Vrhovni sud poništio presudu monstrumima!

Alekasandar3

Buduća legenda
Poruka
35.716
Vrhovni sud Srbije ukinuo presudu kojom su Mališa Jevtović (35) i njegova ljubavnica Ana Filipović (30) osuđeni na 40, odnosno 37 godina robije zbog svirepog ubistva Anine ćerke Katarine (3)



Ostaju u CZ-u... Mališa Jevtović i njegova bivša ljubavnica Ana Filipović



Vrhovni sud Srbije ukinuo je presudu Mališi Jevtoviću (35) i Ani Filipović (30) za ubistvo trogodišnje Katarine Janković i predmet vratio na ponovno suđenje! Okružni sud u Beogradu mora ponovo da utvrdi da li su malu Kaju seksualno zlostavljali majka i njen ljubavnik i ko joj je naneo više od 50 smrtonosnih povreda po telu!

image.jpg


Žrtva... Katarina Janković


Za svirepo ubistvo trogodišnje Katarine Janković Okružni sud u Beogradu osudio je 9. maja 2007. godine njenog očuha Mališu na 40 godina, a majku Anu na 37 godina zatvora zbog pomaganja u ubistvu. Vrhovni sud Srbije je u obrazloženju odluke naveo da je prvostepena presuda doneta uz bitne povrede odredaba krivičnog postupka, jer su izreka i razlozi presude nerazumljivi, nejasni i u nekim delovima protivrečni.

- U izreci i razlozima presude nisu navedene odlučne činjenice kojima sud utvrđuje postojanje umišljaja u postupanju optuženih, koje je nužno za bilo koji propisani oblik teškog ili kvalifikovanog ubistva - navedeno je u saopštenju.

Majka: Mališine ruke nisu krvave!

Vera Jevtović, majka osuđenog Mališe, izjavila je juče da je njen sin nevin i da je očekivala ovakvu odluku suda.

- Moj sin nije umešan u ubistvo deteta! Kada je devojčica umrla, Ana mu je „napakovala" da je glavni krivac. Sina redovno posećujem u zatvoru i razgovaramo otvoreno o svemu. U jednom razgovoru mi je rekao: „Majko, moje ruke nisu krvave!" U samici je i dalje, ali se dobro oseća, redovno trenira i niko ga ne dira. Sa Anom ne kontaktira, jer to niti želi niti sme - rekla je Vera Jevtović.



Iz prvostepene presude ne može se zaključiti da li su Ana i Mališa postupali s direktnim ili eventualnim umišljajem.

- Vrhovni sud je ocenio i da je povređeno pravo na odbranu okrivljenih, jer prvostepena presuda ne sadrži razloge zbog kojih je sud odbio dokazne predloge stranaka, pre svega odbrane - ističe se u obrazloženju. Istom odlukom Vrhovni sud je produžio pritvor Mališi Jevtoviću i Ani Filipović.

Advokat Miroslav Ramić, branilac Ane Filipović, potvrdio je juče informaciju da je presuda ukinuta i najavio da će na narednom suđenju dokazati da je i Katarinina majka žrtva ove porodične drame. Roditelji Ane Filipović su zbog medijskog linča njihove ćerke i pritiska javnosti prodali stan u centru Beograda i sada žive u Krčedinu. Porodica Filipović živi krajnje povučeno. Ne druže se sa meštanima, a u centar sela dolaze samo kada kupuju namirnice!

- Ana Filipović je medijski osuđena pre izricanja presude! Njeni prijatelji i poznanici su podlegli medijskom linču i nisu razlikovali žrtvu od zločinca, zbog čega je i ona dodatno bila obeshrabrena da ispriča kroz kakav je pakao prošla - rekao je poznanik porodice Filipović.

Optužbe ljubavnika

Početak suđenja obeležile su međusobne optužbe Mališe Jevtovića i Ane Filipović. U igri prebacivanja krivice na drugog, koja se dva dana vodila u sudnici, jedina stvar oko koje su se dvoje bivših ljubavnika složili jeste da je mala Kaja besomučno tučena i seksualno zlostavljana! I ostali delovi iskaza okrivljenih u dobroj meri su se poklapali, ali su i Mališa i Ana za nasilje nad Katarinom optuživali jedno drugo.


