tice skupih delova,tako je,kako je...na svakom novom je tako :) pa ni sa puntom( z10 ) ili kako vec,nije bolje...
nego da ne otvaram novu temu,koliko kosta generalna za yuga 45/55 '80 i neko godiste,opel suzu i za fiat uno/tipo?
posto bi trebalo da kupim uskoro jedan od ova 3 :)))
konacnooo :))))
 
Popkeee pa zar ti nije bolje da jos malo sacekas pa da uzmes mnogo mladji od tog.
Ja evo imam Yugo sa plinom,cd muzikom,alarmom,lavljom kandzom,od prve vlasnice,2004 godiste,sa dobrim gumama,potpuno ispravan a izasao me 1100 eura.
Necu ni da ga prodajem nego ga ostavljam zeni da se švrćka.
Koliko sam video po oglasima se krece oko 1700-1800 eura a lako moze da ti naleti neki povoljan samo ako pratis oglase i imas kes.
Moj savet- nemoj da kupujes krs jer ce te izaci jos dva puta toliko a gde su jos zivci koji se ne mogu platiti.
 
ali ko ima za kola od 11 soma ima i 300e za far...realno!
to govorim za one koji daju 11 soma odjednom...
a sto se tice skupih delova,tako je,kako je...na svakom novom je tako :) pa ni sa puntom( z10 ) ili kako vec,nije bolje...
nego da ne otvaram novu temu,koliko kosta generalna za yuga 45/55 '80 i neko godiste,opel suzu i za fiat uno/tipo?
posto bi trebalo da kupim uskoro jedan od ova 3 :)))
konacnooo :))))

Mislim da su ovo vrlo paušalne informacije... ma gde je održavanje Punta skupo?! Redovan servis 5-6000 a za Kiu 15.000. Gde je to isto?
 
Popkeee pa zar ti nije bolje da jos malo sacekas pa da uzmes mnogo mladji od tog.
Ja evo imam Yugo sa plinom,cd muzikom,alarmom,lavljom kandzom,od prve vlasnice,2004 godiste,sa dobrim gumama,potpuno ispravan a izasao me 1100 eura.
Necu ni da ga prodajem nego ga ostavljam zeni da se švrćka.
Koliko sam video po oglasima se krece oko 1700-1800 eura a lako moze da ti naleti neki povoljan samo ako pratis oglase i imas kes.
Moj savet- nemoj da kupujes krs jer ce te izaci jos dva puta toliko a gde su jos zivci koji se ne mogu platiti.

ne mogu da cekam,cale me dr*a za svaki km,brate ne razumete vi toooo!!!u pola posla zvoni mi tel...svaki put tako!!! ne mogu vise brate,znaci radio sam kao konj juce,ceo dan mesao beton i kopao sa njim kod komsije...platio nam 100e...i sa nasim materijalom (3500) ispada da mi treba da podelimo po pola 65e tj svakom po 3250 din...al ja uzeo 1500 a njemu resto,kapirajuci da ce mi dati bar jos 1 dan u nedelji da uzmem auto...ali ne...!!!
ne mogu vise bre da stopiram u 3 ujutru a kola TRUNU U GARAZI!!!
znaci USLOVI ZA VOZNJU su nenormalni...1 nedeljno mogu da ih uzmem sa tim sto kod devojke mogu kad hocu..a kod devojke(stalne) ni ne idem skoro...samo sa strane...smucilo mi se vise da ga lazem i da idem po mrtvim parkovima u 3 ujutru...ako ne mogu kola kad mi trebaju,lepo cu svoja pa kolko kosta nek kosta....ovo ja ne mogu vise nikako!!!

Mislim da su ovo vrlo paušalne informacije... ma gde je održavanje Punta skupo?! Redovan servis 5-6000 a za Kiu 15.000. Gde je to isto?

da...a uporedi koliko puta moras ici za godinu dana puntom a koliko sa kia-om na servis posle...recimo 100.000 km :)
 
Samo da ne bude to igra kao i sa Hyundai I30 koji kosta 11000 eura a kad nesto ode onda se izujes kao da je 50000 eura.
Sofersajbna je 400 eura,far 300 i imam drugara koji ga ima i prodaje ga jer kaze da strepi kad ce da ga nesto saceka.
Cista navlakusa-kupis jeftino a onda deljanje na delovima.


