Vrece za spavanje

slob

Zainteresovan član
Poruka
230
planiram da kupim vrecu, interesuje me kakava su vasa iskustva? pre svega odnos temperaturnih oznaka vrece sa stvarnim uslovima spavanja..na tim temperaturama?
koje vrece imate? kako vam se cine? gde ste ih kupili, koliko platili, kakav je kvalitet?
 
Ja koristim vojnu vreću još što je moj otac dobio dok je služio u Vukovaru. Spavao sam na -25°C... Reći ću samo da sam se bojao da izađem iz nje ujutru... Jedina mana: velika je. Moram je nositi zasebno od ranca... Imaju sad vreće, od novih materijala... Tanke. Kažu ljudi da su dobre. U Mercatoru u NS-u u Intersportu... Hiljadu do dve...
 
Ja imam jednu americku dobio sam je uz sator mislim da je Forest marka ili tako nesto. Ali znam da na njoj pise do -10 inace se ne preporucuje za nize temperature. Usput spavanje u vreci nije preporucljivo na extremnim temperaturama ispod -10, jer moze doci do poremecaja sa disanjem i sto bi ja reko KAPUT.

znaci sator je obavezan i po neni od treba biti mnogo bolji od vrece, jer od njga sve zavisi.Ako je sator dobar na jednu svecu u njemu mozete da napravite lepu temperaturu, bukvalno za duksericu. samo da je dobro platno i da je deobro postavljen.
 
Taj moze i bos preko zara da predje verovatno .. u principu postavio si temu O vrecama, sta konkretno itd. Moj konkretan predlog je da uzmes 200e i kupis najbolju vrecu, tu garantovano nemozes da omasis.
 
meni treba za minimalno 7-8 stepeni, redje, obicno za 10ak stepeni (preko noci) a pre svega me intresuje odnos temperatura koje su zapisane na vreci da ona kao izdrzava i stvare situacije
 
Poslednja izmena:

Back
Top