Zasto je za muslimane petak sveti dan ?

Цлио

Zainteresovan član
Poruka
278
Verujem da je pitanje lako i da cu brzo dobiti odgovor.
Postavilo se na jednom sasvim drugom forumu, tema je tenis i aktuelani turnir u Dubaiju :D.
Imam neke pretpostavke, ali kako ih nisam potvrdila guglanjem, molim vas da mi odgovrite, ujedno ako mozete stavite mi i link do relavantnog izvora informacije.
Svaki forum ima neku od oblasti, po kojoj se izdvaja, mislim da je na Krstarici to upravo ova, to kazem bez laskanja, zato sam i dosla da potrazim odgovor.
Hvala vam, unapred ;)
 
Ja mislim da je to više zato da se razlikuju od drugih monoteističkih religija i da se narugaju danu Hristovog raspeća. Jevrejima je subota sveti dan i ako je Muhamed prepisao Stari Zavet (a jeste) onda je trebao da prepiše i sveti dan,međutim on nije hteo da slavi ni jevrejsku subotu ni hrišćansku nedelju, pa je odlučio da slavi petak (dan Hristovog raspeća) kako bi se razlikovao od ovih religija i istovremeno narugao Hrišćanstvu kojeg je smatrao glavnim neprijateljem svoje kvazi religije.:thumbdown:
 
Ja mislim da je to više zato da se razlikuju od drugih monoteističkih religija i da se narugaju danu Hristovog raspeća. Jevrejima je subota sveti dan i ako je Muhamed prepisao Stari Zavet (a jeste) onda je trebao da prepiše i sveti dan,međutim on nije hteo da slavi ni jevrejsku subotu ni hrišćansku nedelju, pa je odlučio da slavi petak (dan Hristovog raspeća) kako bi se razlikovao od ovih religija i istovremeno narugao Hrišćanstvu kojeg je smatrao glavnim neprijateljem svoje kvazi religije.:thumbdown:

Тачно тако испада.

п.с. Где си бре антонијусе, нема те 100 година.
 
Ja mislim da je to više zato da se razlikuju od drugih monoteističkih religija i da se narugaju danu Hristovog raspeća. Jevrejima je subota sveti dan i ako je Muhamed prepisao Stari Zavet (a jeste) onda je trebao da prepiše i sveti dan,međutim on nije hteo da slavi ni jevrejsku subotu ni hrišćansku nedelju, pa je odlučio da slavi petak (dan Hristovog raspeća) kako bi se razlikovao od ovih religija i istovremeno narugao Hrišćanstvu kojeg je smatrao glavnim neprijateljem svoje kvazi religije.:thumbdown:

Po čemu se bira koja religija je kvazi-religija?
 
Verujem da je pitanje lako i da cu brzo dobiti odgovor.
Postavilo se na jednom sasvim drugom forumu, tema je tenis i aktuelani turnir u Dubaiju :D.
Imam neke pretpostavke, ali kako ih nisam potvrdila guglanjem, molim vas da mi odgovrite, ujedno ako mozete stavite mi i link do relavantnog izvora informacije.
Svaki forum ima neku od oblasti, po kojoj se izdvaja, mislim da je na Krstarici to upravo ova, to kazem bez laskanja, zato sam i dosla da potrazim odgovor.
Hvala vam, unapred ;)

Svako dobro Clio!

Muslimanima je petak sveti dan zato sto veruju da su u petak stvorena nebesa i Zemlja,da ce Sudnji dan nastupiti u petak,da je Adem stvoren u petak,...

Sa tim da muslimani mogu da rade u petak,ali imaju obavezu da obave molitvu u dzamiji...
 
Poslednja izmena:
да и видели смо колико обожавају поштоваоце Исуса Христа:roll:

Da,muslimani su ubedjeni da je Isus ili Isa jedan od Bozijih poslanika.Znaci Isus u Islamu ima isti status kao i Muhamed.

Sa tim da je u Iraku ubijeno oko 4 000 americkih VOJNIKA i od 1 000 000 do 2 000 000 IRACANA!!I Da je u napadima 11/9 za koje licno verujem da je uradila CIA i Mosad poginulo do 7000 ljudi.


Nemoj da slusas politicke programe,vesti,...jer time upravljaju svetski mocnici...Nemoj da gledas i da slusas jednu malu grupu ekstremista kojima se daje ogroman medijski prostor...slusaj sta kaze ogromna vecina obicnih ljudi muslimana i hrisacana....sta kazu njihovi pravi predstavnici....
 
Poslednja izmena:
Bolje s flašom vode nego sa Zidojče cajtungom... :mrgreen:

Inače, ovima sa razvijenim teorijama muslimanske zavere protiv Isusa mogu samo reći da je Isus svetac i u Islamu...

Upravo tako Sizife!

Muslimani se peru vodom posle obavljene nuzde jer moraju da budu cisti za vreme molitve koju obavljaju 5 puta dnevno...Sa tim da muslimani moraju da se briju ili da uklone dlake na neki drugi nacin sa stidnih mesta...ne mora da bude samo vodom,moze na pocetku toalet papir a onda voda,bitno je samo da je cisto....nakon toga se ruke dobro operu sapunom...sa tim da se to radi iskljucivo levom rukoma,a jelo,pice,...iskljucivo desnom....
 
