Dodik i republika Srpska

aca9020

Zainteresovan član
Poruka
445
Zdravo svima zelim da vase misljenje u vezi Dodika.
Ovako stoje stvari ako Dodik potpise novo ustrojstvo Republike Srpske pada u vodu svaka zastita tj svaka garancija velikih sila za ocuvanje Dejtona.Nezaboravimo da Dejtonski sporazum ipak garantuje republiku Srpsku ako Dodik tu nesto ubrlja mislim da od Srpske nema nista,da zlo bude jos gore on Hrvatima daje treci entitet znata kada bi oni nama tako nesto dali.
Sad na kraju dali smo mi Srbi imbecilan narod tj dali mi to imamo nagon za samounistenje ili je nesto drugo mislim da smo skroz okupirani.
Kazite mi ako imate ideju ili znate hoceli Dodik potpisati ovo ili nece.
hvala svima
 
Zdravo svima zelim da vase misljenje u vezi Dodika.
Ovako stoje stvari ako Dodik potpise novo ustrojstvo Republike Srpske pada u vodu svaka zastita tj svaka garancija velikih sila za ocuvanje Dejtona.Nezaboravimo da Dejtonski sporazum ipak garantuje republiku Srpsku ako Dodik tu nesto ubrlja mislim da od Srpske nema nista,da zlo bude jos gore on Hrvatima daje treci entitet znata kada bi oni nama tako nesto dali.
Sad na kraju dali smo mi Srbi imbecilan narod tj dali mi to imamo nagon za samounistenje ili je nesto drugo mislim da smo skroz okupirani.
Kazite mi ako imate ideju ili znate hoceli Dodik potpisati ovo ili nece.
hvala svima

Ja mislim da Dodik na taj način hoće dobiti Hrvate za saveznike, pošto zna da se Hrvati baš ne vole s Muslimanima.
 
Zdravo svima zelim da vase misljenje u vezi Dodika.
Ovako stoje stvari ako Dodik potpise novo ustrojstvo Republike Srpske pada u vodu svaka zastita tj svaka garancija velikih sila za ocuvanje Dejtona.Nezaboravimo da Dejtonski sporazum ipak garantuje republiku Srpsku ako Dodik tu nesto ubrlja mislim da od Srpske nema nista,da zlo bude jos gore on Hrvatima daje treci entitet znata kada bi oni nama tako nesto dali.
Sad na kraju dali smo mi Srbi imbecilan narod tj dali mi to imamo nagon za samounistenje ili je nesto drugo mislim da smo skroz okupirani.
Kazite mi ako imate ideju ili znate hoceli Dodik potpisati ovo ili nece.
hvala svima

nema od toga nista:thumbdown:
 
Zdravo svima zelim da vase misljenje u vezi Dodika.
Ovako stoje stvari ako Dodik potpise novo ustrojstvo Republike Srpske pada u vodu svaka zastita tj svaka garancija velikih sila za ocuvanje Dejtona.Nezaboravimo da Dejtonski sporazum ipak garantuje republiku Srpsku ako Dodik tu nesto ubrlja mislim da od Srpske nema nista,da zlo bude jos gore on Hrvatima daje treci entitet znata kada bi oni nama tako nesto dali.
Sad na kraju dali smo mi Srbi imbecilan narod tj dali mi to imamo nagon za samounistenje ili je nesto drugo mislim da smo skroz okupirani.
Kazite mi ako imate ideju ili znate hoceli Dodik potpisati ovo ili nece.
hvala svima

Prvo se bolje informiši kad već otvaraš ovakvu temu!!
Da bi sklopio bilo kakav sporazum sa Mujama i sa Hrvatima Dodik je postavio tri čvrsta uslova:
  1. Muje i Hrvati moraju da prihvate RS u svom sadašnjem teritorijalnom kapacitetu;
  2. Potvrđivanje prava entiteta na entitetsko glasanje;
  3. Unošenje u ustav prava RS na samoopredjeljenje do otcjepljenja.
Osim ova tri uslova, ništa nam drugo ni ne treba!!

Dejtonski ustav Mujama i Hrvatima ionako predstavlja prelaznu fazu da uz pomoć Zapada i diktature Visokog predstavnika, kontinuirano antidejtonski "štipaju" i oduzimaju jednu po jednu entitetsku nadležnost RS koja je bila garantovana Dejtonom, a sve pod izgovorom obaveznih strukturalnih reformi na putu ka EU!!!

Nemam ništa protiv da se sklopi bilo kakav sporazum sa Mujama i Hrvatima ukoliko oni prethodno prihvate ova tri Dodikova uslova i istinski omoguće njihovo praktično sprovođenje!!! Uostalom, nije Mile blesav da siječe granu na kojoj sjedi!!! U onoj tamo Federaciji ionako glad već uveliko hara pa sad već ovo nije stvar samo međunacionalnih političkih odnosa, već i problem velikih ekonomskih razlika, a to je još jedan garant da Muje ne mogu da "kupe" RS!!!
 
Poslednja izmena:
Treba Hrvati da dobiju entitet. Treba da svako uzme ono što mu pripada. Po kom pravu? Po pravu kosovskog scenarija. :) Ja bih od EU tražio da prizna ocepljenje Srpske a za uzvrat bih priznao samostalnost Kosova bez severnog dela koji bi se vratio Srbiji.
 
