U Beogradu taksi skuplji nego u njujorku

Тихи

Starosedelac
Poruka
162.365
Poskupljuju taksi usluge
24. februar 2009. | 08:22 | Izvor: B92
Beograd -- Beogradski taksisti dobili su dozvolu od Gradske uprave da od utorka povećaju cene.

Kako je navedeno u saopštenju, cena starta najviše može da košta 129 dinara, a vožnja po kilometru u prvoj 49, u drugoj 64, a u trećoj tarifi 98 dinara.

Čekanje može da košta najviše 600 dinara po satu u sve tri tarife. Ova odluka nije obavezujuća.

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2009&mm=02&dd=24&nav_category=9&nav_id=346698

-------------------------

Znaci kazes "Dobar dan" i to te kosta 130 dinara :lol:


Nastavlja se pljacka Beogradjana i ljudi u prolazu kroz BG . Ako Djilase udri ih i uzmi im do poslednje pare iz dzepa :super:

Istovremeno u Kraljevu je taksi start 30 dinara a kilometar 20. Bas me zanima na koju foru je taksi u Beogradu skuplji tri puta nego u Kraljevu?

Znam da burazer relaciju od 3 km od posla do kuce placa 50-70 din dok bi ga u beogradu ta ista destinacija kostala 320 din (130 din start + 64 din km)

Relacija od Mataruske Banje do Kraljeva kosta 250 dinara , a to je 12 km voznje dok bi ta ista voznja u Beogradu kostala 900 dinara najmanje

Koje to troskove vece imaju beogradski taksisti od ostalih taksista u Srbiji? Placaju istu cenu automobila, placaju istu cenu goriva - sve je isto samo deru glup i naivan narod.

Ko udje u taksi sa ovim cenama u BG-u taj je za mene idiot.
 
Poslednja izmena:
Poskupljuju taksi usluge
24. februar 2009. | 08:22 | Izvor: B92
Beograd -- Beogradski taksisti dobili su dozvolu od Gradske uprave da od utorka povećaju cene.

Kako je navedeno u saopštenju, cena starta najviše može da košta 129 dinara, a vožnja po kilometru u prvoj 49, u drugoj 64, a u trećoj tarifi 98 dinara.

Čekanje može da košta najviše 600 dinara po satu u sve tri tarife. Ova odluka nije obavezujuća.

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2009&mm=02&dd=24&nav_category=9&nav_id=346698

-------------------------

Znaci kazes "Dobar dan" i to te kosta 130 dinara :lol:


Nastavlja se pljacka Beogradjana i ljudi u prolazu kroz BG . Ako Djilase udri ih i uzmi im do poslednje pare iz dzepa :super:

Istovremeno u Kraljevu je taksi start 30 dinara a kilometar 20. Bas me zanima na koju foru je taksi u Beogradu skuplji tri puta nego u Kraljevu?

Znam da burazer relaciju od 3 km od posla do kuce placa 50-70 din dok bi ga u beogradu ta ista destinacija kostala 320 din (130 din start + 64 din km)

Relacija od Mataruske Banje do Kraljeva kosta 250 dinara , a to je 12 km voznje dok bi ta ista voznja u Beogradu kostala 900 dinara najmanje

Koje to troskove vece imaju beogradski taksisti od ostalih taksista u Srbiji? Placaju istu cenu automobila, placaju istu cenu goriva - sve je isto samo deru glup i naivan narod.

Ko udje u taksi sa ovim cenama u BG-u taj je za mene idiot.



Initial fare.............$2.50 - start - 185 din.
Each 1/5 mile (4 blocks).$0.40 - kilometar 89 din.
Each 1 minute idle.......$0.40 - minut chekanja 29 din - sat 1740 din.
Peak surcharge...........$1.00 (after 4pm until 8pm Mon-Fri)
Night surcharge..........$0.50 (after 8pm until 6am)
Tolls....................$extra
Additional riders........FREE


Prvo, ne lupetaj, neznalica si i informishi se pre nego shto neshto lupish. Iznad su ti cene taxija u NYC. Naravno, za njihov standard taxi i jeste jeftiniji nego za nas ovde, ali ti nisi na to mislio.

Drugo, cenu uslovljavaju ponuda i traznja. Ako je u nekoj zabiti cena taxi-a ista kao u Beogradu, a prosek plate je tamo 8000 dinara, bilo bi smeshno uopshte i raditi taj posao jer bi se po ceo dan taksista vozio sam u kolima.
 
