samo da znate
Prikazujem rezultate 1 do 9 od 9

Tema: samo da znate

vernik
    Guest

Podrazumevano samo da znate

Vernik sam i pre nekoliko dana posetio sam manastir Sv.Arhangela u Privinoj Glavi kod Sida.Cuo sam da tamo "duhovnik" Otac Gavrilo pomaze "duhovnim receptima" ljudima u nevolji.Posle odrzane liturgije i skupljanja para od prisutnih u korpi(to prvi put vidim,prilog dobrovoljno ostavljas sam)u trpezariji nas je docekao doticni.Ponudjeni smo bili kafom i rakijom,zatim je vecina prisutnih zapalila cigarete i ubrzo smo se gusili u dimu.Otac Gavrilo je takodje zapalio cigaru koju naredna dva sata nije gasio,pricajuci o dogadjaje nekih koji su tu dolazili na vrlo neljudan nacin.Od toga pola sata je drzao je politicki cas vredjajuci pojedine politicare.Zatim nam je diktirao recept za pravljenje hleba uz citanje molitvi,i dodao da svi koji zele da se oslobode "magije" i losih stvari dodju 24.maja ponovo i donesu ulje,vino,peskir i 105 eura.Zatim smo ponaosob ulazili u njegovu kancelariju.Ja sam usao prvi,na stolu je vec stajalo 1000 din. verovatno da znam koliko se tu ostavlja.Onda je on poceo da redja imena(naredjao ih je oko 50)pitajuci me da li poznajem nekoga sa tim imenom.Od tolikih imena naravno da bar nekoliko ljudi poznajem koji se tako zovu.To je trebalo da znaci da je on vidovit(za takvog se inace predstavlja)i da je pogodio da mi se npr.komsinica zove Tanja,podelio par saveta i to je to.
    Ljudi ja nisam isao kod gatare,vec u manastir i pricao sa Ocem.Nemam komentar kako pojedinci koriste Sveto mesto.Apelujem na to da se takvi ljudi(na zalost)kontrolisu,a vama savetujem da ako vas muka natera da trazite spas za svoje zdravlje(zbog toga sam ja otisao)ovo mesto zaobidjete.Manastir je divan ali Otac koji tamo sluzi obican je prevarant.

JEJA79
    Guest

Podrazumevano

Strasno je zaista sta rade i cime se bave oni koji su "bozji" ljudi,oni koji bi trebali da su najcistiji,najkrotkiji i koji bi trebali da nam sluze za primer i da nas vode. Jako je porazavajuce kad shvatis da je upravo tako neki duhovni otac ustvari najobicniji prevarant koji ne preza ni od cega da bi ostvario zamisljeno...Boze me oprosti,kakvi su to ljudi,dobro je sto jos uvek imas onih koji idu u crkvu,koje nisu oterali svojim ponasanjem. Cast izuzecima,naravno,ali vecina popova nema veze sa onim sta bi trebalo da predstavljaju,nemaju veze sa pravim vernicima,niti postuju ono sto propovedaju.Takvih sam se stvari naslusala o nekolicini njih koje licno poznajem i o jos milion drugih,da mi polako ali sigurno biva muka od svih njih,tako dvolicnih,tako bezboznih,licemernih,pokvarenih i samo ne shvatam,ne razumem kako ih nije strah od Boga...Naravno da su prvi u redu kad treba neko da se kritikuje,da se osudi,da se govori o moralu,kad treba da se ispiraju mozgovi,a oni rade prljavije i bolesnije stvari od svih nas.Kao sto rekoh,ima izuzetaka,postoje pravi popovi i njima zaista svaka cast,ali su u manjini,sto je najgore.
    Ali neka,nebitno je,Bog sve vidi.Svi cemo jednog dana Njemu na istinu...

Podrazumevano

Bruka...

Guest

Podrazumevano

A sta je to "duhovni recept"? Od kakve se to bolesti ti lecis u manastiru? Sramota je sto se taj nazovi "otac" sprdao s tvojom mukom, pa ti jos to i naplatio ali nek te utesi to da nisi jedini. Sta da ti kazem? Ko te terao? Svaka skola se placa, zar ne?

