Vaspitacica pretukla 3-godisnje dete

Zlostavljanje dece je najgora stvar koja moze da se zamisli. Imam sina od dve godine koji ide u vrtic ( jaslice ). Da je moje dete isprebijano ( citaj: na bilo koji nacin fizicki kaznjavano ) krivac bi samo mogao da moli Boga da policija stigne do njega pre mene. Ukoliko vaspitac ne moze da izadje na kraj sa detetom na normalan / civilizovan nacin - onda mu nije mesto da radi sa decom. Sa druge strane, sta se mi svi uopste cudimo: tragi - komedija od drzave, mediokriteti na sve strane, moral ne postoji ....
 
Zlostavljanje dece je najgora stvar koja moze da se zamisli. Imam sina od dve godine koji ide u vrtic ( jaslice ). Da je moje dete isprebijano ( citaj: na bilo koji nacin fizicki kaznjavano ) krivac bi samo mogao da moli Boga da policija stigne do njega pre mene. Ukoliko vaspitac ne moze da izadje na kraj sa detetom na normalan / civilizovan nacin - onda mu nije mesto da radi sa decom. Sa druge strane, sta se mi svi uopste cudimo: tragi - komedija od drzave, mediokriteti na sve strane, moral ne postoji ....
 
Sta se tu ima i komentarisati. U državi u kojoj živimo, svi smo pod bensedinima i na ivici živaca :( A zaista kvalitetan kadar ne može dobiti posao ni u jednoj firmi. Zapošljavaju se u svim strukama, pa i u prosveti, isključivo preko rođaka, prijatelja, ljubavnika, bez ikakve provere podobnosti za odgovarajući posao. Nije ni čudo što nam u prosveti radi masa bolesnika. A kvalifikovanih i profesionalnih dipl. pedagoga na birou koliko god poželiš. Ovaj skandal je samo pokazatelj u kakvoj zemlji živimo :( :( :(
 
privatnivrtic:
Bruka i sramota!
Ništa bez obimnog testiranja i dugog probnog rada za ovako odgovoran posao.
To je inače onaj isti vrtić u kom je bila epidemija salmonele.
A da li je mozda direktorki palo napamet da podnese ostavku? Ipak su to krupne stvari, pa ako nije u stanju da resi probleme i dovede kolektiv u normalno stanje, ja onda ne znam sta ona vise izigrava.
 
Sta god trogodisnje dete uradilo vaspitacici NE SME da pukne film. Pa to joj je posao da cuva i vaspitava decu, ako je nesposobna onda ne sme ni da bude na tom mestu. A za to nije odgovorna samo ona. Pa valjda neko procenjuje sposobnosti tih ljudi koji rade sa decom. Sigurno je neko i ranije primetio neki njen ispad ili ponasanje, ali je to precutano ili zataskano.
Stvarno je strasno to sto se desilo i tu treba jos mnoge pozvati na odgovornost.
U Zemunu se desilo i trovanje salmonelom, ne znam da li je neko posle toga kaznjen.
 
To sto je nazovi vaspitacica pretukla deteje NELJUDSKI I NEPROFESIONALNO!
Ppretuci dete nesme ni majka koja ga je rodila , ni otac, a kamoli profesionalni vaspitac!Dakle ono sto zelim da istaknem je to da "vaspitacica"nije pretukla dete vec ga je ZLOSTAVLJALA sto podleze krivicnoj odgovornosti!
Ja sam med. sestra u jaslama drzavnog vrtica u Beogradu.Zaista , ne mogu da verujem da bar jedna koleginica nije cula plakanje (jer to verovatno nije plakanje slicno decijem placu pri odvajanju od roditelja, usled pada i udarca,ili reakcija na neku zabranu)i nije usla u prostoriju odakle se culo plakanje cisto da pogleda sta se dogadja.
A da vaspitacica nije priznala, ne bi verovala ni jednoj napisanoj reci jer kolektivno ponasanje onda nije bilo normalno, one su se sve kao da su bile hipnotisane.
SVAKU PROFESIJU TREBA ZASTITITI OD POJEDINACA KOJI SE NEPROFESIONALNO PONASAJU BILO DA SU BOLESNI ILI KORUMPIRANI.
 
