bivsi il buduci

bivsi se, uglavnom, javljaju zato sto trenutno nemaju nikoga... i idu na 'siguricu'... ruzno zvuci, znam, al' je u vecini slucajeva tako... 'polomljenu vazu ne treba lepiti', kazu neki tamo stari japanci... i tu ima dosta istine... sve bi opet bilo isto... nego ti, tvoj rikan da ti kaze iskreno, da izadjes u kafanu i da se napijes... i da se najedes... i pare da potrosis na merak svoj... samo se to racuna... a ljubav ce doci... i doci ce neko ko ce te 'oduvati' samom svojom pojavom i ko ce ulepsati, ne svaki dan, nego svaki sekund tvog zivota... ih... mi da smo zivi i zdravi... sve ostalo dodje samo od sebe...
 
Nisi pogresila. Ako progovoris s njim neka to bude samo da bi mogao da te vidi srecnu! Taj zbog koga patis tri godine drugo i ne zasluzuje! Budi jaka, stegni srce za njega, a otvori za onoga ko ce te zaista usreciti!;)



Slazem se u potpinosti.... I ako trenutno nisi srecna treba da dignes glavu gore i drzis do svog ponosa.. Niko na ovom svetu nije vredan toga da ti patis i kidas sebe a kamoli taj ocajnik koji ti je samo na izgled srusio sve u zivotu... Ljubav jeste najbitnija stvar u zivotu ali niko nije vredan toga da ti patis 3 godine.. Glavu gore i videces uskoro ce naici neko ko ce uciniti da zaboravis da je taj ikad postojao...
 
Sta bi ste uradili u ovoj situaciji?
ja sam nekog mnogo ,bezgranicno volela.I to dugo,vise od deceniju,a on me ostavio.Proslo je 3 godine,i za to vreme dosta patim za njim,al nikad mu ni zdravo nisam rekla..Za to vreme,za sve 3 godine,skoro da sam postala bez emocija,samo je jedan muskarac uspeo malo da me pomeri iz koloseka,i malo mi uzdrma srce.I danas,se pojavi bivsi,zamoli me da bar jednom u zivotu progovorim nesto sa njim.Nisam htela,i sad mi je krivo.

Naravno da si pogrešila,ponos nije lepa osobina,nisi htela da porazgovaraš da bi ga kaznila no kaznila si samu sebe, zato ti je krivo,u razgovaranju nema ništa pogrešnog .
 
Sta bi ste uradili u ovoj situaciji?
ja sam nekog mnogo ,bezgranicno volela.I to dugo,vise od deceniju,a on me ostavio.Proslo je 3 godine,i za to vreme dosta patim za njim,al nikad mu ni zdravo nisam rekla..Za to vreme,za sve 3 godine,skoro da sam postala bez emocija,samo je jedan muskarac uspeo malo da me pomeri iz koloseka,i malo mi uzdrma srce.I danas,se pojavi bivsi,zamoli me da bar jednom u zivotu progovorim nesto sa njim.Nisam htela,i sad mi je krivo.

Treba da se kresnes sa 2 crnca. :ok: :super: :rotf:
 
Sta bi ste uradili u ovoj situaciji?
ja sam nekog mnogo ,bezgranicno volela.I to dugo,vise od deceniju,a on me ostavio.Proslo je 3 godine,i za to vreme dosta patim za njim,al nikad mu ni zdravo nisam rekla..Za to vreme,za sve 3 godine,skoro da sam postala bez emocija,samo je jedan muskarac uspeo malo da me pomeri iz koloseka,i malo mi uzdrma srce.I danas,se pojavi bivsi,zamoli me da bar jednom u zivotu progovorim nesto sa njim.Nisam htela,i sad mi je krivo.

eh, vrsnjakinjo u slicnoj smo situaciji, ali ipak mada boli, mislim da se ne treba vracati na staro.
i ja patim , ali ne zelim opet da me neko gazi i gura od sebe kad mu se cefne.
furaj dalje, naletjece vec neko bolji, neko ko ce te vise voljeti i cijeniti.
 
