TRAZIM DRAJVER ZA USB KAMERU

LepaLuki

Obećava
Poruka
69
Dobila sam na poklon usb kameru (model:twain, usb pc camera TMW-200, samo to i pise, i niko nikad nije cuo za tu kameru) i sa njom instalacioni disk i drajver ali za windows 98, a ja imam xp. Bila sam u toj radjni gde je kamera i kupljena ali devojka je samo slegla ramenima i neljubazno objasnila da nemoze da mi pomogne. Da li neko ovde ima neki pametan savet, ili je mozda cuo za ovu kameru i zna da mi kaze koji su drajveri kompatibilni sa njom, posto ovu marku ne mogu da nadjem ni na jednom sajtu koji nudi te drajvere. UNAPRED HVALA!
 
LepaLuki:
Dobila sam na poklon usb kameru (model:twain, usb pc camera TMW-200, samo to i pise, i niko nikad nije cuo za tu kameru) i sa njom instalacioni disk i drajver ali za windows 98, a ja imam xp. Bila sam u toj radjni gde je kamera i kupljena ali devojka je samo slegla ramenima i neljubazno objasnila da nemoze da mi pomogne. Da li neko ovde ima neki pametan savet, ili je mozda cuo za ovu kameru i zna da mi kaze koji su drajveri kompatibilni sa njom, posto ovu marku ne mogu da nadjem ni na jednom sajtu koji nudi te drajvere. UNAPRED HVALA!

Ja imam Intelovu kamericu, za koju ne znam cak ni koji je model, imam i kutiju na kojoj pise samo INTEL, nema nikakva oznaka, dobio sam drivere za win98, naravno imam XP, tako da ti driveri ne vrede, ali mi zato winXP sam nadje kamericu, verovatno bi i tebi morao sam da nadje posto u XP-u imaju skoro svi driveri za te starije kamerice, ako nemas ni jedan prog za gledanje kamerice onda mozes to da testiras iz NetMeetinga, idi u START/RUN pa kucaj conf.exe i pokreni to, ako ti bude trazio da kucas neke podatke u slucaju da prvi put startujes NetMeeting, onda iskucaj to i prodji sve testove, kada ukljucis program idi na, TOOLS/OPTIONS/VIDEO tamo pod 'the video capture device I want to use is' vidi da li postoji neka web kamerica selektovana, ako postoji onda iskljuci te opcije, i idi na ono PLAY dugme u NetmEeting prozoru i onda bi trebalo da vidis sebe tu na ekranu, ako ti radi kamerica javi se da ti posaljem drugi software da mozes da se slikas.
 
Hvala Bozo, samo kako da mi winXP sam nadje kamericu? Kad je ukljucim on registruje kao new hardware i trazi mi disk. Instalacija prodje ok, ali mi on opet ne prepoznaje kameru nego mi je ponovo prijavljuje kao new hardware i trazi instalaciju. XP mi je ponudio opciju da ode na net i na osnovu nekog fabrickog broja kamere potrazi njihov sajt i drajver, i daje mi sledeci inf: nasao je sajt, kao i kameru ali mu proizvodjac daje inf. da drajver za XP nije ni napravljen. Meni je jedino resenje da nadjem drajver za neku drugu kamericu koji je kompatibilan sa ovim mojim malim cudom. Probacu sve ovo sto si mi rekao jos jednom pa cemo videti. hvala!
 
LepaLuki:
Dobila sam na poklon usb kameru (model:twain, usb pc camera TMW-200, samo to i pise, i niko nikad nije cuo za tu kameru) i sa njom instalacioni disk i drajver ali za windows 98, a ja imam xp. Bila sam u toj radjni gde je kamera i kupljena ali devojka je samo slegla ramenima i neljubazno objasnila da nemoze da mi pomogne. Da li neko ovde ima neki pametan savet, ili je mozda cuo za ovu kameru i zna da mi kaze koji su drajveri kompatibilni sa njom, posto ovu marku ne mogu da nadjem ni na jednom sajtu koji nudi te drajvere. UNAPRED HVALA!
Ako hoces probaj preko googla ili nadji drivere za win2000 ako ne mozes za xp jer ti driveri su u vecini slucajeva isti :wink:
SlipKnoT 4e\/er
58.gif
58.gif
58.gif
58.gif
58.gif
58.gif
58.gif
58.gif
58.gif



majmun.gif



You fuckin' touch me I will rip you apart
I'll reach in and take a bite out of that
Shit you call a heart...
veryangry.gif

______________
68.gif
69.gif
 
LepaLuki:
Dobila sam na poklon usb kameru (model:twain, usb pc camera TMW-200, samo to i pise, i niko nikad nije cuo za tu kameru) i sa njom instalacioni disk i drajver ali za windows 98, a ja imam xp. Bila sam u toj radjni gde je kamera i kupljena ali devojka je samo slegla ramenima i neljubazno objasnila da nemoze da mi pomogne. Da li neko ovde ima neki pametan savet, ili je mozda cuo za ovu kameru i zna da mi kaze koji su drajveri kompatibilni sa njom, posto ovu marku ne mogu da nadjem ni na jednom sajtu koji nudi te drajvere. UNAPRED HVALA!
Nasao sam sajt ali tu kameru nigde.Inace sajt je kolko sam provalio www.twain.orgSlipKnoT 4e\/er
58.gif
58.gif
58.gif
58.gif
58.gif
58.gif
58.gif
58.gif
58.gif



majmun.gif



You fuckin' touch me I will rip you apart
I'll reach in and take a bite out of that
Shit you call a heart...
veryangry.gif

______________
68.gif
69.gif
 
LepaLuki:
Ma u tome je i problem, na kutiji i ne pise nista vise od TMV-200, ali u specifikaciji pise "Software Driver: Twain, Video for Windows" a na Twain sajtu naravno ni traga od drajvera. :?
Twain nije proizvođač, twain je standard za imaging uređaje kao što su kamere, skeneri itd. To što piše Twain to samo znači da podržava taj standard, ništa drugo.
Izgleda da ne postoji drajver za nju, ja sam pogledao na netu, samo desetine očajnika koji takođe traže drajver kao i ti... ako neko nađe, svaka mu čast.
 

Back
Top