PROBLEMI

svojim rodjenim kucicima koji ti zive u stanu dajes hleb u vodi???rodjenim -najrodjenijim??auuuu
aj da su na ulici pa da kazes nemas za sve da ih lepo nahranis.
ja ne znam,zaista.
 
ja i rasnim i mesancima zelim dobar dom.tj svakoj zivotinji.
rasne rigoroznije poklanjam jer su mi se zaista javljali svakakvi manijaci.
imaju sulude ideje.
planiraju da kote ove stenece sa nekim rasnim haskijem cistim da dobiju jos cistije stence i da ih prodaju za po 30-50 evra.eto zarade a nisi kupio kuce.
zbog toga kazem proveravacu jer hoce da i lazu da ce sterilisati a da me zeznu,

ja ne mogu niti hocu nekom da upadnem u kucu!!to nije lepo.ali cu ne najavljeno proveriti,pogledati..usotalom nije fora da kazem javno sta.
 
Predlazem Danici da Facu uzme nazad. Hraniti ovako zivotinje !!!! Strasno.
Da li ovo spada pod zlostavljanje zivotinja?
Pretpostavljam da ce Danica traziti da joj se vrati Faca, ali sta ce biti sa kokerom?
 
nije za svakoga zivotinja .. .

Fotka je, izgleda, preuzeta sa sajta ZC. Izvinjavam ti se Burence, ali ako su ovo zaista tvoji ljubimci na hranilistu - ovako ne hranim ni ulicne zivotinje, a moje jedu da im i ljudi mogu pozavideti. Razlog tome ne znam, pa se uzdrzavam od daljih komentara.

Ostalima svaka cast sto su se udruzili da pronadju izgubljenu macu. Lepo je da se takve stvari desavaju kad zivotinja (igrom slucaja) ode u pogresne ruke. Dobre namere su, verovatno, postojale, ali se ocigledno nije tako i zavrsilo, bar za sad.

Razumem razgnevljene. Prosla sam kroz slicnu situaciju koja se tesko zaboravlja ali sam, nadam se, nesto iz takvih, ruznih stvari i naucila.

U ovom slucaju ne znam pricu svih strana, a bez toga i sud moze da bude pogresan.
 
E pa ljudi ovo vise nema smisla!!!
Macka nije meni pobegla, vec drugom coveku, ja sam bila samo posrednik (glupost koju u svakom slucaju vise necu ponoviti). To sto on nece da da svoju adresu, to je rezultat toga sto ga je Danica napala preko telefona da nije normalan, da je ne znam sta i to je na kraju njegova stvar. Macor kog sam ja udomila je mazen i pazen, vodjen kod veterinara, sredjen, voljen iako pravi haos po kuci. A za njega Danica nije ni pitala kako je??? A kao voli i brine se toliko za svoje zivotinje!
I sjasite vise sa mene!
A L.krofnice, jako lepo sto pominjes tu tuznu pricu. Ja sam verovatno trebala da se vratim kuci, preko pola grada, da mi se malo dete smrzava, da bih ugrejala morsko prase. Verujte, ja stvarno volim zivotinje, ali svoje dete volim daleko vise.
A sto se tice plakata, koliko ja znam, covek koji je uzeo Plavkana je obisao komsiluk, sve obavestio u ulici i ponudio i novcanu nagradu. I mislim da je Danicina ekipa "telohranitelja" koji su me presreli na sred ulice i galamili toliko, sasvim dovoljna da ubije u meni svaki osecaj grize savesti.
G-dja Danica me je emailom preklinjala i molila da je sacekam na auto putu i da joj pomognem u trazenju Plavkan, sto sam i ucinila, da bi potom drvlje i kamenje po meni bacala, cim je izasla iz kola.
Daleko vam lepa kuca, samo to mogu da vam kazem!
Jako se kajem sto sam uopste pomislila da mogu da ucinim dobro delo za dve dusice!
Na svako dalje prepucavanje, budite sigurni, necu odgovoriti!

