Apsolventske ekskurzije Italija i Spanija
Prikazujem rezultate 1 do 6 od 6

Tema: Apsolventske ekskurzije Italija i Spanija

Početnik
    Učlanjen
    22.02.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Apsolventske ekskurzije Italija i Spanija

Svi koji su putovali ranije na ovu destinaciju neka ostave informacije o cenama hrane, pica izlazaka, suvenira i ostalog...

Aktivan član Trilijan (avatar)
    Učlanjen
    31.03.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    172

Podrazumevano Re: Apsolventske ekskurzije Italija i Spanija

Isla prosle godine...

Zavisi sta od suvenira...
    Ja kupila spanske lepeze za sve zene u familiji, po jedno 10e jedna, neku sovicu odradjenu kao mozaik u Gaudijevom stilu, mnooogo lepa stvar, sad se svi koji dodju kod mene prvo za nju uhvate, glavno bila je tako 15e, neku knjigu o Gaudiju u Casa Mili, ne pise na njoj cena, tako da ti to ne mogu reci... Maske u Veneciji idu od 20 do 50e ako hoces neku lepu, da nije kineska kicasta i tako...

Sto se tice hrane, racunaj negde izmedju 5 i 10e, nemam pojma tako otprilike...

Ulaznice u muzeje su ti od 5 do 20e, zavisi gde, s tim da u Barseloni odredjenim danima mozes da dobijes popust za studente pa su ti ulaznice onda duplo jeftinije. Obavezno idi u Pikasov muzej i Miro fondaciju u Barsi i provezi se zicarom izmedju ta dva muzeja, pravi je dozivljaj. E da i u muzej cokolade... I u park Guelj i da vidis Sagdradu i Casu Milu i Magicnu fontanu. Pogotovo magicnu fontanu.
    A i akvarijum im je dozivljaj, sa sve ajkulama...

Od izleta sa strane, preporucujem onaj Port Aventura zabavni park i cuveni Dalijev muzej.

Kad se uracunaju organizovani obilasci Venecije i svega ovoga sto sam navela u Spaniji, prosle godine je to bilo jedno 120e koje das agenciji kad predjete granicu i posle te njihovi vodici vozikaju. Sve ukupno racunaj jedno 450 - 500e dzeparca da ce ti biti dovoljno. Ja znam zene koje su nosile i po 1000e prosle godine, ali su gro para potrosile u Mangu, sto je, ako mene pitas, totalno glupavo, ali sta ces, zene...

E sad, mozda se situacija promenila s obzirom na Seku (Svetsku ekonomsku krizu, da ne bude zabune...), ali mislim da ti je ovo dovoljno iscrpan odgovor.
    Čovek sa srcem punim ćutanja i čovek sa srcem punim tišine ne mogu biti isti.

Početnik
    Učlanjen
    22.02.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

hvala ti na odgovoru i prilicno detaljnom izvestaju...

Aktivan član Trilijan (avatar)
    Učlanjen
    31.03.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    172

Nema na cemu. Lepo se provedi!
    Ustvari, sigurna sam da hoces...

Jel si uplatio onu turu sa brodom ili bez broda u povratku? Taj brod je najblaze receno jeziv, kabine su 2 sa 2 bez ijednog prozora, nadam se samo da ce vam biti lepo vreme pa da cete presedeti na palubi a ne po kabinama. Nas prosle godine uhvatila neka oluja, jeza ziva... Izvini sto sam vise pricala o Barseloni nego o Italiji, u Italiji sam bila pre pa mi nije bilo nista novo, a ovde jeste...

Srecan put!
    Čovek sa srcem punim ćutanja i čovek sa srcem punim tišine ne mogu biti isti.

Početnik
    Učlanjen
    22.02.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

ej hvala ti...Poslacu ti najlepšu sliku sa putovanja...Inače putujem 9. maja, a rodjendan mi je 5. maja. Idem iz Niša sa nekoliko desetina koleginica tako da nikako mi neće biti loše...Javi se mailom ako želiš i imaš vremena pošto ja volim da komuniciram...Milan851@hotmail.com...pozdrav..i jos jednom hvala.

Početnik
    Učlanjen
    22.02.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

P.S. uplatio sam turu sa krstarenjem

Slične teme

1. Italija - Spanija - masters
    Autor Silvijas869 u forumu Školovanje u inostranstvu