To sto je nazovi vaspitacica pretukla deteje NELJUDSKI I NEPROFESIONALNO!
Ppretuci dete nesme ni majka koja ga je rodila , ni otac, a kamoli profesionalni vaspitac!Dakle ono sto zelim da istaknem je to da "vaspitacica"nije pretukla dete vec ga je ZLOSTAVLJALA sto podleze krivicnoj odgovornosti!
Ja sam med. sestra u jaslama drzavnog vrtica u Beogradu.Zaista , ne mogu da verujem da bar jedna koleginica nije cula plakanje (jer to verovatno nije plakanje slicno decijem placu pri odvajanju od roditelja, usled pada i udarca,ili reakcija na neku zabranu)i nije usla u prostoriju odakle se culo plakanje cisto da pogleda sta se dogadja.
A da vaspitacica nije priznala, ne bi verovala ni jednoj napisanoj reci jer kolektivno ponasanje onda nije bilo normalno, one su sve ,bile kao hipnotisane.
SVAKU PROFESIJU TREBA ZASTITITI OD POJEDINACA KOJI SE NEPROFESIONALNO PONASAJU BILO DA SU BOLESNI ILI KORUMPIRANI.
 
DETE:
To sto je nazovi vaspitacica pretukla deteje NELJUDSKI I NEPROFESIONALNO!
Ppretuci dete nesme ni majka koja ga je rodila , ni otac, a kamoli profesionalni vaspitac!Dakle ono sto zelim da istaknem je to da "vaspitacica"nije pretukla dete vec ga je ZLOSTAVLJALA sto podleze krivicnoj odgovornosti!
Ja sam med. sestra u jaslama drzavnog vrtica u Beogradu.Zaista , ne mogu da verujem da bar jedna koleginica nije cula plakanje (jer to verovatno nije plakanje slicno decijem placu pri odvajanju od roditelja, usled pada i udarca,ili reakcija na neku zabranu)i nije usla u prostoriju odakle se culo plakanje cisto da pogleda sta se dogadja.
A da vaspitacica nije priznala, ne bi verovala ni jednoj napisanoj reci jer kolektivno ponasanje onda nije bilo normalno, one su sve ,bile kao hipnotisane.
SVAKU PROFESIJU TREBA ZASTITITI OD POJEDINACA KOJI SE NEPROFESIONALNO PONASAJU BILO DA SU BOLESNI ILI KORUMPIRANI.
Verovatno nikada necemo ni saznati ko je sta cuo i zasto je majci receno da je dete palo sa stolice. Cela ta prica je mogla da prodje i vaspitacica bi nastavila da radi i onda bi za par meseci ponovo pretukla neko drugo. Ko koga stiti?
 
trejsi:
Sta god trogodisnje dete uradilo vaspitacici NE SME da pukne film. Pa to joj je posao da cuva i vaspitava decu, ako je nesposobna onda ne sme ni da bude na tom mestu. A za to nije odgovorna samo ona. Pa valjda neko procenjuje sposobnosti tih ljudi koji rade sa decom. Sigurno je neko i ranije primetio neki njen ispad ili ponasanje, ali je to precutano ili zataskano.
Stvarno je strasno to sto se desilo i tu treba jos mnoge pozvati na odgovornost.
U Zemunu se desilo i trovanje salmonelom, ne znam da li je neko posle toga kaznjen.

Jako mi je zao sto se sve ovo izdesavalo i sto je protiv ove vaspitacice pokrenuta tolika hajka. Ana je bila vaspitacica mojoj devojcici i za ovih 9 meseci koliko je bila u njenoj grupi moje dete za nju ima samo lepe reci. A to je misljenje i vecine roditelja sa kojima sa razgovarala. Ona je jedna izuzetno fina, blaga i mirna devojka i stvarno ne mogu da poverujem da je moglo to da joj se desi. Vec nedelju dana sam u soku zbog svega.