Naravno da ako treba da se bira izmedju deteta i morskog praseta nema dileme. Ali ti se Anita zapitaj kako je to malo stvorenje uopšte došlo u situaciju da se smrzava.

Što se tiče pomoći oko traženja Plavkana, ono što si MORALA da uradiš je da Danu odvedeš do KUĆE tvog navodnog komšije. Jer ako je komšija, onda znaš gde stanuje. A komšija koji nije hteo da saradjuje jer je "napadnut" laže jer to nije Danin rečnik. Žena je samo pitala kako je mačka, da bi saznala da je izgubljena, ako je i to istina.

Sram te bilo.
 
Oh, Bože, ne mogu da verujem kako se vi raspravljate. :neutral:
Toliku histeriju ste digli oko ovoga, nestao mačak, pa šta? Ajde, poubijajte se sada i hvalite se ko je bolji gazda, vlasnik, ko se bolje brine!
Plus, nijednu priču ne možete da uzimate zdravo za gotovo.
Kad sam bila u inostranstvu, najbolja drugarica mi je čuvala Obija, a kad sam se vratila, posle 2 meseca, naravno, opet je bio kod mene. E, neko je to sve pogrešno interpretirao i na drugom forumu toliko izolajavao moju drugaricu, kako je usvojila psa, pa ga je držala 2 meseca, a onda ga samo odjednom izbacila i više ga ne pominje. O, Bogo, Bogo... :lol: Imala je nekih poteškoćica da usvoji mačka posle.

Oni koji vam se čine da nisu hteli da pomognu, možda tih dana su jednostavno imali drugih važnih obaveza, i nikako nisu mogli da izdvoje vreme. Desi se svakome.
 
Oh, Bože, ne mogu da verujem kako se vi raspravljate. :neutral:
Toliku histeriju ste digli oko ovoga, nestao mačak, pa šta? Ajde, poubijajte se sada i hvalite se ko je bolji gazda, vlasnik, ko se bolje brine!
Plus, nijednu priču ne možete da uzimate zdravo za gotovo.
Kad sam bila u inostranstvu, najbolja drugarica mi je čuvala Obija, a kad sam se vratila, posle 2 meseca, naravno, opet je bio kod mene. E, neko je to sve pogrešno interpretirao i na drugom forumu toliko izolajavao moju drugaricu, kako je usvojila psa, pa ga je držala 2 meseca, a onda ga samo odjednom izbacila i više ga ne pominje. O, Bogo, Bogo... :lol: Imala je nekih poteškoćica da usvoji mačka posle.

Oni koji vam se čine da nisu hteli da pomognu, možda tih dana su jednostavno imali drugih važnih obaveza, i nikako nisu mogli da izdvoje vreme. Desi se svakome.
Hvala Dano.
Ujedno molim i (ako to ne pomogne) upozoravam ostale da prekinu sa vređanjem i sopstvenim tumačenjem situacija u koje nisu do kraja upućeni.
Lične prozivke i "javni linč" nekoga ko nam se zamerio (ili smo to samo čuli od nekaoga ko nam se više dopada), ne dopada nam se i sl. je pre svega odraz vaspitanja.
To što verujete da volite životinje i evidentno brinete o njima na način za koji mislite da je najbolji, i dalje ne znači da su neistomišljenici loši, još manje da ih treba prozivati, napadati, vređati.
Tema je otvorena da bi se izbegla prepucavanja na temama na kojima se traže novi vlasnici, i ideja je da se ona bavi mogućim i nastalim problemima prilikom usvajanja.
Ako ovako nastavite, vi koji brinete o napuštenim životinjicama i tražite im dom, dovodite sebe u poziciju da potencijalni usvojitelji odustanu zbog vašeg rigidnog i grubog stava, a ne zato što ne žele životinjicu i ne bi brinuli o njoj.
O javnom linču da ne pričam.
dakle, molim za pristojno ponašanje. Prozivke ostavite za neko drugo mesto.
Hvala na razumevanju
 
Kakvi ste vi licimeri,to je strasno.
Kako vas nije sramota vise,ja ne znam:roll:
Teorije zavere,strahota.
Napisala sam na drugoj temi da cu uzeti kuce od vas,ali sada neka hvala.
Odakle vam pravo da javno prozivate zenu sta daje svojim kucicica da jedu?
Odakle vam pravo??????????

