PIONEER DVD-RWDVR-215D

Gray Wolf

Zainteresovan član
Poruka
367
PIONEER DVD-RWDVR-215D

Imam problem sa PIONEER DVD-RWDVR-215D Do nedavno sve je funkcionisalo sjajno a onda odjednom kad hoću da narežem DVD-R dođe do 5% tu se muci i izbaci "lead out" iskljuci bufer stoji tako jedno 5 minuta i onda klasika "Invalid block address... Burn process failed at 8x..."
Sa DVD-RW nemam Nikakvih problema Reze ih perfektno! Koristim Nero 7 Ultra Edition probao sam i 6 i 8 ista prica!
Cak sam i rusio sistem i dizao drugi da ne pominjem da sam pobacao bezbroj cedeova:dash::dash: i ocajan sam pomagajte :worth: :worth:
 
Jel ti to na bilo kojim dvd-r diskovima? tj, bilo kog proizvodjaca? mozda zeza samo sa njima, mada je mozda krenuo da crkava. Meni se desilo da je poceo da brljavi tako (doduse LG) i da je cak i one diskove koje kao nareze, nije hteo posle da procita. E sada, nisam ti pomogao puno ali probaj one diskove koji su narezani da ih procitas...mozda i oni ne valjaju..
 
Jel ti to na bilo kojim dvd-r diskovima? tj, bilo kog proizvodjaca? mozda zeza samo sa njima, mada je mozda krenuo da crkava. Meni se desilo da je poceo da brljavi tako (doduse LG) i da je cak i one diskove koje kao nareze, nije hteo posle da procita. E sada, nisam ti pomogao puno ali probaj one diskove koji su narezani da ih procitas...mozda i oni ne valjaju..

Ma cita sve zivo i sto sam ja rezao i drugi sto su rezali ma otvara sveeee! A sto se tice rezanja sada probao sam Verbatiimove pa onda Maxellove... ma sve isto ali rw reze kako ti dusa hoce,bruka da covek poludi nista mi nije jasno!???:dash::dash::dash:
 
E na ovo zaista ne znam sta da kazem. Drug mi je isto imao problema, samo sto kod njega nece da reze DVD+R, a sve normalno cita. I to mu se desavalo sa nekoliko Pionirovih rezaca. Posto smo probali sve sto nam je palo na pamet (novi kablovi, konektori, Master/slave, novi firmware, novi windows, drugi racunar), digli smo ruke od svega i od tada kupuje samo DVD-R medije.
Znam da ti nisam pomogao, ali da znas da se to desava i da mi jos uvek nije jasno zasto.
 
pa pazi, ja sam namučio muke.....ako ovo neće, kupi si novi j b g
-proveri da li je kabli sa kojim je povezan ATA 133 (onaj sa više žica i sitnije su u odnosu na ATA 100)
-pogledaj da li je master/slave, najbolje bi bilo da ga staviš na poseban kabli od HDDa..
to su naizgled glupe stvari ali su meni nekoliko puta pravile problem PROVERENO.
Srećno!!!!
 
LJUDI PRORADIO JE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Posto sam instalirao novi drajver za njega i dalje nije hteo da reze ipak hvala Dupontu
za savet :ok: onda sam ga otvorio i zamenio kabel od sata 2 sto ide iz njega u maticnu
i REZE KO NOV :klap::klap: hvala puno stroseku jel njegovo resenje je pravi pogodak :klap::klap::klap::super::super::super:!!! Ihvala vama ostalima za trud:bye::bye::bye:!
 
Ljudi da ne otvaram novu temu, treba mi pomoc isto oko dvd rezacha. Imam Pioneerov dvd rezach star je nekih godinu i po dana ali nije korishcen ni 2 meseca. On se prikljuchuje pomocu onih starih kablova (ako sam dobro shvatio to je ATA prikljuchak). Poshto mi je komp relativno nov, nema tih starih kablova pa sam uzeo traku iz starog kompa, prikljuchio, kao i napajanje, i ukljuchujem komp, regularno otvara windows, prepoznaje uredjaj instalira driver automatski, pojavljuje se ikonica u My Computer-u...Ali uopshte nece da funkcionishe, znachi kad ubacim disk, prikazuje sadrzaj diska, ali nishta ne mogu da radim sa diskom, ne mogu da rezem, ne mogu da ripujem, ne mogu da ochitavam nikakve fajlove...E sad da li postoje neka podeshavanja u BIOS-u, i tamo sam neshto gledao, i video sam da prijavljuje HDD i novi dvd-rezach, (SATA 1 i SATA 2), a taj stari ne. Postoje josh stavke SATA 3 i 4, obe podeshene na auto. Zna li neko shta treba da se podesi, poshto pretpostavljam da je do BIOS-a ????
 