Zao mi je i sto niko nije pozvao da cuje i njeno misljenje vec samo ono sto se plasiralo po medijima. A mediji u zelji za senzacijama, cesto i preuvelicavaju stvari.

Povredjeni Milos je jedno izuzetno nemirno dete (to je najblazi izraz koji cu napomenuti ovde). Dovoljno je reci da je mojoj devojcici strgao sa uveta minjusu u obliku alkice koja je od siline polomljena na dva dela. I ona je imala "traume" i nije mi dozvoljavala da joj pipnem uvo a kamoli da joj stavim nove.

Slazem se sa cinjenicom da niko nema pravo, a posebno vaspitacica, da tuce decu, i za to nema nikakvog opravdanja, ali ipak mislim da bi i roditelji trebalo da se zamisle i povedu vise paznje svojoj deci a ne samo ih poslati u obdaniste misleci da tamo mogu od deteta da naprave coveka. Ipak su roditelji ti koji deci treba, u kuci, da usade neke norme ponasanja i vaspitanja. Mali Milos je dete koje nije znalo ni da se sluzi priborom a o ponasanju prema drugoj deci da i ne govorim. Nekoliko puta se desavalo da maltretira i ostalu decu u grupi, da se penje po stolicama i radijatorima, a i moja devojcica se cesto zalila na njegove udarce.

Sa druge strane, odgovornost bi trebala da snosi i Uprava obdanista Veverica jer je vaspitacica Ana trazila da je puste 6 meseci da resi privatne probleme a Uprava joj to nije dozvolila. Ako neko shvati da je na granici pucanja i zatrazi vreme da se psihicki sredi, kao i da sredi probleme sa porodicom i bolesnim detetom kod kuce, mislim da je onda bitno i pitanje, zasto joj to nije dozvoljleno!

Stvarno je cudno sto se i trovanje salmonelom desilo isto u Zemunskim vrticima. Kao da je sve namesteno.

Znam samo jedno! Svoje dete, koje mi je najvaznije u zivotu, ponovo bih, bez razmisljanja, prepustila na vaspitavanje i cuvanje Ani.
 
Ako je to dete toliko nemirno i tuce drugu decu, onda se valjda pozovu psiholog i socijalni radnik da se dete izbaci iz vrtica, a dete se nikako ne tuce. Kod moje cerke u grupi ima decak koji je nemoguc. Niko od dece nece da se igra sa njim jer ih udara, ali nisam cula da ga je vaspitacica udarila. Zvala je socijalnog radnika da ga izbace iz vrtica.
Batine nisu resenje, ona je sada zapecatila svoju karijeru vaspitaca, a ako niko nije hteo da joj da sestomesecno odsustvo, ona je trebalo da ga uzme sama. Kakva je uostalom ta direktorka? Ja bih prvo nju strpala iza resetaka :x
 
Mi sad imamo situaciju da jedan dečak (ponavljač iz već treće škole) maltretira svu decu koja idu u prvi razred, pa i naše dete. Udara, ruši, šutira, hvata za vrat, pljuje, čupa itd. Moj sin se plaši da izađe na veliki odmor a neke majke koje ne rade dolaze u školu za vreme velikog odmora da čuvaju svoju decu od simpatičnog dečkića.
Otišla sam kod učiteljice da vidim može li se nešto učiniti, a ona (iscrpljena) mi je rekla da sam ja otprilike 30.roditelj koji se žali ali da oni ne mogu ništa da urade jer su njegovi roditelji donatori škole. I dokle tako?
E pa dok ne padne nekom mrak na oči.
Kad mi je dete došlo iz škole i reklo da ga je taj klinac davio i cimao za vrat, da mi je bio pri ruci, bilo bi elemenata za tužbu u izobilju.
 