SRAM VAS BILO
 
Hvala Dano.

Ako ovako nastavite, vi koji brinete o napuštenim životinjicama i tražite im dom, dovodite sebe u poziciju da potencijalni usvojitelji odustanu zbog vašeg rigidnog i grubog stava, a ne zato što ne žele životinjicu i ne bi brinuli o njoj.
O javnom linču da ne pričam.

Ja sigurno necu.A volela bih da dodju da vide kako zivi moje kuce i sta jede i da se zapitaju malo sta rade!!!!!!!!!!!!!!
 
juuu..
trojanka da li ti znas kakvi s enama ljudi javljaju na oglase za pse i sta sve cujemo?oces da ti pisem na private ili ovako javno?samo sta sam ja dozivela.a da zamolim drugaricu da ti posalje njena iskustva.
 
juuu..
trojanka da li ti znas kakvi s enama ljudi javljaju na oglase za pse i sta sve cujemo?oces da ti pisem na private ili ovako javno?samo sta sam ja dozivela.a da zamolim drugaricu da ti posalje njena iskustva.
Mina,
Otvorila sam ovu temu upravo zbog loših iskustava i problema koji nastaju prilikom udomljavanja i/ili želje da se životinja udomi.
Ideja je da čujemo i jednu i drugu stranu, odnosno doživljena iskustva sa obe strane.
Naravno, kulturno, civilizovano i bez prozivki.
Možda tako uspemo bolje da razumemo jedni druge.
 
A što mora svi da pročitamo?
Da bismo mogli javno da se iščuđavamo, zaprepašćujemo nad strahotama i ponosno govorimo "sram vas bilo"?
Ljudi, shvatite, to nigde ne vodi, ni u jednoj situaciji. Onog trenutka kad neko bude hteo da uzme životinju, neka se raspita ko je najpouzdaniji i obrnuto.
Zašto mora sve javno da se izvrgava ruglu uvek, to vodi samo u još veće i veće rasprave.
Samo opušteno. :)
 
opusteno sto je neko udomljenu zivotinju hteo da pojede.ili da je baci,izbaci,i sl
opusteno-stvarno
daj ljudi opustite se,boli nas uvo.crknuce zivotinja necemo mi.sta ima veze.
donamileva
rado cu ti pisati sve na mejl ili na jednom drugom forumu gde nece bristai moje postove u kojimaobelodanjujem svakojake manijake,je ovde na krstarici brisu.kao da hoce da zataskaju i da sakriju te ljude.
trebalo bi da bude dozvoljeno javno izrazavanje.nisam psovala niti ikog nazivala pogrdnim imenima.samo sam ispisala istinu.
 
Dano, potpuno si me pogrešno razumela
Još je Andrić pisao da oči vide ono čega je duša puna, tako ja prosto ne mogu da verujem da iko hoće da uzme psa ili mačku da bi je maltretirao i sl, jer kad malo li se osvrnemo nažalost, u skoro svakoj ulici ima po neka životinja željna da bude nečija, tako da ako neko ima želju može i sam da nađe ljubimca. Divim se svakome ko želi da organizuje i udomljavanje istih i ne vidim šta je čudno i tome što se interesujem šta sve može da se desi ako nizbog čega drugog možda i zato što ja ne želim da prodajem svoje rasne štence već da ih poklonim ako se uopšte rešimo da parimo kuju.
Inače isve štence iz prvog legla (osim Baje) SMO SA SVE PAPIRIMA POKLONILI ali prijateljima i ljudima koje znamo pa sam znala šta ih čeka (i tako odabrala kome idu).
 
