ventili i opekotine

Black_star

Elita
Moderator
Poruka
22.986
kako biste se postavili da saznate da je jedan od vasih roditelja imao vanbracnu aferu zbog nezadovoljstva svojim dugogodisnjim bracnim partnerom?...probali da ga razumete,osudili ga u mislima,oprostili mu zbog takve situacije...kako bi to sve uticalo na vas,i na harmoniju koju smatrate porodicom?
 
Osudila boh ga/je , ali u sebi. Njemu/njoj nista ne bih otvoreno rekla, ali bih ispricala sve te ruzne primere koje su kod nekih drugih izazvale rasturanje porodice i razne probleme, cisto da zna da ne ocekuje saosecanje.
 
pa sad...tko sam ja da sudim bilo kome
u vezi s njihovim zivotima...narocito tim aspektima zivota?
na kraju krajeva; ako su ostali zajedno zbog djece tj. nas i odgajali nas
koliko toliko....normalno; bez stresova, svadja...dakle, relativno...skladno
(kao sto uvodni post implicira; pominje se nekakva...harmonija?) zar ne bih trebala biti na tome cak i...zahvalna?
odreci se vlastitog zivota zarad npr. mog djetinjstva...odgoja... u kome ucestvuju oba roditelja je
svojevrsna...zrtva?
 
pa sad...tko sam ja da sudim bilo kome
u vezi s njihovim zivotima...narocito tim aspektima zivota?
na kraju krajeva; ako su ostali zajedno zbog djece tj. nas i odgajali nas
koliko toliko....normalno; bez stresova, svadja...dakle, relativno...skladno
(kao sto uvodni post implicira; pominje se nekakva...harmonija?) zar ne bih trebala biti na tome cak i...zahvalna?
odreci se vlastitog zivota zarad npr. mog djetinjstva...odgoja... u kome ucestvuju oba roditelja je
svojevrsna...zrtva?

:confused: kako ko si ti? deo porodice...
to se tebe tice, moras imati stav o tome sto se dogadja..
 
:confused: kako ko si ti? deo porodice...
to se tebe tice, moras imati stav o tome sto se dogadja..

mogu imati stav, ali nemam...kontrolu
to su njihovi zivoti...emotivni
a stav sam vec izreka i obrazlozila;
ako su, iz moje perspektive, bili/jesu korektni...roditelji
zasto bi ih osudjivala?
medjutim, ono sto mogu i sto bih vjerojatno ucinila je da se zapitam
kakav je to zivot...ne vjerujem da je to lako...oboma
i sigurno bi rekla hvala jer kapiram da smo upravo mi; djeca, ono sto ih je odrzalo na...okupu...kakva god ta...zajednica bila.

e, sad...posto su svoju..."roditeljsku obavezu" izvrsili;
odrasle smo, zivimo svoje zivote...
mozda je vrijeme da i njih dvoje organiziraju vlastite zivote (konacno...) onako kako STVARNO zele...
 
Istina, previse je kompleksna svar da bi se tek tako nesto reklo jer detalje u vezi sa porodicom i ne znamo.
Ipak, to je afera za vreme trajanja braka...
Ne znam...oprostila bih, ali ne bih zaboravila...sigurno.
A i ne verujem da bih se otela osudjivanju, bar u prvom mahu....
 
kako biste se postavili da saznate da je jedan od vasih roditelja imao vanbracnu aferu zbog nezadovoljstva svojim dugogodisnjim bracnim partnerom?...probali da ga razumete,osudili ga u mislima,oprostili mu zbog takve situacije...kako bi to sve uticalo na vas,i na harmoniju koju smatrate porodicom?