Ista prica kao sa francuzima, zar ne.
Svaka cast onima koji zaradjuju posteno i voze dobra kola, za ostalih 95% jadnika koji zive u ovoj drzavici, punto, yugo, su kola snova.
Nazalost.
 

brate...da ti pricam sve sto mi je uradila,veruj mi da bi bio na mojoj strani...
kad sam bio u urgentnom zbog saobracajke na motoru,kad sam je zvao da bude samnom makar preko fona,ona mi prekinula i nastavila da kupuje cipele sa kevom...i kao slace mi poruke da zna da je tu.....a bila na 15 min od urgentnog...
a to je samo jedan primer...a ima ih 100!
al aj,necemo u off...
 
Cini mi se da ti rece da si prodao astru 97' plin za 2000? To mi deluje prilicno povoljno..

Ma da.Uvece u 18h sam dao oglas da bi do 22h imao jedno 15 poziva i trgovci mi nudili 2000 a ja sam rekao ko prvi devojci .... Ujutro u 7h sutradan ode Astra.Mogao sam da dobijem i vise ali ispalo je savrseno sto sam je dao povoljno jer ipak je ona 97-mo i nije imala klimu.A ovi sto je cene po 2700-3000 i dan danas je prodaju.
 
@popkeeee
Slusaj,ako su njoj tada bile vaznije cipele onda bi joj ja .ebo mamicu sto je bila s njom i nije joj rekla da dodje do tebe a onda bi ovu tvoju kravicu sutnuo i s levom i desnom u glavu i.............................!!!:evil: :evil: :evil:
Sta ce ti ta tek raditi da se eto recimo uzmete jednog dana i dobijete bebu!
Nahebo si jer se tad vecina zena zaokrene za 180%,naravno na gore!
 
@popkeeee
Slusaj,ako su njoj tada bile vaznije cipele onda bi joj ja .ebo mamicu sto je bila s njom i nije joj rekla da dodje do tebe a onda bi ovu tvoju kravicu sutnuo i s levom i desnom u glavu i.............................!!!:evil: :evil: :evil:
Sta ce ti ta tek raditi da se eto recimo uzmete jednog dana i dobijete bebu!
Nahebo si jer se tad vecina zena zaokrene za 180%,naravno na gore!

Brate otkaci to mOmentalno!:ok:

sve ja to drugari znam,ali ona je krava,a ja slab na njene suze...i kad god krenem suzama me zaustavi...iako znam da su neiskrene... :dash:
ma,o ljubavnim problemima bolje da ne pricamo,lep je dan,ne zelim da ga upropastim :)
samo Dule ako ti nije prob reci mi koliko je otprilike generalna za juga,posto rece da ga imas ... :)
a ko god zna za suzu i uno/tipo nek javi :)
e da Dule,koliko ti trosi?
 
@popkeeee
Generalka za Yugo izadje oko 300 eura a ako imas drugara koji bi ti to odradio za par piva onda i manje. Uzmi samo 55-icu a potrosnja je oko 9 l plina po gradu i oko 7 na otvorenom.
Benzina tosi isto oko 9 po gradu a na otvorenom oko 6 a ovo vazi samo pod uslovom da ti je sve ispravno i nastelovano. Imam jako dobrog keca od prvog vlasnika u fantasticnom stanju sa pravih 80k km a covek bi ga dao za 450 eura.Mislim da je ovo pravo vozilo za tebe jer nemas ulaganja a dao si smesne pare.
 
e Dule,hvala ti ko bratu,ali ne mogu ja da idem da ugradjujem,pa da se cimam po policiji pa jos da ga atestiram...
prvo sto ne znam procedure,a drugo sto ja jos sam pola meseca slobodan,a posle toga ceo dan radim...
hvala ti puno kao bratu,ali samo sa gasom bih uzeo!
hvala jos jednom!
 

Back
Top