Adsl wireless konekcija stalno puca

veejay

Početnik
Poruka
12
Imam adsl net desetak dana. Kad mi je comp povezan kablovski sve je ok, ali kad se konektujem na wireless mreza mi stalno prekida, svakog minuta. Jedino kada nesto downloadujem veza je konstanto dobra i ni jednom ne prekine. Udaljenost nije bitna, prekida i kad je sasvim blizu. Jel zna neko o cemu se radi?
 
Onda ćeš problem da rešiš:

Probaj prvo sa desnim klikom na wireless ikonicu pored sata, pa na repair. Isključiće pa uključit wireless. Moguće je da pomogne.

Ako i onda neće, onda klikneš desnim klikom na my computer ikonicu, pa manage, pa sa leve strane imaš device manager, pa onda klikneš na network adapters i dobićeš 2 uređaja. Jedan ti je za lan karticu, a jedan sa wireless. Tu ti u nazivu stoji i model kartice. Za lan ti obično piše ethernet adapter , a za wireless 802.11 a/b/g ili samo 802.11a ( razne kombinacije, zavisi koje standarde podržava kartica ) e onda bi najbolje bilo da nama iskopiraš naziv te kartice ovde ( ili ako sam znaš da skineš taj drajver, obično pomaže kad u google-u ukucaš naziv kartice i dodaš driver ) pa ću ti ja naći novi drajver ( to je ono što tebi ustvari treba ) i daću ti direktan link za skidanje istog.

Ako si se pogubio u silnim informacijama, daj mi samo ime proizvođača laptopa i model pa ću ti ja naći šta kako i gde. Uglavnom, ta reinstalacija drajvera bi trebala da pomogne. A ako ne i to, onda je moguće ili da je hardverski kvar ( nešto se pojebala kartica u prevodu ) ili da je do samog windows-a, što je redak slučaj.

Ispobavaj sve što sam ti rekao, pa javi ;)
 

Back
Top