Prijavila bih ga policiji i nikad mu ne bih otisla u posetu dok odsluzuje dugogodisnju zatvorsku kaznu. Deci ne bih pominjala da uopste imaju tog dedu ili baku da se ne stide i da ne rastu sa kompleksima...:roll:

Nista ne bih ucinila! Ako je sve vec proslo pravila bih se da nista i ne znam a ako traje jos uvek razgovarala bih sa drugim roditeljom da vidim koliko mu je tesko i kako mogu da pomognem a i to samo pod uslovom da on vec zna za aferu svog bracnog partnera. To sto sam i ja clan porodice ne znaci da sam u svakoj corbi mirodjija. Imam jako dobar odnos sa roditeljima ali postoji mnogo stvari u mom zivotu za koje ne bih dozvolila da mi se mesaju tako da se ni ja ne mesam njima.
Preboleti, pomoci ako se pomoc od nas ocekuje i nastaviti ziveti kao i do tada jer i ako su kao supruznici pogresili nisu prestali biti roditelji.
 
Зависи све од тога како се тај неко за све то време понашао у кући...ако је то вешто скрио и у кући ничега није фалило...ако партенер његов ништа није осетио...ако је све функционисало...ја се не бих усудила да ишта кварим. Поготову не да осуђујем..јер шта ми знамо о скривеним жељама и потребама наших родитеља када је нама тешко и да помислимо да су они сексуална бића а камоли да још и имају неке жеље ...то је равно фантастици...
А уопште не знам откуд нам то када су они људи од крви и меса као и ми и имају потпуно нормално и жеље и сексуалне фатазије исто као и ми. Али за нас је то нормално...али за њих ..није...:thumbdown: а тако већина размишља и не може да замисли родитеље као сексуална бића...а како су онда нас добили :think:

Ако је све то тако ја бих можда нешто натукнула чисто да зна да знам и то наравно насамо...а и о томе бих добро размислила. Чему уносити немир...
Па и да је супротно ако то друга страна није знала ни слутила чему сада то откривање и правити у својој продици још већу пометњу и немире.
 
pa njihov brak...nek jedno drugom oprastaju/ne oprastaju....kako hoce
mene se, kao djeteta, to sto je izmedju njih zapravo ne tice : )

Bas tako, mozda bi mi samo bilo zao da znam da su zbog mene ostali u nesretnom braku ziveci bez ljubavi, nezadovoljni. Mislim, ni tada ne bih mnogo patila jer i da je tako oni su to hteli i odlucili, ja nisam mogla biti kriva za njihove postupke i odluke kao sto ni moja deca danas ne mogu biti kriva ni za sta sto se desva meni u braku.
Glupo je opterecivati i sebe i druge takvim problemima bez obzira sto je odnos dete-roditelj tako jak i vazan. Odnos muz-zena je tu najbitniji u smislu "kako i sta dalje" ostati zajedno, razici se, oprostiti i sl."
Deci na zalost ostaje samo da prihvate odluke koje su roditelji doneli i da se potrude da olaksaju sebi period promene kako najbolje umeju. okrutno mozda ali istinito.
 
kako biste se postavili da saznate da je jedan od vasih roditelja imao vanbracnu aferu zbog nezadovoljstva svojim dugogodisnjim bracnim partnerom?...probali da ga razumete,osudili ga u mislima,oprostili mu zbog takve situacije...kako bi to sve uticalo na vas,i na harmoniju koju smatrate porodicom?
Зависило би од тога колико година имам.

Да сам то сазнала са 14-15 - било би ми ужасно, страшно! Тумачила бих то тако да се мама и тата више не воле, да ће се развести, да ћу остати без једног од њих... У тим годинама детету је јако потребно да родитељи буду усмерени искључиво на њега, а родитељска сексуалност се доживљава као нешто недолично! Таман посла да се мама и тата сексају, како их није срамота, то њима не приличи! :mrgreen::lol:

Ако бих имала двадесетак - опет би ме то потресло, али не више на онај начин. Бринула бих се за будућност њиховог брака, постављала бих себи моралне дилеме, преиспитивала зашто се све то тако десило...ко је ту крив, ко прав, како даље...мучило би ме то, али не бих реаговала никако....