Poslednja izmena:
Ljudi da ne otvaram novu temu, treba mi pomoc isto oko dvd rezacha. Imam Pioneerov dvd rezach star je nekih godinu i po dana ali nije korishcen ni 2 meseca. On se prikljuchuje pomocu onih starih kablova (ako sam dobro shvatio to je ATA prikljuchak). Poshto mi je komp relativno nov, nema tih starih kablova pa sam uzeo traku iz starog kompa, prikljuchio, kao i napajanje, i ukljuchujem komp, regularno otvara windows, prepoznaje uredjaj instalira driver automatski, pojavljuje se ikonica u My Computer-u...Ali uopshte nece da funkcionishe, znachi kad ubacim disk, prikazuje sadrzaj diska, ali nishta ne mogu da radim sa diskom, ne mogu da rezem, ne mogu da ripujem, ne mogu da ochitavam nikakve fajlove...E sad da li postoje neka podeshavanja u BIOS-u, i tamo sam neshto gledao, i video sam da prijavljuje HDD i novi dvd-rezach, (SATA 1 i SATA 2), a taj stari ne. Postoje josh stavke SATA 3 i 4, obe podeshene na auto. Zna li neko shta treba da se podesi, poshto pretpostavljam da je do BIOS-a ????


Posto isto imam na racunaru prikopcan cd rezac koji nije sata gledao sam kod mene u biosu se pojavljuje samo u:
Standard Cmos Features i to izgleda ovako:

ide channel 0 master [none]
ide channel 0 slave [none]
ide channel 1 master [none]
ide channel 1 slave [none]
ide channel 2 master [none]
ide channel 2 slave [none]
ide channel 3 master [none]
ide channel 3 slave [none]
ide channel 4 master [pioneer...]
ide channel 4 slave [none]

Jedino se tu pojavljuje i to kao sto vidis na chetvrtom mestu zasto nemam pojma
ali kod mene radi besprekorno vec 5. godina samo sto je obican cd rezac i
nije pioneerov nego LITE-ON ! :bye::bye::bye:
 
Kod mene postoje samo 4 SATA stavke:



prva i druga su znachi hard disk i novi rezach, a ovaj stari uopshte ne vidi, kao shto se vidi na slici pishe "Not Detected". Da li je to zbog toga shto je ovo stari rezach i matichna ne prihvata ATA prikljuchke ?
 
Ne verujem da ne prihvata ata prikljucke kod mene radi! Proveri da li ti je ispravan ata kabel?
Proveri ga u device manager da li je ukljucen,da li je drajver dobar,probaj da skines novi drajver
imas gore link za drajvere za pionera!
 
Koja ti je ploca i kako znas da ne prihvata ata prikljucke, cudi me kako si ga onda prikljucio (mislim fizicki) !?

Ako imas stari kabl kome jedan duzi kraj ide u maticnu a na njemu sa druge strane samo taj rezac onda ga prikopcaj na krajnji ne na srednji utikac kod mene je bio prikopcan na srednji pa je rezao dvd preko sat vremrna dok mu nisam utaknuo krajnji utikac a srednji je ostao slobodan, sada reze normalno!
 
Poslednja izmena:
Vidi ga u device manageru, pretpostavljam da je ATA cable ispravan. Skinuo sam prvo firmware i instalirao, kaze da je update-ovalo, sve succesfull i to, ali opet ne radi...sad sam skinuo ATAPI driver (most recent version), i instaliram, ali mu neshto mnogo treba, ne znam do chega je...

Inache, drago41, nisam bash razumeo to objashnjenje...kako to mislish duzi kraj...oba kraja su ista, i ne znam na shta mislish kada kazesh srednji utikach...jel se to odnosi na rezach ili matichnu ? Ako mislish na rezach, svi su razlichiti, a na matichnoj imam samo jedan ATA prikljuchak, pa ne znam na shta mislish.
 
Taj kabel o kojem on govori ima tri uticnice na sebi 2 na krajevima i jedan u "sredini", ne bas u sredini e
sad duzi kraj kabela (od one sredine) ide u maticnu a onaj kraci ali krajnji prikljucak (ne onaj srednji) kopcas u dvd room. Jel ti sad jasno!
 

Back
Top