SENZACIONALNO - Comment please

  • Začetnik teme Senzacionalno
  • Datum pokretanja
S

Senzacionalno

Gost
Svi hvale Operu, Mozillu, Netscape, a pljuju po Internet Exploreru.
Na comp-u imam instalirane IE6, Netscape 7.1 i Mozilla Firefox 0.8.
Resio sam malo da ih testiram, pa sam u tu svrhu posetio nekih desetak sajtova (birao sam sajtove na kojima do sada nisam nikada bio, uglavnom nasumicno tako sto sam kucao www.***.com - umesto ove tri zvezdice sam kucao neka nasumicno izabrana slova, recimo www.asp.com). Svaki od tih sajtova sam posetio sa svakim od ova tri browsera, pri cemu sam rotirao red browsera koji koristim. Pri tome sam merio vreme dok browser potpuno ne ucita stranicu. Prilicno zaludno, al' bilo mi zdravo dosadno. Ni na jednom sajtu nije bilo Jave.
Na kraju, ostao sam sokiran rezultatima!!!
IE6 je u proseku za 10% bio brzi od NS7.1, a cak 30% od Mozilla Firefoxa 0.8!
Popiydeo sam totalno jer spadam u one koji IE6 pljuju kad god i gde god stignu!
Da li se neko zamlacivao na sl. nacin i kako uopste komentarisete ove rezultate?
Nemam zelju da se vracam na IE6, ali ovo me je bas bacilo u bedak...
 
Ochisti prvo kesh na svakom browser-u pa probaj ponovo.
Koristim IE6 i Firefox0.8 vec dugo i Firefox uglavnom brzhe renda stranice.
Mozhda je tu i veza, odnosno nestabilnost, u pitanju. Skini neku ogromnu stranu na hard pa probaj sa harda, bar da budesh siguran da nije veza u pitanju.
 
Da se ubacim... Koristio sam duuuuuuuugo IE i kada sam instalirao OPERU od nje se ne odvajam. IE mi je nesto kao iz predproslog vijeka. TOliko hvaljena mi je dala i vise nego li ocekivane rezultate te tako i da neko ne znam kako nahvali IE necu ga ponovo upotrijebiti pa makar bio browser svih vremena. Usput mozda se to kod tebe desilo samo nekim cudom a prosto nevjerovatno zvuci.. Poz..
 
GZ:
Da se ubacim... Koristio sam duuuuuuuugo IE i kada sam instalirao OPERU od nje se ne odvajam. IE mi je nesto kao iz predproslog vijeka. TOliko hvaljena mi je dala i vise nego li ocekivane rezultate te tako i da neko ne znam kako nahvali IE necu ga ponovo * pa makar bio browser svih vremena. Usput mozda se to kod tebe desilo samo nekim cudom a prosto nevjerovatno zvuci.. Poz..
Lepo receno, mozda Firefox/Netscape jeste bolji od Opere, ali jednostavno sam Operu navikao da koristim i veoma mi je tesko da se odvojim od nje.
IE sam koristio oko 15 dana. Kad sam se prvi put nakacio na net i blenuo ko tele u sarena vrata. I onda sam u nekoj knjizi procitao kako izgleda duel izmedju IE-a i NS-a, i usput je pomenuta Opera.
Posto sam IE vec imao, NS mi bio mnogo veliki da ga skidam (analogna centrala cini svoje) odlucim da skinem malenu Operu i veoma brzo se navikoh na nju i do dan-danas se nisam odvojio.
I danas kada pokrenem IE (kod mene skoro nikad) deluje mi veoma cudno, kao da to nije Browser vec neka prva pomoc u teskoj nesreci ili nesto slicno, da bi se covek skrpio dok ne nadje nesto bolje.
 
Lord British:
Ochisti prvo kesh na svakom browser-u pa probaj ponovo.
Koristim IE6 i Firefox0.8 vec dugo i Firefox uglavnom brzhe renda stranice.
Mozhda je tu i veza, odnosno nestabilnost, u pitanju. Skini neku ogromnu stranu na hard pa probaj sa harda, bar da budesh siguran da nije veza u pitanju.

Kako u ovom firefoxu 0.8 aktiviras neku drugu web stranicu, mene stalno vraca na mozilu???
 
Operu necu da koristim iz principa!
Nasli se pametni da naplacuju browser pored toliko besplatnih...
Jos da nudi nesto vise, a ovako.......pih smrdljivci!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Iako me moje testiranje malo uzdrmalo, cvrsto ostajem pri NS7.1, a kad izadje Firefox 1.0, konacno se prebacujem i to je to!!!
Smrt Operi i smrdljivom Exploreru!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
 
Senzacionalno:
Smrt Operi i smrdljivom Exploreru!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
Ovde grdno gresis.
Cim je jaca konkurencija, normalno je da ce i Browseri biti sve bolji i bolji (isto kao i sa OS-ovima).
Operu i ne moras da platis ako neces. Ako je ne platis nista osim onog banera u gornjem desnom uglu ti ne smeta.
IE je besplatan, a ako bi on skapo broj surfera bi opao bar za 60% :lol: :lol: .
Tako da ni to ne valja.
Na kraju krajeva najbolje je da ostane ovao kako i jeste
 
Кулиража:
Senzacionalno:
Smrt Operi i smrdljivom Exploreru!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
Ovde grdno gresis.
Cim je jaca konkurencija, normalno je da ce i Browseri biti sve bolji i bolji (isto kao i sa OS-ovima).
Operu i ne moras da platis ako neces. Ako je ne platis nista osim onog banera u gornjem desnom uglu ti ne smeta.
IE je besplatan, a ako bi on skapo broj surfera bi opao bar za 60% :lol: :lol: .
Tako da ni to ne valja.
Na kraju krajeva najbolje je da ostane ovao kako i jeste

Ma meni ne smeta...nek' postoji Opera...meni licno je taj browser totalni trash...proveo je kod mene cca 3 dana...
NS7.1 or Firefox 0.8 NO ALTERNATIVE ACCEPTED
 
Nema teorije da IE brze renda strane od Firefox-a - Firefox je definitivni brzinski sampion po pitanju renderovanja strana i tuce do nogu bilo koji browser slicnih mogucnosti...