Slavko Makaji, branilac Mališe Jevtovića, ponovio je da nije dokazana njihova krivica i da je istraga vođena pogrešno.

- Nijednim dokazom nije utvrđeno da je moj branjenik odgovoran za smrt devojčice. To je isključeno veštačenjem bioloških tragova, ali i mišljenjem psihologa i neuropsihijatara koji su istakli za oboje okrivljenih da su psihički normalne osobe - kaže Slavko Makaji.

Sudija Siniša Sofrenović rekao je na kraju suđenja da su ljubavnici krivi za ovaj zločin!

- Danas bi Katarina imala skoro pet godina, tačnije 59 meseci, još tačnije 1.783 dana. Kako protumačiti više od 50 povreda na telu deteta, od kojih su povrede trbušnih organa dovele do smrtnog ishoda? Povrede po glavi, telu, ručicama i nožicama, polnim organima, nanetih rukom, nogom, prstima, čak i polnim organom - istakao je sudija Sofrenović.
 
Бити добар адвокат значи тражити на најбољи начин и најмању рупу у закону како би одрадио посао за клијента. Вероватно је адвокат овде био довољно спретан да пронађе ту рупу и да доведе Врховни суд пред свршен чин. Ипак, везано за овај случај, адвокат Светозар Вујачић је одустао од овог случаја, јер како је сам рекао није могао да брани крвнике! Па нека адвокати мало размисле.
 
E ovo je jako ozbiljna stvar i uopšte nije za šalu i ja predlažem administratorima da ovu temu zatvore pošto je sudski postupak u toku.Mislim da je to fer prema žrtvi.

Оваааајј...
А шта САД то може лоше да се деси сливаној, и убијеној девојчици!?!?!?

Тема треба да остане да би се видело неспособно правосуђе Србије и како се манијакалне убице извлаче без проблема!
 
Iako sam liberal mislim da je smrtna kazna neophodna kao mera zaštite društva. Jednostavno neko ko je u stanju da uradi smrću kažnjivo delo, se ne može rehabilitovati. Samim time treba da se problem njegovog postojanja reši na najjeftiniji način a to je cena jednog metka u čelo.

Ovi likovi su bolesnici koje treba žaliti. Iz sažaljenja ih treba roknuti. Ne mzite ludake, oni nisu krivi što su mentalno oboleli. Pomozite im streljanjem. ;)
 
Iako sam liberal mislim da je smrtna kazna neophodna kao mera zaštite društva. Jednostavno neko ko je u stanju da uradi smrću kažnjivo delo, se ne može rehabilitovati. Samim time treba da se problem njegovog postojanja reši na najjeftiniji način a to je cena jednog metka u čelo.

Ovi likovi su bolesnici koje treba žaliti. Iz sažaljenja ih treba roknuti. Ne mzite ludake, oni nisu krivi što su mentalno oboleli. Pomozite im streljanjem. ;)

Не само то,
него смртна казна служи да увери грађанство да ће бити заштићено по сваку цену и да се кривац неће извући ни на који начин.
 
slučaj je tragičan i jedan od najstrašnijih u poslednjih 10-20 godina

prvo...naziv teme je pogrešan, VSS nije poništio nego ukinuo i vratio prvostepenom sudu na ponovno suđenje...ako već hoćete da diskutujete o tome onda to mora biti na nekom nivou...ako je tema na nivou "trla baba lan"...onda nemojte zbog pokojne devojčice

nadalje...niko se ovde nije izvukao..niti su okrivljeni pušteni...ostaju do daljeg u pritvoru..

nije ovo mudrost advokata nego promašaj postupajućeg sudije jer je napravio bitne povrede postupka koji su neshvatljivi, posebno ako se ima na umu da je u pitanju Okružni sud.

e na tu temu se svašta može reći...na žalost dolazimo u situaciju da sve što vredi odlazi iz pravosuđa
 

Back
Top