Poslednja izmena:
to ti je vrzino kolo, zajahali su taxiste sa novim pravilima, te mora nov auto, te mora ovakav motor, porezi su im visoki, a putnika nigde. i sad kako ce taxisti da sve da ispune: i da otplate ratu kredita za nov auto, i porez drzavi, i benzin/plin i kuci da odnesu neki dinar, nego da dizu cene, pa ko ima platice, a ko nema smrzavace se na stanici ko i dosad
 
Initial fare.............$2.50 - start - 185 din.
Each 1/5 mile (4 blocks).$0.40 - kilometar 89 din.
Each 1 minute idle.......$0.40 - minut chekanja 29 din - sat 1740 din.
Peak surcharge...........$1.00 (after 4pm until 8pm Mon-Fri)
Night surcharge..........$0.50 (after 8pm until 6am)
Tolls....................$extra
Additional riders........FREE


Prvo, ne lupetaj, neznalica si i informishi se pre nego shto neshto lupish. Iznad su ti cene taxija u NYC. Naravno, za njihov standard taxi i jeste jeftiniji nego za nas ovde, ali ti nisi na to mislio.

Drugo, cenu uslovljavaju ponuda i traznja. Ako je u nekoj zabiti cena taxi-a ista kao u Beogradu, a prosek plate je tamo 8000 dinara, bilo bi smeshno uopshte i raditi taj posao jer bi se po ceo dan taksista vozio sam u kolima.

poredjenje je bilo u odnosu na plate . u odnosu na plate beogradski taksi je najskuplji u evropi a mozda i u svetu.

imam drugara taksistu u kraljevu i bas sam ga skoro pitao kako prolazi on kaze zaradi oko 400 evra mesecno nekad i 500 i to sa cenama 3 puta nizim nego u beogradu.

ispada sa ovim cenama taksi usluga ad je bolje biti taksista u beogradu nego profesor, hirurg, naucni radnik, pravnik ili ekonomista. smesno :lol:
 
samo mi nije jasan odnos cena/usluga/ponuda/potraznja ili kako god hoceta u Bg i u NS
da li znate da je tamo taxi smesno jeftin? na koju foru? i zasto taj sistem ne mogu da primene u BG?

mogu da ga primene ali nece. beograd , najvece selo na balkanu je satro neka metropola.

jednostavno djilas tj VLAST DEMOKRATSKE STRANKE zajedno sa taksistima pljacka ljude u Beogradu.

kao sto sam vec objasnio iste troskove imaju i taksista iz novog sada, kraljeva kao i taksista iz beograda.

cena goriva ista
cena vozila ista
cena rezervnih delova ista
porezi isti

i jos u beogradu mogu da varaju i pljackaju ljude , jer je grad velik, dok u manjim mestima mozes da prevaris svakoga samo jednom , drugi put nema sanse a i svi ce znati da si prevarant.

nema vecih lopovcina od beogradskih taksista.
 
Initial fare.............$2.50 - start - 185 din.
Each 1/5 mile (4 blocks).$0.40 - kilometar 89 din.
Each 1 minute idle.......$0.40 - minut chekanja 29 din - sat 1740 din.
Peak surcharge...........$1.00 (after 4pm until 8pm Mon-Fri)
Night surcharge..........$0.50 (after 8pm until 6am)
Tolls....................$extra
Additional riders........FREE


Prvo, ne lupetaj, neznalica si i informishi se pre nego shto neshto lupish. Iznad su ti cene taxija u NYC. Naravno, za njihov standard taxi i jeste jeftiniji nego za nas ovde, ali ti nisi na to mislio.

Drugo, cenu uslovljavaju ponuda i traznja. Ako je u nekoj zabiti cena taxi-a ista kao u Beogradu, a prosek plate je tamo 8000 dinara, bilo bi smeshno uopshte i raditi taj posao jer bi se po ceo dan taksista vozio sam u kolima.


el vidis kakav si covek....izneses par ergumenata i ode tema u propast a taman mu je, kao i obicno, lepo krenula prica 'sa'cu ja oci da vam otvorim' :lol:
 
ispada sad da je taksi u njujorku samo malo skuplji nego u beogradu , nekih 20% , a plate u njujorku su u proseku 7-10 puta vece od onih u beogradu ,a to za rastamana enchanted i ostale forumaske zutare - nema veze :lol:

i jos niko da mi objasni od zute ekipe , kako to moze kraljevacki i novosadski taksista da taksira za 3 puta manju cenu nego ovaj beogradski? zasto beogradski ne moze?
 

Back
Top