goodday:
svakome padne mrak na ochi
vaspitachica ne sme sebi da dozoli da se prepusti tom impulsu....znachi promashila je poziv i sada zbog toga snosi posledice....
a i lepo svi zivimo pa je sigurno zbog toga
Ocigledno je da svakome moze da padne mrak na oci, isto tako je ocigledno da se ne zivi lepo, ali to nije opravdanje za ono sto covek radi u svom privatnom ili profesionalnom zivotu. Slazem se da vaspitacica ne sme inmpulsivno da reaguje ni u kom slucaju, ali da li je vaspitac ljudsko bice ? Zato , i roditelji i vaspitaci kojima roditelji povere svoju decu MORAJU da budu SARADNICI jer sam licno dozivela da mi roditelj na informaciju o ponasanju njegovog deteta odgovori"Ja poznajem svoje dete".Sa takvim roditeljima ni malo nije prijatno razgovarati , a kamoli saradjivati. Nedaj Boze predloziti roditelju razgovor sa pedagogom ili psihologom ili soc. radnikom .Nadam se da me niste pogresno razumeli!Tako da sve u svemu ima nas raznih i ima raznih situacija u kojima se svi mi mozemo naci . Zao mi je da se moja profesija izdvaja samo u negativnom , a ima toliko lepog. :( :!:
 
:lol: :D pa znam....radio sam ja sa klincima....dodushe jako kratko...ali njihova energija je strashna....to je neprestana voznja...
ma pravo surfovanje....jedan pogreshan potez i vec te je oborio talas.....deshavalo se da po zavrshetku "seanse" odem sav smozden.....ali opet zadovoljan....
ma klinci su chudo....
razumem vaspitachicu...par puta mi je zaista doshlo da uzmem jednog klinca i polupam ga o zid, bejah pod pritiskom drugih obaveza, problemi itd....
ali sam ipak zadrzao osmeh....eto, ona jednostavno nije uspela da se odrzi na talasu...pala je....
i to ce da je koshta....kraj :?
 
Zaista ne zelim da se ovo sto cu napisati shvati pogresno, i daleko od toga da opravdavam postupak jedne mlade vaspitacice, no verujem da ovakve price imaju malo dublje korene. Generalno u vrticima vlada opsti haos! U kom smislu? Sve je vise firmi, preduzeca koji rade od 9-17h, neki roditelji npr.koji zive na Banovom Brdu, rade npr.u Jerkovicu...Dete im po logici ide u vrtic tamo gde zive i sta se desava? Kako roditelj da izvede da stigne po svoje dete kada mu je radno vreme do 17h? Vecina vrtica radi po radnom vremenu iz `70.godina do 16h, sa eventualnim dezurstvom do 16:30h?...Kada se pita ministarstvo za soc.pitanja i deciju zastitu, odgvor od njih je da svi vrtici imaju radno vreme do 18h!!! Naravno, to nigde ne pise i sami objekti ne rade do 18h.... Dalje, vrtici su duzni da objave epidemije pojedinih bolesti tipa: zauske, varicele, sarlah... da li je iko od vas ikada bio obavesten o svemu tome (izuzev prica od ostalih mama, cija deca pohadjaju vrtic sa vasom?). Sta je sa jaslicama? Pri upisu kazu da ne primaju decu dok ne prohodaju? A sa druge strane, iz ministarstva stizu odgovori da se svako dete od 6 meseci starosti moze primiti u jaslice? Zbog cega se formiraju ogromne grupe od po 25-30 malisana na samo dve vaspitacice? Da li zato sto nemamo dovoljno strucnog kadra? Glupost! Sta je sa regresima? Zbog cega ne postoji neka norma ili osnova po kojoj bi se napravila razlika izmedju roditelja koji rade na crno (a imaju veca primanja), od roditelja koji rade na belo ( a imaju manja primanja)...po tome I prolaze sa 900,00 dinmesecno, a II sa 2900,00...Gde je tu i sta je tu pravo? Zbog cega u 16h 20 dece od celog objekta (koji ima oko 350 upisanih malisana) ceka svoje roditelje u hodniku sa samo jednom vaspitacicom koja je pri tom u jakni?.... Ovakvih pitanja je na tone, koja ja kao roditelj mogu da postavim, no II strana price bi isla ovako: Zbog cega roditelji dovode bolesnu decu u vrtic? Zbog cega na vreme ne obavestavaju vaspitaca svog deteta o trenutnim stresnim situacijama kod kuce? Zbog cega se ne odazivaju i ne prisustvuju roditeljskim sastancima? Zasto ne vode racuna o higijeni svoje dece?...Da li znate koliki broj dece u nasim vrticima svakodnevno dolazi iz svoje kuce sa modricama i podlivima u vrtic? Da li znate koliki broj dece dolazi u vrtic da bi jelo i spavalo?! Da li ste svesni koliko postoji razlika medju svima nama, razlika u vaspitanju, ponasanju? Svesni ste cinjenice sta je dete, i kakva deca mogu da budu?! Sta sve donose iz svojih kuca i prenose na drugu decu?....
Zao mi je, iskreno, ponavljam nemam opravdanja na gest vaspitaca ili bilo kog drugog da prebijanjem deteta resava stvari, ali trebalo bi svi da se zamislimo malo. Koreni su mnogo dublji unutar drustva, i nasih uloga roditelja. Trebalo bi i nas ispitati. Moja deca idu u vrtic, drzavni i svako dete ima drugu grupu i druge vaspitace. To su naravno i drugaciji uzrasti, deca, roditelji...ima ih raznih, zaista. Neka deca su toliko besna i agresivna, a nisu oni krivi, no jos manje su kriva druga deca koja trpe njihovu torturu. Ne znam...Treba razmisliti malo...
 