ono gtrenutka kad se tako budu ponasali prema meni i ja cu prema njima.ja isinu necu da uvjam u obladne da vi moderatore ne bi imali posla.nista ne krijem,tako da ne zelim ni da krijem detalje.


tvojih 5,6,7,8,9 stenaca od moje haski zenkice ces udomiti i zauzeti mesto nekim dusama koje ce ostati na ulici jer su mesanci.u beogradu nema dovoljno ljudi da usvoji sve pse.vecin ahoce rasnog.ti nastavih da ih razmnozavas oni nalaze dom a mesanci ostaju bez icega na ullci.poenta je u resavanju problema napustenih pasa.a ne u razmnozavanju.
ja da razmisljam dal ces ti da je iskoriscavas ili sta da se ganjam po sudu da te tuzim za zlostavljanje i sl kad to kasnije ustanovim,zasto?sterilisem kuce ko sto su svi sterilsiani zivi i zdrai i nista im ne fali.a ostali dobijaju sansu da nadju dom.
ja imam dve zenke.da sam parila obe imala bi okvirno od obe 10 kucica.danas naci 10 dobrih vlasnika je mnooooooooooooooooooooooogo tesko.

onda ne bi mogla sa minus 15 da spasim kuce"devojciu" koja je vristala na ledu i smrzavala se jer bi bila zauzeta reporodukcijom svojih pasa.s ono bi jadno umrlo.

ali ne,nisam to uradila.i njoj sam pruzila sansu da prezivi.kao sto vidis dani prolaze a jos se niko nije javio za nju.zamisli tako masu kucica..ko da usvojitelji vise na grani pa ih sam o beres.

kada sve bue lepo i bajno kada ljudi budu kaznjavani adekvatno kad s esituacija promeni ,tada cu prestati da sterilisem.

da sam ostavila u zadnjih mesec dana 3 kuje imala bih oko 20 stenaca.plus sedam koje su izbaciliprosle nedelje na sred ulice.znaci 27

gde cu ih?kome da ih udomim?
 
Toliku histeriju ste digli oko ovoga, nestao mačak, pa šta?

Macak nije dugme. Neko je ulozio puno para, vremena, truda i pruzio mu prethodno puno ljubavi. A i zivo bice je sa svojim osecanjima.
 
tvojih 5,6,7,8,9 stenaca od moje haski zenkice ces udomiti i zauzeti mesto nekim dusama koje ce ostati na ulici jer su mesanci.u beogradu nema dovoljno ljudi da usvoji sve pse.vecin ahoce rasnog.ti nastavih da ih razmnozavas oni nalaze dom a mesanci ostaju bez icega na ullci.poenta je u resavanju problema napustenih pasa.a ne u razmnozavanju.
ja da razmisljam dal ces ti da je iskoriscavas ili sta da se ganjam po sudu da te tuzim za zlostavljanje i sl kad to kasnije ustanovim,zasto?sterilisem kuce ko sto su svi sterilsiani zivi i zdrai i nista im ne fali.a ostali dobijaju sansu da nadju dom.
ja imam dve zenke.da sam parila obe imala bi okvirno od obe 10 kucica.danas naci 10 dobrih vlasnika je mnooooooooooooooooooooooogo tesko.

onda ne bi mogla sa minus 15 da spasim kuce"devojciu" koja je vristala na ledu i smrzavala se jer bi bila zauzeta reporodukcijom svojih pasa.s ono bi jadno umrlo.

ali ne,nisam to uradila.i njoj sam pruzila sansu da prezivi.kao sto vidis dani prolaze a jos se niko nije javio za nju.zamisli tako masu kucica..ko da usvojitelji vise na grani pa ih sam o beres.