1302
    Guest

Podrazumevano

NECU DA DISKUTUJEM DA LI SI TI VERNIK IZ SRCA I DUSE ILI NE ! ?
    ALI ONO STO ZNAM KAO VERNIK SRPSKE PRAVOSLAVNE VEROISPOVESTI JE TO DA JE GREH TRAZITI POMOC OD LJUDE POUPT VIDOVNJAKA
    TO STO SI SE TI SREO SA OCEM MANASTIRA KOJI RADI TAKO NESTO , JE TVOJ IZBOR . NIJE NA ODMET BITI SVESTAN DA SU LJUDI KOJI RADE U BOZJOJ KUCI IPAK OVOZEMALJSKI LJUDI .
    A ISTO TAKO COVEK KOJI VERUJE SVIM SRCEM I SVOM DUSOM , KADA IMA NEKI PROBLEM POGOTOVU AKOO JE TO PSIHICKE PRIRODE , KOJI TRAZI DUSEVNI MIR ODLAZI U CRKVU CESCE I OSTAJE U NJOJ MOLECI BOGA ZA MIR SA SOBOM I MIR SA DRUGIMA .BUDI UBEDJEN DA DRUGIH DUHOVNIH RECEPATA N E M A
    MIR SA SOBOM I SA DRUGIMA

Poznat gigule (avatar)
    Učlanjen
    15.04.2004.
    Pol
    ženski
    mesto za kukce,wilme i sve dobre stvorove
    Reputaciona moć
    122

Podrazumevano

Ljudi koji rade u bozjoj kuci znaju da je srebroljublje greh, zato nema nikakvih izgovora a posebno za ljude po manastirima... Ovaj primer je ujedino i zloupotreba necije nesrece.

Guest

Podrazumevano

ovo bih rado pokazala ocu koji se nalazi ovdje kod nas u inostranstvu pa da se uveri zasto necemo da mu dajemo priloge za crkvu...

vernik
    Guest

Podrazumevano

Mislim da sam vrlo jasno rekao da sam bio u manastiru.Da sam trazio vidovnjake,sigurno ih ne bih trazio na tom mestu.A sto se tice problema,tice se mog deteta.To je ono sto je najbolnije.Ako si vernik verovatno si cuo za monaha koji je ziveo u Ostogu i bio vidovit.Nazalost,umro je pre dve godine.
    To sto je bio vidovit ne znaci da je proricao nekome buducnost,vec da je pomagao ljudima u nesreci.Raspitaj se malo o tome.Tako se i ovaj predstavljao.Ali kao sto rekoh,sve je to jedna velika prevara.Hteo sam samo da upozorim sve one koje mozda put tamo nanese da ne idu.

Obećava
    Učlanjen
    19.06.2004.
    Reputaciona moć
    50

Podrazumevano

Dragi prijatelju, iskreno sazaljevam tvoju nesrecu koja te je zadesila pa si bio primoran da trazis pomoc svome detetu na takav nacin,razumem te u potpunosti,mada se to krsi sa nekim mojim licnim uverenjima,no svi smo ljudi,ljudski je gresiti,pa tako i traziti pomoc na takav nacin,jer utopljenik se hvata za svaku slamku,no htedoh ti reci nesto drugo,sto u meni pobudjuje sumnju u tvoju iskrenost, i sveg ono sto ovde pises.KAZES VERNIK SI,pominjes Manastir Ostrog,nase najvece svetiliste i nekog tamo vidovitog svestenika?Mislim da ne znas o cemu pricas,sumnjam da su ti namere ciste,postavljanjem ove teme,upravo iz ovog razloga,imas neke skrivene namere svojim pisanjem ovde.Da si vernik,znao bi sta je MANASTIR OSTROG I SVETI VASILIJE OSTROSKI!Neka mi Gospod Bog oprosti ako gresim,neka deo moga zdravlja podari tvome detetu ali sumnjam u iskrenost tvoga pisanja.

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •