Antropocentricni svet , naklonjen egovizijama, snobovskim potcenjivanjima....

Tako i mudrosti mogu da shvate kao alat, kao potvrdu da razumeju na visokom nivou itd...
A neke izreke , iako ne potpuno tacne imaju moc da budu izrok prosvetljenja , neke izreke su cak delotvorne samo kad se obaraju....sto ti je zivot...

Danas sam video izreku:
"Ljubav je jednostavna i prelepa stvar,samo oni koji je se plase je vide komplikovanom i brutalnom....

Iako nije tacna u potpunosti (mozda sam malo pormenio orginal) ova poruka je, meni bar , jasno prikazala ko je vodeci lobi u drustvu....

Zamisljam dve slike, devojku nekad , bez tv, u drustvu koje je nemilosrdno , opasno , i po zivot i po njeno seksualno i emotivno zadovoljstvo...Ali tacno shvata kad je sama , da je sama....
I devojku danas....
TV, drustvo, zabave, ocas posla pomisli da nije sama, a sama je....Ali ispunjava je i kreativnost i angazovanje i umor....
Ovo gore vazi za oba pola, narocito danas.
I onda imamo ocigledno puno ljudi koji relativizuju ljubav ili je vide kao komplikovanu ....
Prvo je osiguran nacin da ne patite, jer niste izgubili ono do cega vam je bilo stalo...
A drugo se pretvori u kilavljenje, laziranje, pretvaranje....

Osuda drustva pojedinca koji napravi prestup , da li je moguce da se to toliko racuna?
Ili sugestivna transformacija pojedinaca pod uticajem javnog misljenja...I onda postaje jasno ko je vodeci lobi po misljenju ljubavi u svetu..."Oni koji se plase ljubavi"
Ili zbog gubitka kontrole ili zbog poraza koji pokazuje kakvi su sebicni , ali ne i drustveno idealni, ili zbog tumacenja ljubavi kao sredstvo za uspeh, za partnerstvo, za hedonizam seksa (seks kao industrija moze da uspe samo na neuslisenim zeljama, jer za zelje se placa vise i stalno)....

I da li je onda preterano da je u pitanju opsta zavera SVESNA ili NESVESNA...
Kao kad bi mene neko platio da isteram sve skitnice i stanbeno neadekvatne iz Beograda i ja onda izbacujuci ih na autoputu u bespucu kazem "izvini druze nista licno , radim svoj posao".....///da bi ljudima bio lepsi utisak dok umisljeno setaju po beogradu....///

Dakle knjige mudrosti i izreka , da li vise vrse ulogu floskula, ispunjavajuci vas uzvisenim osecanjem (bez obzira da li zbog tudje pameti ili sopstvenog saznanja da pripadate tom misaonom drustvu) ili ulogu inicijatora vase sinteticke(slozene slike iz svih uglova) slike povezanih pojmova.