Да сам то сазнала у овим годинама - рекла бих:''Па добро сад, живи људи!'' Уколико они и даље добро функционишу, уколико су ЊИХ ДВОЈЕ прешли преко тога...и наставили...ЊИХОВ СЕКСУАЛНИ ЖИВОТ ЈЕ ЊИХОВА СТВАР! Не бих се мешала у то, не бих ником то ни спомињала.
;)
 
Ako su mene roditelji učili ceo život da o problemima treba pričati .... i da su oni ti koji prvi treba da saznaju šta me muči ... i da su oni ti koji će uvek prvi i pre svih da mi pomognu ... onda bih ''istup van braka'' jednog od svojih roditelja veoma osudila .... Jer to znači da oni medju sobom ne upražnjavaju ono čime su učili mene i sestru.

Medjutim, to ne znači da bi bilo ispravno sa moje strane ... i da ih tom reakcijom ne bih povredila ..... ali ne verujem da bi racio mogao mnogo da mi bude uključen u ovakvoj situaciji.
 
Ako su mene roditelji učili ceo život da o problemima treba pričati .... i da su oni ti koji prvi treba da saznaju šta me muči ... i da su oni ti koji će uvek prvi i pre svih da mi pomognu ... onda bih ''istup van braka'' jednog od svojih roditelja veoma osudila .... Jer to znači da oni medju sobom ne upražnjavaju ono čime su učili mene i sestru.

Да, видиш, ми не знамо да ли је у овом случају други родитељ то знао или није... Уколико јесте, и уколико су они одлучили да наставе заједнички живот даље - то је њихов обострани избор!
А шта бисмо радили уколико други родитељ не зна за то?


...Ма...........како год да окренем мислим да је сексуални живот дубоко ЛИЧНА ствар...и мислим да то не треба да буде проблем свих укућана, него искључиво брачног пара...
 
Npr.da ste svesni nefukcionalnosti tog braka dosad,tj.da vidite dva bica koja ne umeju normalno da komuniciraju...ko bolje to oseca nego vi.jos ste i puni dobre namere,ali ...ne vredi.presudili ste duboko u sebi:"ma to nije ljubav...Oni se ne vole"...Zapravo,od osudjivanja se najvise pribojavate,jer ono poklapa i vas...ispadoste vi krivi za pad onog normalnog blazenstva u porodicnom krugu...Ipak,ne mozete znati za sta je sve covek spreman da se zrtvuje za svoga bliznjeg...mozda se u nekom intimnom krugu vodi drugacija prica od one na koju ste odavno navikli i -oguglali...Opet, gde je vama tu pruzeno svedocanstvo o tome?.. razocaravajuce i frustrirajuce ...Nego,ako vec ne osudjujete novi sticaj okolnosti koji vam se predocio,ako vec shvatate da je jedna osoba nasla izlaz iz te visegodisnje tragicne,ovozemaljski-danteovske situacije na svoj nacin,cega bi to onda moglo biti potvrda ? ...za vas...
 
Poslednja izmena:
Pa mozes i da rasiris temu sa ovim ...

Pitanje je. Da li te vise pustosi los brak tvojih roditelja ili te boli ta "opekotina". Negde ipak mislim da los brak mnogo vise boli. Ta "vanbracna veza" ne menja cinjenicu da je brak bio los, ona je samo indikator. Stoga...ne sudi. Ako ne mozes da oprostis, da razumes, odvoji se od toga
 
dezurni mazohist..z:hm: kako god koji gejzir emocija kod doticnih,osetis se opecen..ali ok.Moja zelja je uvek bila na strani slobodnog protoka i oslobadjanja ...U poziciji sam da opravdam i razumem to...Samo se jos uvek mucim da ukapiram sta je sve sto je preostalo u tome...
 
Poslednja izmena:
kako biste se postavili da saznate da je jedan od vasih roditelja imao vanbracnu aferu zbog nezadovoljstva svojim dugogodisnjim bracnim partnerom?...probali da ga razumete,osudili ga u mislima,oprostili mu zbog takve situacije...kako bi to sve uticalo na vas,i na harmoniju koju smatrate porodicom?

