Osnovne škole u Nišu

Sokolica_M

Domaćin
Poruka
4.429
Kakva su vaša iskustva sa osnovnim školama?

Šta mislite, koje su to najgore strane osnovnog obrazovanja u gradu?

Kako vam se sada, sa neke vremenske distance, čine vaši nastavnici?

I bilo šta što vam padne na pamet vezano za niško (niže) školstvo, možete ovde da postujete i diskutujete...
 
Moje licno misljenje kao ucenika koji je promenio 4 osnocne skole za ceo zivot je sledece:skole u nisu su uzas zivi!Profesori manje vise su ok neki manje ok neki su super ali kompletno drustvo,ucenici skola, su katastrofa, sto i samu skolu cini losom!Da ne objasnjavam zasto ne zelite da cujete.Dok sa druge strane dok sam isao u Alexinac u skolu tamo mi je bilo super svi i nastavnici i ucenici su bili 80%ok ovde u Ni ako se s'beru 15% bice super!Druga stvar je sto po meni skola u kojj sam isao u Ni je ne bas sjajnog kvaliteta po pitanju obrazovanja izuzetno laka i po meni nedovoljno strucna u nekim stvarima!Dakle dok sam isao u Al jedva, crnackim radom s'berem prosek 4.5 i budem odlican ama bas jedva dok kad sam doso u Ni to je bila laganica ne pipanje knjige i prosek konstantno odlican 5.00!Sto dokazuje kontrast izmedju ovih osnovnih skola.Dakle zakljucak je da su po mom misljenju skole izuzetno lose..Nzm za sve ali kazem vam ova u kojioj sam ja isao je ocaj zivi a i ne verujem da su ostal mnogo bolje!
 
Moje licno misljenje kao ucenika koji je promenio 4 osnocne skole za ceo zivot je sledece:skole u nisu su uzas zivi!Profesori manje vise su ok neki manje ok neki su super ali kompletno drustvo,ucenici skola, su katastrofa, sto i samu skolu cini losom!!Dakle dok sam isao u Al jedva, crnackim radom s'berem prosek 4.5 i budem odlican ama bas jedva dok kad sam doso u Ni to je bila laganica ne pipanje knjige i prosek konstantno odlican 5.00!je!

Meni se ne svidjaju ucenici u niskim skolama oni vec u 6. razredu ko da su neka mafija ***.
E sad ovo za kolicinu ucenja:mrgreen: mozda mi se ipak to dopada
 
Appele, ovo nije kladionica da tipujes...ili znas ili neznas! znaci...neznas kao ni ja. Zato i cutim!
O osnovnim a i drugim skolama imam svoje misljenje koje ne mogu ovom prilikom, licilo bi na roman. Samo cu reci.. ne bih stala u odbranu ni ucenika ni nastavnika!
 
Mislim da je bez lazne skromnosti Dusan Radovic najbolja skola u Nisu. Mada svako svog konja hvali. Znam u srednjoj skoli kada su me pitali koju sam osnovnu skolu zavrsio i kada sam im rekao (u to vreme Filip Filipovic) rekli su mi da je to uz Sveti Savu najcenjenija osnovna skola.
 
Nemoj se uvrediš, ali mora se opasno nasmejem na ovo!!! :D :D :D :D :D :D

Kada sam ja išao u srednju (Ćele kulu) do pre 9 godina, Filip Filipović škola je bila poznata po najvećem broju vukovaca, kao i po ogromnom broju petica. Takođe, učenici koji su imali problema u Ćele kuli sa određenim nastavnicima su obavezno preletali u Filip, jer je tamo bilo lakše.

Imali smo u Bori Stanković nekoliko petičara iz Filipa koji su imali poprilično loš prosek u gimnaziji, a jedan od njih je čak i polagao matematiku jednom.
Sve u svemu, poprilično loše mišljenje imamo o Filipu, odnosno Duško Radović. Da ne grešim dušu, ima izuzetaka, učenika sa peticama koji su na svojim fakultetima izuzetni, ali to su samo izuzeci od pravila.

Koliko sam ja upućen, moja Ćele kula spada u jednu od jačih škola (ili je spadala, ne znam kakva je sada situacija), a oduvek se pričalo da je najozbiljnija osnovna škola u Nišu Učitelj Tasina.
 
Nemoj se uvrediš, ali mora se opasno nasmejem na ovo!!! :D :D :D :D :D :D

Kada sam ja išao u srednju (Ćele kulu) do pre 9 godina, Filip Filipović škola je bila poznata po najvećem broju vukovaca, kao i po ogromnom broju petica. Takođe, učenici koji su imali problema u Ćele kuli sa određenim nastavnicima su obavezno preletali u Filip, jer je tamo bilo lakše.

Imali smo u Bori Stanković nekoliko petičara iz Filipa koji su imali poprilično loš prosek u gimnaziji, a jedan od njih je čak i polagao matematiku jednom.
Sve u svemu, poprilično loše mišljenje imamo o Filipu, odnosno Duško Radović. Da ne grešim dušu, ima izuzetaka, učenika sa peticama koji su na svojim fakultetima izuzetni, ali to su samo izuzeci od pravila.

Koliko sam ja upućen, moja Ćele kula spada u jednu od jačih škola (ili je spadala, ne znam kakva je sada situacija), a oduvek se pričalo da je najozbiljnija osnovna škola u Nišu Učitelj Tasina.

Nema razloga da se uvredim samo sam izneo svoje misljenje i misljenje nastavnika koji su mi rekli da su se ucenici koji su dosli iz Filipa pokazali kao odlicni. Naravno da se ne slazu svi sa tim. Inace Filip kada se otvorio veliki broj ucenika se preselio iz Cele Kule iz prostog razloga jer su to bili mahom ucenici iz Duvanista i prirodnije je da idu u skolu koja im je blize, jedan od njih je bio i moj brat pa zato i znam, to nema nikakve veze sa tim da je Filip skola koja se lakse zavrsava. Cak smo imali u odeljenju i nekoliko ucenika sa Bulevara koji su ziveli u blizini Sv. Save ali su opet upisali Filipa jer je skola bila tada na boljem glasu.
 
Ali ja ti ne pričam napamet. Verujem da je bilo i toga, ali jedan od glavnih razloga se zvao Ćopa - jaaako zajeban matematičar, ali baš jako... čuo sam mnoogo priča o njemu, i mahom su zbog njega prelazili.
 
Kod mene su bili barem 3-4 koji su meni predavali a koji nisu ko zna jos koliko ih je bilo. Svako je bio posebno otkacen na svoj nacin. Recimo matematicar je u prvoj godini iz mog odeljenja ostavio na polaganju 20 ucenika od 40, a iz odeljenja kom je on bio razredni 2 ucenika? Nemoguce je da je moje odeljenje bilo toliko slabije jer su kod drugih nastavnika ocene bile priblizno iste. Mrzi me da nabrajam ostale otkacenjake jer mi se spava. Eto mozete da napisete da li je bilo takvih primera kod vas (u osnovnim skolama) i da li je bilo nastavnika sa cuvenim nadimcima "Terminator" ili slicno :)
 

Back
Top