Zdravo svima zelim da vase misljenje u vezi Dodika.
Ovako stoje stvari ako Dodik potpise novo ustrojstvo Republike Srpske pada u vodu svaka zastita tj svaka garancija velikih sila za ocuvanje Dejtona.Nezaboravimo da Dejtonski sporazum ipak garantuje republiku Srpsku ako Dodik tu nesto ubrlja mislim da od Srpske nema nista,da zlo bude jos gore on Hrvatima daje treci entitet znata kada bi oni nama tako nesto dali.
Sad na kraju dali smo mi Srbi imbecilan narod tj dali mi to imamo nagon za samounistenje ili je nesto drugo mislim da smo skroz okupirani.
Kazite mi ako imate ideju ili znate hoceli Dodik potpisati ovo ili nece.
hvala svima

Касниш..није Додик ништа пописао...све је пропало(мислим на мухамеданско-хрватски напад на Р.С...није још смак света!
 
Treba Hrvati da dobiju entitet. Treba da svako uzme ono što mu pripada. Po kom pravu? Po pravu kosovskog scenarija. Ja bih od EU tražio da prizna ocepljenje Srpske a za uzvrat bih priznao samostalnost Kosova bez severnog dela koji bi se vratio Srbiji.

Ja ne znam ciji ti stav prenosis. LDP je cak izricit protiv podele Kosova, jedino konkretno ako se to uopste moze tako nazvati je bila ideja da Srbi postanu konstitutivan narod u novoformiranoj drzavi Kosovo.
Sto se tice Bih moze se reci da cak i podrzavaju ideju unitarne BIh, u nebrojeno izjava RS je optuzena kao genocidna tvorevina.
 
Treba Hrvati da dobiju entitet. Treba da svako uzme ono što mu pripada. Po kom pravu? Po pravu kosovskog scenarija. :) Ja bih od EU tražio da prizna ocepljenje Srpske a za uzvrat bih priznao samostalnost Kosova bez severnog dela koji bi se vratio Srbiji.

pa to i neje tako lose ali bi ja ipak za koju godinu i onaj juzni deo da vratimo .sad kako mora sto milom to silom a sto se tice Dodika ako ovo uspe nebi bilo lose.posle toga neka odma proglasi nezavisnost i pripoji se Srbiji Republiku Srbsku ustavom prekrojimo u pokrajnu brcku oduzmemo sva prava i UUUURRRRRRRRRAAAAAAAA
 
Ja ne znam ciji ti stav prenosis. LDP je cak izricit protiv podele Kosova, jedino konkretno ako se to uopste moze tako nazvati je bila ideja da Srbi postanu konstitutivan narod u novoformiranoj drzavi Kosovo.
Sto se tice Bih moze se reci da cak i podrzavaju ideju unitarne BIh, u nebrojeno izjava RS je optuzena kao genocidna tvorevina.

Naravno da to što govoriš nije tačno. To su neistine. LDP ne smatra Kosovo za genocidnu državu.

A drugo.. ako se moj stav i ne slaže 100% sa LDP onda znači da razmišljam svojim procesorom. Pa ne treba valjda da slusam slepo nekog tamo vođu?
 
pa to i neje tako lose ali bi ja ipak za koju godinu i onaj juzni deo da vratimo .sad kako mora sto milom to silom a sto se tice Dodika ako ovo uspe nebi bilo lose.posle toga neka odma proglasi nezavisnost i pripoji se Srbiji Republiku Srbsku ustavom prekrojimo u pokrajnu brcku oduzmemo sva prava i UUUURRRRRRRRRAAAAAAAA

Naravno da nam šiptarski deo Kosova nije potreban pu pu daleko bilo. Nemamo tijeh para da to finansiramo.

Što se Brčkog tiče dokle god je pod medjunarodnim protektoratom ne treba praviti problem. Uskoro EU skida vize zapadnom Balkanu, u roku od par godina će i granice nestati tako da promet robe i ljudi neće biti problem.

Naravno ako bude problema sa Brčkom ima da se brčkamo. :)
 
Treba Hrvati da dobiju entitet. Treba da svako uzme ono što mu pripada. Po kom pravu? Po pravu kosovskog scenarija. :) Ja bih od EU tražio da prizna ocepljenje Srpske a za uzvrat bih priznao samostalnost Kosova bez severnog dela koji bi se vratio Srbiji.

Ja sam tako nešto mislio pre godinu dana, ali ne znam da li je realno tako trgovati, zapad bi uvek da uzme više... Ali kako imamo "pragmatičnu" vladu, evo nekoliko mojih predloga njojzi, tj, vami za razmišljanje ;D :
1) Kako je sve manje izvesna Poljska kao lokacija američkog antiraketnog štita, a kao nova lokacija se pominje Albanija, Srbija može Rusiji da ponudi svoju teritoriju za još jednu kontra-bazu, kakva je ona u Kalinjingradskoj oblasti. Koju zemlju oko nas bi Rusi pre izabrali, kad su svi ili u NATO-u, ili potencijalni članovi...
2) Pre ovakve ponude, Srbija bi stvorila sebi lufta da iz povoljne pozicije (da tako kažem) uceni zapad- teško da bi mogla da traži celo Kosovo nazad (Ameri bi reki da oni tamo već imaju bazu i da se ne plaše prisustva Rusa), ali bi mogla da traži sever pokrajine, koji ionako nije bio Kosovo do 70-ih, te da na razne načine trguje Srpskom.
3) U još boljoj poziciji od vlade je desnica, ne navodim koja, oni bi mogli da otkriju neku tajnu, izazovu opasnu aferu, i pozovu Ruse, obećavajući im unapred bazu, da im pomognu u osvajanju vlasti...
 
Uskoro EU skida vize zapadnom Balkanu, u roku od par godina će i granice nestati tako da promet robe i ljudi neće biti problem.

Ostatak post-a OK, ali za ovo... Savetujem ti da čitaš novine. Čak su i Hrvatsku načisto blokirali, a navodi se da niko ne ulazi (izuzev možda Islanda), dok kriza ne bude u potpunosti obustavljena, a do toga... Hehe, ima puuuuno...
 

Back
Top