Zaista ne zelim da se ovo sto cu napisati shvati pogresno, i daleko od toga da opravdavam postupak jedne mlade vaspitacice, no verujem da ovakve price imaju malo dublje korene. Generalno u vrticima vlada opsti haos! U kom smislu? Sve je vise firmi, preduzeca koji rade od 9-17h, neki roditelji npr.koji zive na Banovom Brdu, rade npr.u Jerkovicu...Dete im po logici ide u vrtic tamo gde zive i sta se desava? Kako roditelj da izvede da stigne po svoje dete kada mu je radno vreme do 17h? Vecina vrtica radi po radnom vremenu iz `70.godina do 16h, sa eventualnim dezurstvom do 16:30h?...Kada se pita ministarstvo za soc.pitanja i deciju zastitu, odgvor od njih je da svi vrtici imaju radno vreme do 18h!!! Naravno, to nigde ne pise i sami objekti ne rade do 18h.... Dalje, vrtici su duzni da objave epidemije pojedinih bolesti tipa: zauske, varicele, sarlah... da li je iko od vas ikada bio obavesten o svemu tome (izuzev prica od ostalih mama, cija deca pohadjaju vrtic sa vasom?). Sta je sa jaslicama? Pri upisu kazu da ne primaju decu dok ne prohodaju? A sa druge strane, iz ministarstva stizu odgovori da se svako dete od 6 meseci starosti moze primiti u jaslice? Zbog cega se formiraju ogromne grupe od po 25-30 malisana na samo dve vaspitacice? Da li zato sto nemamo dovoljno strucnog kadra? Glupost! Sta je sa regresima? Zbog cega ne postoji neka norma ili osnova po kojoj bi se napravila razlika izmedju roditelja koji rade na crno (a imaju veca primanja), od roditelja koji rade na belo ( a imaju manja primanja)...po tome I prolaze sa 900,00 dinmesecno, a II sa 2900,00...Gde je tu i sta je tu pravo? Zbog cega u 16h 20 dece od celog objekta (koji ima oko 350 upisanih malisana) ceka svoje roditelje u hodniku sa samo jednom vaspitacicom koja je pri tom u jakni?.... Ovakvih pitanja je na tone, koja ja kao roditelj mogu da postavim, no II strana price bi isla ovako: Zbog cega roditelji dovode bolesnu decu u vrtic? Zbog cega na vreme ne obavestavaju vaspitaca svog deteta o trenutnim stresnim situacijama kod kuce? Zbog cega se ne odazivaju i ne prisustvuju roditeljskim sastancima? Zasto ne vode racuna o higijeni svoje dece?...Da li znate koliki broj dece u nasim vrticima svakodnevno dolazi iz svoje kuce sa modricama i podlivima u vrtic? Da li znate koliki broj dece dolazi u vrtic da bi jelo i spavalo?! Da li ste svesni koliko postoji razlika medju svima nama, razlika u vaspitanju, ponasanju? Svesni ste cinjenice sta je dete, i kakva deca mogu da budu?! Sta sve donose iz svojih kuca i prenose na drugu decu?....
Zao mi je, iskreno, ponavljam nemam opravdanja na gest vaspitaca ili bilo kog drugog da prebijanjem deteta resava stvari, ali trebalo bi svi da se zamislimo malo. Koreni su mnogo dublji unutar drustva, i nasih uloga roditelja. Trebalo bi i nas ispitati. Moja deca idu u vrtic, drzavni i svako dete ima drugu grupu i druge vaspitace. To su naravno i drugaciji uzrasti, deca, roditelji...ima ih raznih, zaista. Neka deca su toliko besna i agresivna, a nisu oni krivi, no jos manje su kriva druga deca koja trpe njihovu torturu. Ne znam...Treba razmisliti malo...
 
