Problem sa Zvukom na TV kartici

Kosovo polje

Početnik
Poruka
27
Model TV Kartice je Win 2000 Hauppauge.Problem je sledeci i ako je povezana preko line in-a nakon ukljucivanja tv-a javlja se veliko i neprijatno ,,sistanje" tako da je i ton samim tim los taj problem postoji i nakon iskljucivanja tv-a tj i kad slusam muziku gledam film ili pa da je komp...jednostavno ukljucen.Probao sam sa reinstalacijom drajvera i da li je tv kartica povezana dobro, a kad jednostavno iskljucim tv karticu i povezem samo zvucnike problema nema.U cemu je problem? pomozite mi.
 
Problem sa Tv karticom
Pazi,ton iz Tv kartice,audio output(izlaz),povezi u racunar sa kablom stereo,(mala buksnica) u audio input.Kod raznih racunara je razlicito po bojama.Obicno zelena je u racunaru izlaz tona i ide u pojacalo
koje Ti imas sa zvucnicima,a plava je audio ton ulaz i tu spoji stereo busnicu iz Tv kartice.Podesi na Tv kartici line in(Source),vrstu tona AC 97 Audio(Device),U volume control podesi jacine snimanja.To mora da radi.Ja za snimanje sa Tv-a,koristim program InterVideo WinDVR 3,mozes ga skinuti sa interneta.Sve sto te jos zanima oko snimanja pitaj...pozdrav Domic Apatin
 
Instalirao sam prekjuce novi win fast TV2000 XP EXPERT na maticnu gigabyte GA-MA790X-DS4 i dobio sam sliku ali ton me nikako nece, uboo sam karticu u slot ucvrstio je spolja prikacio kabl od kablovske i onaj tanki plavi u plavi input pored zvucnika, ucitao drajvere (da nisam nebi imao sliku) pokusavao podesavanja u windosovom audiu i realtekovom zvucne kartice ali ZVUK ni da bekne, menjao sam neke drajvere instalirao deinstalirao (u moj kompjuter-propertis-hardver-device manager stoji zuta kvacica na AUDIO DEVICE on High Definition Audio Bus pa sam menjao drajvere) ali i dalje ZVUK nista!
Molim ako neko zna i zeli da mi pomogne, bojim se da nisam kupio neispravnu karticu!?
Zahvaljujem se!!
 
Na ovaj kablić sam mislio...


Car si, u kutiji (nove tv kartice) sam nasao praznu kesicu bez tog kablica pa sam izvadio karticu i video da izmedju nje i maticne kako si rekao nema kablica onda sam kablic nasao na staroj asusovoj tv kartici (neki prepravljan jer je utikac manji na asusovoj) koji na jednom kraju pasuje na maticnu a na drugom ima dve uticnice od kojih veca originalna pasuje na novu karticu i kada sam vratio i povezao karticu zvuk se cuo u drugoj sobi gde sam ubo antenski kabl.
Sto se tice pal-secam i.t.d. na kartici je zatamnjeno PAL tako da je sa te strane u redu.
Zahvaljujem se na pomoci!!
 

Back
Top