Sta bi ste uradili u ovoj situaciji?
ja sam nekog mnogo ,bezgranicno volela.I to dugo,vise od deceniju,a on me ostavio.Proslo je 3 godine,i za to vreme dosta patim za njim,al nikad mu ni zdravo nisam rekla..Za to vreme,za sve 3 godine,skoro da sam postala bez emocija,samo je jedan muskarac uspeo malo da me pomeri iz koloseka,i malo mi uzdrma srce.I danas,se pojavi bivsi,zamoli me da bar jednom u zivotu progovorim nesto sa njim.Nisam htela,i sad mi je krivo.

pa molim te progovori jos jednom u zivotu samnom :heart:
 
polako , ima vremena da progovoris sa njim... ja progovorila , pa mi posle opet nije bilo dobro , posle toga sam mu rekla da mi se vise ne obraca ...treba vremena, preboljevamo svoje nesrece najbolje sto umemo. Ja tako, sto se pravim da ne postoji vise i ne obracam mu se... mada, kad on meni kaze zdravo na ulici, ja mu uzvratim pozdrav, ali ne zastajem , samo produzim dalje.... koji ce mi razgovor sa njim.
Odlucio je i sta sad da budemo drugari, nema drugarstva kada ti neko slomi srce.
 
ma, da, ok, volis nekog i kao u ime te ljubavi ne mozes mrzeti i zeleti zlo.
Zelim sve najbolje... , ali odakle im pravo da se vracaju ... sta kao zele pomoci, ma nema tu ljubavi, odmah znas da je ljubav bila u jednom smeru... jer da druga strana ima i malo ljudskosti , pa ostavio bi je na miru , dao joj sansu da ponovo nekog zavoli..
 
ma, da i onda pokusavaju ispraviti to , tako sto povredjuju jos vise...
ima istine u tome sto pises, ali znas kako , opet se to moze nazvati sebicluk, ne mogu da svare da su nekog povredili , pa hajde jos malo da ih gaze....eto da bi nekako uspeli da svare taj osecaj da su nekoga povredili.
Draga ja sam te ostavio, hajde da to prebolimo zajedno, pa najbolje bi bilo :lol:
 
ma, da, ok, volis nekog i kao u ime te ljubavi ne mozes mrzeti i zeleti zlo.
Zelim sve najbolje... , ali odakle im pravo da se vracaju ... sta kao zele pomoci, ma nema tu ljubavi, odmah znas da je ljubav bila u jednom smeru... jer da druga strana ima i malo ljudskosti , pa ostavio bi je na miru , dao joj sansu da ponovo nekog zavoli..
Ne može da nastavi dalje dok ne shvati da on nije bio za nju.
Ne zato što je on nju ostavio, nego zato što bi ona pre ili kasnije postala nezadovoljna pored tog čoveka. On nije mogao nju da usreći, bez obzira koliko je lepo bilo dok je trajalo.
Tek kad shvati sve i raščisti sa samom sobom, onda može dalje. Zato je već godinama zarobljena u toj patnji.
Nije on nju povredio.
Normalno je to što je otišao ako je nije voleo!
I treba da ode čim prestane ljubav!
Time joj je učinio uslugu davši joj šansu da što pre nađe nekog adekvatnijeg za sebe.

ODLUKA


Život je sve nešto iz početka.

Juče i prekjuče sutra ne vrede.

Nema na svetu dva ista petka,

dve iste nedelje,

dve iste srede.

Pa čemu onda razočaranja?

Ako je jedna ljubav - ćorak,

Odmah se drukčije i lepše sanja.

I kad si najviše tužan i gorak

nekih se novih očiju setiš

i shvatis da letiš… divnije letiš.

Ko je to video da dečak pati?

Da kunja kmezav i da plače?

Svaki put moraš iznova znati

da voliš bolje, da voliš jače.

Ne da se vadiš.

Ne da se tešiš.

Već da se istinski do neba smešiš.

Nema na svetu dve iste srede,

dva ista utorka,

dva ista petka.

Sve nove ljubavi drukčije vrede.

Živi se svaki put iz početka.

Živi se da se nikad ne pada.

Da budeš snažniji posle oluje.

I da se u tvom srcu već sada

Stotinu zlatnih zvezda u



napred čuje.
Miroslav Antić
 

Back
Top