I sama radim sa decom ali su odraslija i za razliku od mase mojih kolega jos uvek imam entuzijazam i radim od srca. Mislim da cu jednom kad meni "padne mrak na oci" ali ne zbog dece vec zbog onih koji ih "vaspitavaju" otici do ministarstva i ispricati sta se radi u pojedinim skolama i kako se to deca vaspitavaju.Mogu misliti kako je u vrticima, jer nasa deca su starija i znaju svoja prava. Masa fakultetski obrazovanih profesora naziva decu debilima, razgovara tonom koji je omalovazavajuci, bukvalno vicu na njih, svete se ocenama ako kolega koji im je razredni nije po njihovoj meri ili ako roditelj nije snishodljiv. Zatim tu dolaze privatni casovi pa ko ne ode kod monopoliste za taj predmet ostane mu lepo losija ocena...iznose privatni zivot pojedinih porodica jer su upuceni na saradnju ali i obavezu cutanja itd. itd....Mislim da bi prioritet ministavrstva trebao da bude reforma kadra a ne programa, jer su mnogi zalutali u profesiju jer vise ne svercuju robu iz Turske, benzin ili cigarete...pa ulicni manir na koji su navikli prenose u vrtice i ucionice, a zarada je mala pa im padne mrak na oci pre nego onima koji se poslom bave krajnje profesionalno. Apelujem na roditelje da budu u toku i razgovaraju sa decom sta dozivljavaju svakodnevno a zakon je na njihovoj strani, pa ako ima vise onih koji su maltretirani psihicki ili ne daj Boze fizicki uvek MORAJU reagovati jer niko ne sme biti aboliran odgovornosti za svoj (ne) profesionalizam. Da li je potrebno da se desi nesto ovako pa da razmislimo ko sve radi sa decom, i najmanja sitnica u ponasanju nekog vaspitaca je dovoljan pokazatelj da ce on kad tad preci crtu i mozda osvanuti na naslovnoj strani nekih novina - zato treba na vreme za svaku sitnicu reagovati. Iskreno mislim da ovoj vaspitacici nije to bio prvi put da maltretira decu, a kolege koje su cutale su krive koliko i ona, jer mi nismo sami u institucijama u kojima radimo i sve se vidi i cuje odlicno.
 
Ovoj vaspitacici jeste to bio prvi, a sigurno i poslednji put da je uradila tako nesto, jer je moja cerka bila u njenoj grupi. Prava sustina problema je u svemu onome sto je "mamica" napisala. Ja sam samohrana majka koja placa punu cenu vrtica - 2.700 dinara, a moje jako dobre dve drugarice ciji muzevi rade neprijavljeni, i naravno imaju mnogo vise para nego ja, placaju minimum! I ja jurim sa posla da bi "na vreme" uzela dete jer bi je inace ostavili u jaslama sa bebama. U njenoj grupi ima 28 dece, a u smeni je samo jedna vaspitacica. Dovoljno je da postoji samo petoro dece koja maltretiraju sve ostale i ona sama, bez obzira koliko strucna bila, nece moci da izadje na kraj.
Cerka je dobila nove dve vaspitacice a juce sam je zatekla sa ogrebotinom na licu. Udario je decak koji tuce i ostalu decu. Kakvo vaspitanje oni ponesu iz roditeljskog doma?
Da ne bi ponavljala istu pricu, jer sam i juce rekla ono sto sam mislila, svi bi trebali da procitaju mamicin post, jer se apsolutno slazem sa njom.
 