Medjutim, ukoliko ljudi koriste Windows, Firefox i nije najsrecnije resenje (evo, bas juce kod ortaka naleteh na problem - ne daje ti da kucas u address bar-u posle nekoliko focusing funkcija na strani) - jednostavno Mozilla development community se mahom sastoji od ljudi privrzenih OpenSource-u, pa samim tim, isti mnogo vise preferiraju BSD i Linux nego li Windows. A i Windows je 'zatvoren' pa se za neke 'tajne' o njemu koje pomazu pri optimizaciji ne moze saznati dok se ne pljune lova Microsoft-u, a posto je Mozilla nekomercijalan projekat (dobro, slabo-komercijalan) oni jednostavno ne mogu da izvrse potrebne optimizacije. Tu na scenu stupa Netscape...

AOL ima i vise nego dovoljno para da kupi od Microsoft-a neke 'tajne' i unajmi profesionalne programere da optimizuju originalnu Mozilla-u. Posto Netscape finansira Mozilla projekat (obaska to sto im je dao potpuno besplatno Gecko engine) i cesto pomaze pri dodavanju novih funkcija - imaju ekskluzivno pravo na Mozilla browser-e. Netscape uzme stabilnu Mozilla-u i plati programere koji ce izvrsiti 'zavrsnu obradu', pa browser kao takav ume da ispadne primetno brzi/bolji.

Zato, za Windows nema trenutno boljeg browsera od Netscape 7.1. Od svih Mozilla browsera/verzija, Netscape-ov je ipak najoptimizovaniji za Windows okruzenje bas iz gore pomenutih razloga - Netscape IMA para...

Na *nix poljima je stvar malo drugacija... Netscape je bolji u istoj klasi - Netscape 7.1 ce raditi bolje od Mozilla 1.4 (ako se secam, baziran je na ovoj Mozilla-i), medjutim, bas zbog velikog broja programera na *nix platformama, Mozilla je vec dosla do 1.7 verzije koja je neminovno naprednija od 1.4 verzije, i na *nix-u ce definitivno isti bolje raditi...

Netscape, kako sam cuo, planira da napravi Netscape Lite browser koji ce biti baziran na Firefox-u cim ovaj dogura do 1.0 verzije, tako da ce, kad se to desi, Netscape Lite biti najbrzi i najjaci browser za Windows platforme (za sada je Netscape 7.1 samo najjaci i najstabilniji, Opera ga ipak sisa po brzini)

O Operi sam vec pricao - fin projekat, ali je propao zbog loseg rezonovanja na polju browsera. Opera se nadala da ce browser rat potrajati bar jos 4-5 godina a oni ziveti od sistema 'Dok se dvoje svadjaju, treci koristi'... Na srecu, Mozilla projekat se pokazao uspesnim, tako da sada NS bije IE do nogu, po performansama i mogucnostima - naravno... IE jos uvek drzi veliko parce kolaca, ali sve izgleda da ce tas prevagnuti na NS-ovu stranu...

Word of advice: Sve, sve, ali IE NE! ;)
 
Incognito:
tako da sada NS bije IE do nogu, po performansama i mogucnostima - naravno... IE jos uvek drzi veliko parce kolaca, ali sve izgleda da ce tas prevagnuti na NS-ovu stranu...

Word of advice: Sve, sve, ali IE NE! ;)
Ti se šališ... ovo je copy paste statistika posetilaca mog servera

1 Microsoft Internet Explorer 3,043,997 hits or 99.64%
2 Other Netscape Compatible 1,503 gits or 0.04%
3 Netscape 7,571 hits or 0.24%
4 Googlebot/2.1 240 hits or 0%

Ko je tu razbio konkurenciju.... pitam se ja. :-)
 
Kako to molim Vas da po statistici vise od 95% ljudi koristi ie i da on ne valja.Sta ovi ostali su budale samo ste vas 2% pametni.Uostalom ie ima najvise propratnih programa .Istina je da je on bas zbog toga sto ga najvise surfera koristi najvise i napadan ali me bas interesuje kako bi se mozila,ns i opera nosili sa tim.
 
Vec sam o vome pricao ali ajde.
Netscape je IE tukao samo tako, dok se ludi Bili nije dosetio pa sa svojim timom izbacio 95-icu i u istu ubacio IE koji je ostao i do dan-danas.
Posto je to tek bio pocetak globalnog koriscenja interneta, za azdaju od masine se smatrala 386-ica, a kasnije i 486-ica sa procesorom os 33Mhz i hardom od 400-500MB. A hardovi od 2GB u to vreme kostase i po 2.000$.
I tako IE preuze primat od Netscape-a i tako ostade i do danas.
 

Back
Top