kada sve bue lepo i bajno kada ljudi budu kaznjavani adekvatno kad s esituacija promeni ,tada cu prestati da sterilisem.

da sam ostavila u zadnjih mesec dana 3 kuje imala bih oko 20 stenaca.plus sedam koje su izbaciliprosle nedelje na sred ulice.znaci 27

gde cu ih?kome da ih udomim?
1. Logika stvari je da covek koji zeli rasno nece uzeti mesanca, sve jedno da li ja parim ili ne haskija. Ako ne uzme od mene uzece od nekog drugog, ali nece uzeti mesanca. Tako da pod predpostavkom da neko pari npr. tvoju zenku haskija ta stenad nece nikome zauzeti mesto.
2. Ti si u pravu kada gledamo siru sliku, konkretno resavanje problema napustenih pasa, ali ja ne mogu na svoju zivotinju da gledam kroz siru sliku. Mozda i nisam u pravu, nista ne tvrdim, ali mislim da je osnovna funkcija svakog bica upravo reproduktivna, i da je ta funkcija kao smisao postojanja i jedna od najbitnijih da bismo imali srecno stvorenje.
Mozda ja imam problem sto zivotinjama dajem isti znacaj kao i ljudima...i zbog toga se verovatno nikada necemo razumeti...ali ja to poredim sa npr. odlukom, necu da radjam decu i onako ima previse napustene...
 
1. Logika stvari je da covek koji zeli rasno nece uzeti mesanca, sve jedno da li ja parim ili ne haskija. Ako ne uzme od mene uzece od nekog drugog, ali nece uzeti mesanca. Tako da pod predpostavkom da neko pari npr. tvoju zenku haskija ta stenad nece nikome zauzeti mesto.
2. Ti si u pravu kada gledamo siru sliku, konkretno resavanje problema napustenih pasa, ali ja ne mogu na svoju zivotinju da gledam kroz siru sliku. Mozda i nisam u pravu, nista ne tvrdim, ali mislim da je osnovna funkcija svakog bica upravo reproduktivna, i da je ta funkcija kao smisao postojanja i jedna od najbitnijih da bismo imali srecno stvorenje.
Mozda ja imam problem sto zivotinjama dajem isti znacaj kao i ljudima...i zbog toga se verovatno nikada necemo razumeti...ali ja to poredim sa npr. odlukom, necu da radjam decu i onako ima previse napustene...

1. nazalost "logika stvari" je , bojim se, otprilike ovakva;
ako to stene dovoljno lici na haskija, a dobit tjemo ga za dz...uzet cemo ga
kad poraste uparit cemo ga s haskijem; - ako je zenka prodat cemo stence
ako nije uzet cemo zenkicu...iz tog legla ili dovoljno da se...ovajdimo
(jeste, potpuno sumanuto, ali ovo sam odslusala ne samo za pse, vec i za macke...tvorove...nisam ni ja vjerovala...realno, bedastoca nevidjena i nema sanse da
ishod bude takav kakvim ga "poduzetnici" vide...)

2. jeste, svako zivo bitje ima pravo na...reprodukciju, ali mu to nije ni jedino pravo ni jedina potreba
pse, ovakve kakvi su, smo, bukvalno, stvorili mi...ljudi...
i njihove probleme smo stvorili mi
i rjesavamo ih...opet, preko njihovih ledja
medjutim, jos uvijek je bolje sterilisati i traziti domove za postojece jednike nego dopustiti nekontrolirano razmnozavanje vrste koja u prirodi svoje mjesto nema. jer ga, kao takva, nikad nije ni imala

nemas ti nikakav "problem" osim cinjenice da si normalno ljudsko bitje koje savrseno normalno reagira na evidentnu nepravdu :( :hvala:
 
Ah, ljudi, pa eto rasprave.
Naravno da nije mačak dugme, pa i ja imam ljubimca, znam šta je to. :)
I naravno da je strašno što se to događa.