Kad ovo pročitam, po milioniti put kažem sebi - Hvala Bogu što mogu da biram sa kim ću raditi i koga ću primiti!
Prošle jeseni je došla majka da upiše preslatku devojčicu od 2,5 god.Dok smo razgovarale (10 min)dete je rušilo igračke, čupalo i grizlo drugu decu, bolo ih olovkama i žvrljalo po njihovim crtežima.
Pošto sam odmah snimila situaciju, dala sam majci sve podatke i rekla joj da je ovakvo ponašanje smetnja za uključivanje u kolektiv jer bi sva deca ispaštala a samim tim niko je ne bi prihvatio i zavoleo, što bi još dodatno otežalo adaptaciju.
Nije joj bilo pravo, uzela je dete i više se nije vratila. Kada su se zatvorila vrata za njima,
deca su odahnula.
 
Apsolutno sam protiv batina kao metode vaspitanja! I dovoljno vremena provodim sa decom da znam da su druge metode ne samo prijatnije za sve, vec i daleko efikasnije.
E, ali ne razmisljamo svi tako...
Agresija stvara agresiju. I na zalost, dete koje je naucilo da bude kaznjeno batinama, narocito dok je tako malo - dok ih ne dobije nije svesno da je pogresilo i to je jedina kazna koja, eventualno, ima efekta.
Deca koja su agresivna, neposlusna i konstantno maltretiraju drugu decu, najcesce ne samo da su lose vaspitana (da ne kazem nevaspitana), vec su i agresiju ponela od kuce.
Vaspitacice jesu tu da brinu o deci i vaspitavaju ih, ali je nemoguce da to rade same. Zapitajte se na trenutak kako biste reagovali kada biste svakodnevno slusali direktne i indirektne opaske roditelja cija su deca maltretirana od strane vrsnjaka i to uvek jednog istog, a vi ste nemocni da to sprecite?
Ljudi su ovde naveli samo neke probleme sa kojima se ti ljudi suocavaju, a i to je sasvim dovoljno da nekom "pukne film".
Ne opravdavam dogadjaj, niti smatram da to treba da bude redo9vna pojava, ali 90% roditelja probleme sa svojom decom resavaju - batinama. E, ali kad neko drugi to uradi - treba ga lincovati.
Malo vise tolerancije nam svima manjka... I malo razlicitih uglova iz kojih posmatramo stvari...
 
MAMICE, ja radim U DRZAVNOM VRTICU U BEOGRADU, moj vrtic radi od 6:00 - 17:00 i IMAMO DEZURNOG VASPITACA KOJI RADI OD 12:00 - 18:00, a imamo i dve vecernje grupe: jednu vrticku i jednu jaslenu koje rade DO 22:00, S TIM STO DECA KOJA KORISTE VECERNJU GRUPU dolaze u vrtic od 11:00. O postojanju infekcija u nasem vrticu roditelje informise med.sestra na preventivi usmeno i pisano na "zdravstvenom "panou, a i med.sestre u jaslama za jasleni uzrast. Takode u periodu postojanja ifekcije u nasem vrticu se obustavlja prijem novoupisane dece.
Brojnost upisane dece jeste velika, na dva vaspitaca ,ali grad ,koji je nas osnivac, je za to odgovoran, sto mi kad god imamo priliku isticemo kao izuzetan problem.A LOKACIJU VRTICA BIRAJU RODITELJI.
Dakle , kao sto vidite postoje predskolske ustanove koje postuju radno vreme , decu i roditelje ,samo nemaju propagandnu masineriju kao privatni vrtici. :!:
POZDRAV SVIMA
 

Back
Top