На све то другачије гледам сад и пре него што сам засновала своју породицу.
Као девојка неслагање међу родитељима ме је јако погађало, а ако бих сазнала тако нешто био би то за мене велики ударац.
Сада, пошто мог тате више нема, и да сазнам да је имао аферу, то ништа не би променило... можда тек из овог угла видим како је тешко судити о било чему, а склона сам као дете да одреагујем на прву лопту не све што ме асоцира на бол и неправду.... за њихове несугласице нити могу да утврдим ко је крив (криви су обоје) нити је то битно уопште.
Не знам, стварно не знам, знам само да не желим да понављам грешке својих родитеља ни из ког сегмента живота
 
Npr.da ste svesni nefukcionalnosti tog braka dosad,tj.da vidite dva bica koja ne umeju normalno da komuniciraju...ko bolje to oseca nego vi.jos ste i puni dobre namere,ali ...ne vredi.presudili ste duboko u sebi:"ma to nije ljubav...Oni se ne vole"...Zapravo,od osudjivanja se najvise pribojavate,jer ono poklapa i vas...ispadoste vi krivi za pad onog normalnog blazenstva u porodicnom krugu...Ipak,ne mozete znati za sta je sve covek spreman da se zrtvuje za svoga bliznjeg...mozda se u nekom intimnom krugu vodi drugacija prica od one na koju ste odavno navikli i -oguglali...Opet, gde je vama tu pruzeno svedocanstvo o tome?.. razocaravajuce i frustrirajuce ...Nego,ako vec ne osudjujete novi sticaj okolnosti koji vam se predocio,ako vec shvatate da je jedna osoba nasla izlaz iz te visegodisnje tragicne,ovozemaljski-danteovske situacije na svoj nacin,cega bi to onda moglo biti potvrda ? ...za vas...

Онда оно што ЈЕСТЕ суштински проблем то је њихово неслагање, а не сексуална авантур, јер је та авантура само ПОСЛЕДИЦА, а не узрок.

...Мада, ово што кажеш ''да не умеју нормално да комуницирају''... Знам доста парова који по мојим критеријумима уопште не комуницирају, или комуницирају катастрофално....али они су се тако '''уиграли'' и њима то не смета.

Мерило свега треба да буде њихово задовољство или незадовољство чињеницом да живе заједно и да свакодневно морају да сарађују! Уколико они мисле да је то ок, да им не смета толико да би се разилазили - њихов избор треба поштовати!
Уколико обоје пате а не смеју да потраже излаз из тог брака плашећи се ''шта ће рећи деца'' - онда би деца, уколико су одрасла, требало да им ставе до знања да су њима потребни ЗАДОВОЉНИ И СРЕЋНИ родитељи па макар и раздвојени...и да деци није потребна таква жртва од њих.
 
kako biste se postavili da saznate da je jedan od vasih roditelja imao vanbracnu aferu zbog nezadovoljstva svojim dugogodisnjim bracnim partnerom?...probali da ga razumete,osudili ga u mislima,oprostili mu zbog takve situacije...kako bi to sve uticalo na vas,i na harmoniju koju smatrate porodicom?

paaa,
buduci da su razvedeni i da porodica nikada nije bila porodica a ne tek harmonicna... vjerovatno se moje misljenje ne racuna :lol:

mada, pitam se koliko bi to bila moja stvar.... ono, nije uradio nista meni, ima svoj zivot,
partneru bi valjda smetalo
 
Сексуални живот родитеља је њихова ЛИЧНА ствар, а не ствар у коју деца треба да се мешају!

To nije mesanje u seksualni zivot, niti je ovde postavljeno pitanje o seksu...ali sve zavisi kako ko gleda na stvari....ocito..

Ako neko ocekuje da mu za aferu dete da blagoslov...ja ne bih bila to dete....
 
Roditelji imaju obavezu da svojoj deci daju najbolji primer(ako bi ta osoba toliko marila, imala bi novog muza/ zenu ...a ne aferu)...ovo meni ne izgleda kao jedan takav primer...i u tom smislu, ja to osudjujem...
Ne podnosim zakulisne radnje...sta cu...a ni kukavice....
 
Poslednja izmena:

Back
Top