Ali je isto tako ružno upirati prstom i kamenovati ljude. Ukoliko primetite da se interesuje neko za udomljavanje životinje, a znate pouzdano da taj nije pouzdana osoba, onda upozorite preko pp-a osobu koja hoće da pokloni/proda životinju.

Jer ovako će uvek postojati dve strane koje će se prepucavati, a to nije nimalo lepo za čitati. :)

Eto, to je bila moja poenta priče. :)


opusteno sto je neko udomljenu zivotinju hteo da pojede.ili da je baci,izbaci,i sl
opusteno-stvarno
daj ljudi opustite se,boli nas uvo.crknuce zivotinja necemo mi.sta ima veze.
A ovo ću ignorisati jer pretpostavljam da je došlo iz tvojih frustracija koje doživljavaš svakodnevno zbog onoga čime se baviš, pa si mi nenamerno ubacila misli kojih u mojoj glavi uopšte nema. :bye:
 
1. nazalost "logika stvari" je , bojim se, otprilike ovakva;
ako to stene dovoljno lici na haskija, a dobit tjemo ga za dz...uzet cemo ga
kad poraste uparit cemo ga s haskijem; - ako je zenka prodat cemo stence
ako nije uzet cemo zenkicu...iz tog legla ili dovoljno da se...ovajdimo
(jeste, potpuno sumanuto, ali ovo sam odslusala ne samo za pse, vec i za macke...tvorove...nisam ni ja vjerovala...realno, bedastoca nevidjena i nema sanse da
ishod bude takav kakvim ga "poduzetnici" vide...)
Ok, u pravu si. Ali ja samo hocu da kazem da to ne mora da znaci. Npr. kada bih ja imala uslove da uzmem psa, ja bih uzela ovog malog mesanca, ali ne bih volela da ga sterilisem...to ne znaci da bih ga uparivala sa haskijem da bih dobila ,,cistije'' primerke ili ne daj boze pretvorila ga u masinu za pravljenje stenaca(para)...jednostavno bi mi bilo zao da ga sterilisem...mozda ga ne bih ni parila, ali ako bi dosli na svet novi stenci sigurno od njih ne bih napravila problem...jednostavno, nisu svi isti...ali razumem vase insistiranje na sterilizaciji, jer vi ne znate kod koga kuce ide i da li ce ga taj neko iskoristiti...iskreno, sada sam u dilemi sta je ispravno...mozda da slazete da je kuce sterilisano pa onaj ko ima takve namere sa njim nece se ni javiti:think:

2. jeste, svako zivo bitje ima pravo na...reprodukciju, ali mu to nije ni jedino pravo ni jedina potreba
pse, ovakve kakvi su, smo, bukvalno, stvorili mi...ljudi...
i njihove probleme smo stvorili mi
i rjesavamo ih...opet, preko njihovih ledja
medjutim, jos uvijek je bolje sterilisati i traziti domove za postojece jednike nego dopustiti nekontrolirano razmnozavanje vrste koja u prirodi svoje mjesto nema. jer ga, kao takva, nikad nije ni imala

nemas ti nikakav "problem" osim cinjenice da si normalno ljudsko bitje koje savrseno normalno reagira na evidentnu nepravdu :( :hvala:
Pa mozda je njihovo mesto bas tu pored nas, pa cak i na ulici...
Ne mislim da bas svaki pas treba da se udomi...stenci, bolesni psi,oni koji su necim ugrozeni, oni koji su vec navikli na ljudsku ljubav da...ali licno mislim da postoje odrasli psi lutalice, pripadnici nekog copora kojima je lepo tu gde jesu...koji se mozda nikada ne bi navikli na vlansika jer su navikli na slobodu....

:hvala:
 

Back
Top