Ja mislim da je to više zato da se razlikuju od drugih monoteističkih religija i da se narugaju danu Hristovog raspeća. Jevrejima je subota sveti dan i ako je Muhamed prepisao Stari Zavet (a jeste) onda je trebao da prepiše i sveti dan,međutim on nije hteo da slavi ni jevrejsku subotu ni hrišćansku nedelju, pa je odlučio da slavi petak (dan Hristovog raspeća) kako bi se razlikovao od ovih religija i istovremeno narugao Hrišćanstvu kojeg je smatrao glavnim neprijateljem svoje kvazi religije.:thumbdown:

A sta kazu jevreji za Isusa (Neka je na njega Boziji mir i blagoslov i na njegova 2 brata Mojsija i Muhameda) i njegovu majku Mariju?Evo bas pre neki dana 10-om cionistickom kanalu su se ismejavali sa njima....

Jevreji kazu da je Marija bludnica i da je Isus kopile koje je doslo iz takve veze,da nije Boziji poslanik....

Muslimani smatraju da su Stari i Novi zavet (tora i jevandjelje) Bozije knjige koje su ljudi naknadno menjali,....Smatraju da su Mojsije i Isus Boziji poslanici isto kako i Muhamed.

Zato postoje slicnosti izmedju Tore,Jevandjelja i Kur'ana.

Za Kur'an kazu da je poslednji Bozji zavet covecanstvu i da je Muhamed poslednji Boziji poslanik poslat ljudima...

Sta hriscani kazu za Kur'an i Muhameda?
 
Poslednja izmena:
ако мислиш на амере, шта смо им ми онда криви па су и нас рокали који смо хришћани.

Mislio vishe na krstashe , a amerima je i njihova baba kriva ako nece po njihovom , pa oni su finansirali talibane u Afganistanu da se bore protiv SSSR-a , a posle im drugi kriv kad im isti pokucaju pred americhke ambasade sa bombom u ruci.

Amercihka filozofija : Finansiraj ektremiste na Kosovu , a bombarduj one ektremiste koji su te nekada sluzhili ( Avganistan )
 
Poslednja izmena:
Da,muslimani su ubedjeni da je Isus ili Isa jedan od Bozijih poslanika.Znaci Isus u Islamu ima isti status kao i Muhamed.

Sa tim da je u Iraku ubijeno oko 4 000 americkih VOJNIKA i od 1 000 000 do 2 000 000 IRACANA!!I Da je u napadima 11/9 za koje licno verujem da je uradila CIA i Mosad poginulo do 7000 ljudi.


Nemoj da slusas politicke programe,vesti,...jer time upravljaju svetski mocnici...Nemoj da gledas i da slusas jednu malu grupu ekstremista kojima se daje ogroman medijski prostor...slusaj sta kaze ogromna vecina obicnih ljudi muslimana i hrisacana....sta kazu njihovi pravi predstavnici....


Naser Hosro, iranski pesnik i putnik, još pre hiljadu godina napisao je nešto što važi sve do ovih naših dana:
“Ej, muslimane! Po čemu si ti savršeniji od hrišćanina? Izbaci iz svoje glave te ružne i loše misli. Sebe smatraš vernikom, jer si izabrao Muhameda, a hrišćanina nevernikom jer je izabrao Hrista. A njih dvojica su božiji proroci i prijatelji, a vi, njihovi sledbenici se zbog ta dva božija prijatelja između sebe mrzite. Ej, muslimane! Ako ne veruješ hrišćaninu, ni on tebi neće.”:thumbdown:
 
A sta kazu jevreji za Isusa (Neka je na njega Boziji mir i blagoslov i na njegova 2 brata Mojsija i Muhameda) i njegovu majku Mariju?Evo bas pre neki dana 10-om cionistickom kanalu su se ismejavali sa njima....

Jevreji kazu da je Marija bludnica i da je Isus kopile koje je doslo iz takve veze,da nije Boziji poslanik....

Muslimani smatraju da su Stari i Novi zavet (tora i jevandjelje) Bozije knjige koje su ljudi naknadno menjali,....Smatraju da su Mojsije i Isus Boziji poslanici isto kako i Muhamed.

Zato postoje slicnosti izmedju Tore,Jevandjelja i Kur'ana.

Za Kur'an kazu da je poslednji Bozji zavet covecanstvu i da je Muhamed poslednji Boziji poslanik poslat ljudima...

Sta hriscani kazu za Kur'an i Muhameda?

Isus kaže da će doći mesije i posle njega (Muhamed) i da će se predstavljati kao on i da im ne treba verovati.
S druge strane to je sve prevara, gledajte Zeitgeist, kolko ima gluposti u tom filmu tolko ima i dobrih stvari, pogotovo prvi deo i ono pri kraju filma.
 
16-ти Јули 6130-те године од постанка света, или 622-ге године Хришћанске ере, био је Петак. Од тог датума Муслимани броје године по њиховом календару. Уједно је то и дан када се Мухамед сакрио од нападача и преселио на друго место. Да ли је то разлог обележавање Петка као првог дана у календару, или неки други разлог? То знају само они којима је то објашњено.
 

Back
Top