Apsolventske ekskurzije Italija i Spanija

Isla prosle godine...

Zavisi sta od suvenira...
Ja kupila spanske lepeze za sve zene u familiji, po jedno 10e jedna, neku sovicu odradjenu kao mozaik u Gaudijevom stilu, mnooogo lepa stvar, sad se svi koji dodju kod mene prvo za nju uhvate, glavno bila je tako 15e, neku knjigu o Gaudiju u Casa Mili, ne pise na njoj cena, tako da ti to ne mogu reci... Maske u Veneciji idu od 20 do 50e ako hoces neku lepu, da nije kineska kicasta i tako...

Sto se tice hrane, racunaj negde izmedju 5 i 10e, nemam pojma tako otprilike...

Ulaznice u muzeje su ti od 5 do 20e, zavisi gde, s tim da u Barseloni odredjenim danima mozes da dobijes popust za studente pa su ti ulaznice onda duplo jeftinije. Obavezno idi u Pikasov muzej i Miro fondaciju u Barsi i provezi se zicarom izmedju ta dva muzeja, pravi je dozivljaj. E da i u muzej cokolade... I u park Guelj i da vidis Sagdradu i Casu Milu i Magicnu fontanu. Pogotovo magicnu fontanu.
A i akvarijum im je dozivljaj, sa sve ajkulama...

Od izleta sa strane, preporucujem onaj Port Aventura zabavni park i cuveni Dalijev muzej.

Kad se uracunaju organizovani obilasci Venecije i svega ovoga sto sam navela u Spaniji, prosle godine je to bilo jedno 120e koje das agenciji kad predjete granicu i posle te njihovi vodici vozikaju. Sve ukupno racunaj jedno 450 - 500e dzeparca da ce ti biti dovoljno. Ja znam zene koje su nosile i po 1000e prosle godine, ali su gro para potrosile u Mangu, sto je, ako mene pitas, totalno glupavo, ali sta ces, zene...

E sad, mozda se situacija promenila s obzirom na Seku (Svetsku ekonomsku krizu, da ne bude zabune...), ali mislim da ti je ovo dovoljno iscrpan odgovor.
 
Nema na cemu. Lepo se provedi!
Ustvari, sigurna sam da hoces... :)

Jel si uplatio onu turu sa brodom ili bez broda u povratku? Taj brod je najblaze receno jeziv, kabine su 2 sa 2 bez ijednog prozora, nadam se samo da ce vam biti lepo vreme pa da cete presedeti na palubi a ne po kabinama. Nas prosle godine uhvatila neka oluja, jeza ziva... Izvini sto sam vise pricala o Barseloni nego o Italiji, u Italiji sam bila pre pa mi nije bilo nista novo, a ovde jeste... :)

Srecan put!
 
ej hvala ti...Poslacu ti najlepšu sliku sa putovanja...Inače putujem 9. maja, a rodjendan mi je 5. maja. Idem iz Niša sa nekoliko desetina koleginica tako da nikako mi neće biti loše...Javi se mailom ako želiš i imaš vremena pošto ja volim da komuniciram...Milan851@hotmail.com...pozdrav..i jos jednom hvala.
 

Back
Top