TRAZIM DRAJVER ZA USB KAMERU
Prikazujem rezultate 1 do 13 od 13

Tema: TRAZIM DRAJVER ZA USB KAMERU

Obećava LepaLuki (avatar)
    Učlanjen
    27.07.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    53

Podrazumevano TRAZIM DRAJVER ZA USB KAMERU

Dobila sam na poklon usb kameru (model:twain, usb pc camera TMW-200, samo to i pise, i niko nikad nije cuo za tu kameru) i sa njom instalacioni disk i drajver ali za windows 98, a ja imam xp. Bila sam u toj radjni gde je kamera i kupljena ali devojka je samo slegla ramenima i neljubazno objasnila da nemoze da mi pomogne. Da li neko ovde ima neki pametan savet, ili je mozda cuo za ovu kameru i zna da mi kaze koji su drajveri kompatibilni sa njom, posto ovu marku ne mogu da nadjem ni na jednom sajtu koji nudi te drajvere. UNAPRED HVALA!

Zainteresovan član
    Učlanjen
    09.07.2003.
    Reputaciona moć
    54

Podrazumevano

Pa ako ništa drugo bar bi na pakovanju trebao da bude sajt te kompanije. Proveri da li na cd-u sa drajverima imaš neki readme ili tako nešto. Možda piše.

Registrovan korisnik
    Učlanjen
    23.03.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    57

Podrazumevano Re: TRAZIM DRAJVER ZA USB KAMERU

Citat Original postavio LepaLuki
    Dobila sam na poklon usb kameru (model:twain, usb pc camera TMW-200, samo to i pise, i niko nikad nije cuo za tu kameru) i sa njom instalacioni disk i drajver ali za windows 98, a ja imam xp. Bila sam u toj radjni gde je kamera i kupljena ali devojka je samo slegla ramenima i neljubazno objasnila da nemoze da mi pomogne. Da li neko ovde ima neki pametan savet, ili je mozda cuo za ovu kameru i zna da mi kaze koji su drajveri kompatibilni sa njom, posto ovu marku ne mogu da nadjem ni na jednom sajtu koji nudi te drajvere. UNAPRED HVALA!
    Ja imam Intelovu kamericu, za koju ne znam cak ni koji je model, imam i kutiju na kojoj pise samo INTEL, nema nikakva oznaka, dobio sam drivere za win98, naravno imam XP, tako da ti driveri ne vrede, ali mi zato winXP sam nadje kamericu, verovatno bi i tebi morao sam da nadje posto u XP-u imaju skoro svi driveri za te starije kamerice, ako nemas ni jedan prog za gledanje kamerice onda mozes to da testiras iz NetMeetinga, idi u START/RUN pa kucaj conf.exe i pokreni to, ako ti bude trazio da kucas neke podatke u slucaju da prvi put startujes NetMeeting, onda iskucaj to i prodji sve testove, kada ukljucis program idi na, TOOLS/OPTIONS/VIDEO tamo pod 'the video capture device I want to use is' vidi da li postoji neka web kamerica selektovana, ako postoji onda iskljuci te opcije, i idi na ono PLAY dugme u NetmEeting prozoru i onda bi trebalo da vidis sebe tu na ekranu, ako ti radi kamerica javi se da ti posaljem drugi software da mozes da se slikas.

Učlanjen
    27.07.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    53

Podrazumevano

Hvala Bozo, samo kako da mi winXP sam nadje kamericu? Kad je ukljucim on registruje kao new hardware i trazi mi disk. Instalacija prodje ok, ali mi on opet ne prepoznaje kameru nego mi je ponovo prijavljuje kao new hardware i trazi instalaciju. XP mi je ponudio opciju da ode na net i na osnovu nekog fabrickog broja kamere potrazi njihov sajt i drajver, i daje mi sledeci inf: nasao je sajt, kao i kameru ali mu proizvodjac daje inf. da drajver za XP nije ni napravljen. Meni je jedino resenje da nadjem drajver za neku drugu kamericu koji je kompatibilan sa ovim mojim malim cudom. Probacu sve ovo sto si mi rekao jos jednom pa cemo videti. hvala!

Učlanjen
    27.07.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    53

Podrazumevano

Probala sam ono iz NetMeeting-a i nista! Sve sam lepo uradila kako si mi rekao, kliknem na play i NISTA??? Da li postoji neki drugi nacin da proverim da li mi kamerica radi?

Aktivan član Corey (avatar)
    Učlanjen
    02.06.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    70

Ako hoces probaj preko googla ili nadji drivere za win2000 ako ne mozes za xp jer ti driveri su u vecini slucajeva isti :wink:
    SlipKnoT 4e\/er

You fuckin' touch me I will rip you apart
    I'll reach in and take a bite out of that
    Shit you call a heart...

Registrovan korisnik
    Učlanjen
    23.03.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    57

Podrazumevano

Kad ti se XP nakaci na sajt proizvodjaca, kazi mi koji je to proizvodjac i koji sajt ? I mozes li osim onog TMW-200 da das jos neku info o kamerici ?

Aktivan član Corey (avatar)
    Učlanjen
    02.06.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    70

Nasao sam sajt ali tu kameru nigde.Inace sajt je kolko sam provalio www.twain.orgSlipKnoT 4e\/er

You fuckin' touch me I will rip you apart
    I'll reach in and take a bite out of that
    Shit you call a heart...

Elita Sizif (avatar)
    Učlanjen
    04.07.2003.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    2096

Da se nadovežem na Coreya, ako ne rade ni W2000 onda može da se desi da XP uopšte ne podržava tvoju kamericu. (Iako je USB postoje modeli koji ne rade na XP-ju.)
    Uostalom, koji je web sajt proizvođača?

Učlanjen
    27.07.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    53

Podrazumevano

Ma u tome je i problem, na kutiji i ne pise nista vise od TMV-200, ali u specifikaciji pise "Software Driver: Twain, Video for Windows" a na Twain sajtu naravno ni traga od drajvera. :?

Elita Sizif (avatar)
    Učlanjen
    04.07.2003.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    2096

Podrazumevano

Ma u tome je i problem, na kutiji i ne pise nista vise od TMV-200, ali u specifikaciji pise "Software Driver: Twain, Video for Windows" a na Twain sajtu naravno ni traga od drajvera. :?
    Twain nije proizvođač, twain je standard za imaging uređaje kao što su kamere, skeneri itd. To što piše Twain to samo znači da podržava taj standard, ništa drugo.
    Izgleda da ne postoji drajver za nju, ja sam pogledao na netu, samo desetine očajnika koji takođe traže drajver kao i ti... ako neko nađe, svaka mu čast.

Učlanjen
    27.07.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    53

Podrazumevano

Izgleda da mi na kraju jedino ostaje da na jednoj particiji instaliram win98, jer u njemu kamerica radi besprekorno. Momci vama hvala jos jednom! KISSES

Registrovan korisnik
    Učlanjen
    23.03.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    57

Podrazumevano

Izgleda da mi na kraju jedino ostaje da na jednoj particiji instaliram win98, jer u njemu kamerica radi besprekorno. Momci vama hvala jos jednom! KISSES
    Nema na cemu, javi se kad instaliras to pa da probamo netmeeting

Slične teme

1. Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 30.01.2005., 01:11
  2. drajver
    Autor yyyyyy???? u forumu Softver
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 20.02.2004., 22:02
  3. drajver za xp
    Autor budza u forumu Operativni sistemi
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 24.01.2004., 15:58