Сакрити IP адресу

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Ћирилица

Obećava
Poruka
88
Претражио сам форум и нашао неке одговоре али ни један није био од помоћи...скидао сам неки програм hide ip ng и platinum, крековао, али каже да није доступно у нашој држави...такође сам покушао преко неких сајтова да то урадим али кад одем на www.whatsmyip.net, он прикаже моју адресу, а ја хоћу да будем анониман тако да нико не може да зна која ми је адреса...ако неко зна нешто што би ми било од помоћи, слободно нек напише, хвала
 
Ono sto bi tebi bilo dobro resenje je da nadjes neki otvoreni / besplatni proxy u zemlji iz koje zelis IP, pa da podesis da browser da koristi taj proxy. Time ce taj sajt videti IP proxy-ja kao onaj sa koga mu se prilazi. Proguglaj malo pa ces naci listu tih proxy-ja i kako se to podesava u browseru koji koristis. Sto se tice firefox-a, mislim da ima neki addon koji se instalira i ukucaju te liste proksija...
 
Претражио сам форум и нашао неке одговоре али ни један није био од помоћи...скидао сам неки програм hide ip ng и platinum, крековао, али каже да није доступно у нашој држави...такође сам покушао преко неких сајтова да то урадим али кад одем на www.whatsmyip.net, он прикаже моју адресу, а ја хоћу да будем анониман тако да нико не може да зна која ми је адреса...ако неко зна нешто што би ми било од помоћи, слободно нек напише, хвала

Koja ti je tačno svrha i potreba sakrivanja IP adrese ?
 
нисам сигуран за тај proxy, он само даје лажну адресу колко сам схватио, али ипак је то IP?
Мени треба да се уопште не може очитати адреса уствари, ево шта ми треба

Играм травиан на више налога и бојим се да ће ме провалити и бановати, и хоћу да сакријем адресу тако да могу стално да се логујем на остале налоге а да они не открију да се пријављујем са исте адресе...јел може тај proxy да послужи за то?
 
nepostoji nachin da u IP protokolu, a internet raci preko TCP/IP imash komunikaciju a da nemash IP adresu :) jerbo svaki paket koji putuje izmedju ostalog u zaglavlju ima ko ga shajle i ko ga prime ... pochetni i krajnji port i slichno :) ..
 
e ovako idu podesavanja:

Internet Explorer:
ides na Tools menu/Internet Options/Connections tab/LAN Settings.
pod Proxy server, klikni Use a proxy server for your LAN.
u Address box, upisi IP adresu proxy servera.
u Port box, upisi broj porta.
OK
OK

firefox:
tools/options/connection settings
zatim manual proxy configuration i upises pod HTTP Proxy jedan od proksija sa sajta koji sam stavio dole, cekiraj i use this proxy for all connections i to je to.

Opera:
tools/preferencess/advanced/network/proxy servers...
upisi proksi pod HTTP i to je to, samo klikni ok

evo i sajta sa proksijima http://www.freshproxy.org/category/anonymous-proxy-list

sve sam licno testirao i probao prvi proxy sa liste ovog sajta i sve funkcionise 100%. ukoliko imas jos neka pitanja, ti pitaj...pozzz
 
Poslednja izmena:
e ovako idu podesavanja:

Internet Explorer:
ides na Tools menu/Internet Options/Connections tab/LAN Settings.
pod Proxy server, klikni Use a proxy server for your LAN.
u Address box, upisi IP adresu proxy servera.
u Port box, upisi broj porta.
OK
OK

firefox:
tools/options/connection settings
zatim manual proxy configuration i upises pod HTTP Proxy jedan od proksija sa sajta koji sam stavio dole, cekiraj i use this proxy for all connections i to je to.

Opera:
tools/preferencess/advanced/network/proxy servers...
upisi proksi pod HTTP i to je to, samo klikni ok

evo i sajta sa proksijima http://www.freshproxy.org/category/anonymous-proxy-list

sve sam licno testirao i probao prvi proxy sa liste ovog sajta i sve funkcionise 100%. ukoliko imas jos neka pitanja, ti pitaj...pozzz

ево сад сам то урадио и одем на http://whatsmyisp.googlepages.com и ево шта пише

Your IP: 93.86.51.146
Country: (SRB) - Serbia IP Address or Proxy Internet Protocol Location
Region:
City: Belgrade
ISP: TELEKOM SRBIJA, ADSL users
Host: 93.86.51.146
 
Vidi ovako, i tamo sam uspeo bez problema. E sada, ja koristim wireless internet, tj net mi je prikacen preko LAN porta do AP (nesto kao ADSL Router) i odatle do antene pa dalje do provajdera etc... mozda se kod tebe razlikuje vrsta konekcije prema internetu. u IE mogu da se i menjaju podesavanja za posebne konekcije, tj mozes da ukoliko imas dve razlicite konekcije stavis da ti na jednoj koristi proxy a na drugoj ne. Na tvoju zalost, to ne umem u FF. Jedino ako zelis da se zrtvujes (a rekao si da ti treba za travian igricu) pa da dok igras Travian, koristis IE.
 
јаоо сад видим где сам погрешио...уписао сам IP адресу заједно са :3128 на крају, уместо да 3128 ставим за port... :dash::dash::dash::dash::dash::dash::dash:

извињавам се на сопственој глупости и одузимању времена :rumenko: и хвала ти пуно :super:

само, кад хоћу да пошаљем поруку овде, изађе ми страница на којој пише

You are trying to use a node of the CoDeeN CDN Network. Your IP address is not recognized as a valid PlanetLab address, so your access to CoDeeN does not include all HTTP types

како то да средим?

колко сам схватио то је због тог проксија...који прокси да ставим који није CoDeeN?
 
Poslednja izmena:
ja sam zaboravio da ti napomenem za proxy adrese, tj da su zadnja 4 broja ustvari broj porta. a za ovo sto ti javlja sam vido sada da i kod mene hoce to da izbaci. Probaj neki od drugih proxyja sa onih listi sto sam ti dao ili neki sa ovih sto je postavio nozzlezator. Ovaj CoDeeN CDN Network oce da zeza malo kad se surfuju forumi jer ne podrzava u potpunosti HTTP. Promeni par njih, sigurno ce da ubodes neki koji ne pravi problema.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top