Google AdSense vodic za placanje
Prikazujem rezultate 1 do 16 od 16

Tema: Google AdSense vodic za placanje

Početnik
    Učlanjen
    24.02.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Google AdSense vodic za placanje

Ovde su svi nacini placanja navedeni na sajtu,ali nigde nema Srbije...

Na koji nacin to funkcionise kod nas? Sta je ovo o porezu?

Moze li neko da mi pojasni?

Hvala veliko.

Да ли се питате када ће стићи ваш AdSense чек или електронски трансфер средстава? Или да ли ћете бити исплаћени овог или следећег месеца? Саставили смо овај водич да бисмо објаснили нашу процедуру плаћања - 5 најважнијих корака до подешавања налога и преглед тока плаћања, све што треба да знате је ту.

1. 5 корака до исплате
    2. Праћење зараде
    3. Рокови плаћања или "Када ће ми бити плаћено?"
    4. Обустава плаћања

5 корака до исплате

Морате да извршите све доленаведене кораке да бисте подесили свој налог за прву AdSense исплату. Имајте на уму да ћете морати да зарадите 10 УСД да бисте могли да наведете детаље о плаћању пореза, изаберете врсту плаћања и унесете свој PIN или број за верификацију путем телефона.

1. Проверите своју адресу

С обзиром на то да се уплате и PIN-ови, чији опис следи, шаљу на листу за слање на вашем налогу, важно је да потврдите тачност адресе за плаћање и име примаоца уплате. Посебно имајте у виду да се исплата путем чекова и услуге Western Union врши на оно име примаоца уплате које је наведено у вашем налогу.

Ако треба да исправите било какве информације, пратите упутства у нашем центру за помоћ.

2. Доставите своје информације о порезу

Ми смо дужни да прикупимо информације о порезу од свих AdSense објављивача, укључујући објављиваче који се налазе изван САД, и нисмо у могућности да вам пошаљемо уплату док не проследите своје информације.

Можете да проследите информације о порезу у оквиру свог налога тако што ћете кликнути на везу Информације о порезу на картици Мој налог. Једноставан интерфејс чаробњака ће вас довести до одговарајућих образаца на мрежи. Већину образаца можете да пошаљете на мрежи, а ми ћемо вам дати упутства за слање свих других евентуално потребних образаца.

3. Изаберите начин плаћања

У зависности од ваше адресе за плаћање, на располагању може да вам буде више опција плаћања, укључујући чекове, електронски трансфер средстава и Western Union Quick Cash. Препоручујемо вам да погледате расположиве начине исплате да бисте сазнали информације о свакој опцији. Када одлучите како желите да примате уплате, кликните на везу Информације о плаћању [измени] на картици Мој налог свог AdSense налога. Следите упутства на тој страници да бисте изабрали начин плаћања.

4. Унесите свој PIN и број за верификацију путем телефона

Кад зарадите 10 УСД, послаћемо лични идентификациони број на адресу за плаћање у вашем налогу. Овај PIN ћете морати да унесете на свој налог пре него што почнемо да вам шаљемо уплате. PIN ћемо вам послати редовном поштом, тако да ће бити потребно 2-3 недеље да он стигне.

У зависности од ваше локације, од вас ће можда бити затражено да верификујете свој број телефона. У склопу овог процеса, наш систем ће вас позвати у унапред договорено време и од вас ће бити затражено да позовете број за верификацију који се појављује у вашем AdSense налогу.

5. Остварите зараду од 100 УСД

Када ваша укупна неисплаћена зарада достигне износ од 100 УСД, послаћемо вам уплату на крају следећег месеца. На пример, ако ваша укупна неисплаћена зарада достигне износ од 100 УСД током јануара, а испунили сте претходна 4 корака, уплату ћемо вам послати на крају фебруара.

Ако ваша укупна неисплаћена зарада још увек није достигла износ од 100 УСД, пребацићемо је у следећи месец док не достигне доњу границу од 100 УСД.

Зарада се исплаћује у року од отприлике 30 дана од краја месеца — да бисте видели рокове наших циклуса плаћања, прочитајте доњи одељак Рокови плаћања.
    https://www.google.com/adsense/support/bin/answer.py?answer=21591#1

Електронски трансфер средстава

Аустрали
    Аустрија
    Белгија
    Канада
    Чешка Република
    Данска
    Финска
    Француска
    Немачка
    Хонгконг
    Мађарска
    Ирска
    Израел
    Италија
    Јапан
    Мексико
    Холандија
    Нови Зеланд
    Норвешка
    Пољска
    Португал
    Словачка
    Шпанија
    Шведска
    Швајцарска
    Турска
    Сједињене Америчке Државе
    Уједињено Краљевство

Чекови у локалној валути

Andorra
    Australia
    Austria
    Belgium
    Canada
    Denmark
    Finland
    France
    French Guiana
    French Southern Territories
    Germany
    Greece
    Guadeloupe
    Hong Kong
    India
    Ireland
    Italy
    Luxembourg
    Martinique
    Mayotte
    Mexico
    Monaco
    Morocco
    New Zealand
    Norway
    Philippines
    Portugal
    Reunion
    San Marino
    Saudi Arabia
    Singapore
    South Africa
    Spain
    St Pierre & Miquelon
    Sweden
    Switzerland
    Thailand
    Turkey
    United States
    United Kingdom
    Vatican

Безбедна експресна испорука

Argentina
    Bolivia
    Chile
    Colombia
    Ecuador
    Mexico
    Paraguay
    Uruguay
    Venezuela

Iskusan xpertbet (avatar)
    Učlanjen
    19.04.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    33
    Reputaciona moć
    91

Podrazumevano Re: Google AdSense vodic za placanje

prov ce da ti salju pin na adresu
    to unosis u svoj nalog na adsensu
    treba da uklonis prepreku o porezu odnosno da im dokazes da nisi gradjanin USA svojim potpisom (ime i prezime se racunaju ko potpis)

posle toga ce ti slati chek na kucnu adresu ako imas dovoljno na racunu za isplatu a to mozes da naplatis u vecini banaka

nije podrzano elektronsko placanje za nasu zemlju ali svejedno mozes da uzmes tu kintu
    vidimo se sine chim se sretnem s tvojom majkom -> http://www.youtube.com/watch?v=oPAl8YLVO0g

Početnik
    Učlanjen
    24.02.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Odlicno,sada si mi ulio nadu. Hvala ti.

Dakle,samo da rezimiram.Kada mi stigne pin,unesem ga u moj nalog,i posto je potvrdjeno mesto boravka to znaci da nikakve veze sa porezom nemam?

I jos nesto samo,kakve su provizije prilikom unovcavanja ceka,da li mnogo variraju od banke do banke i koliko je uopste u proseku?

Primećen član
    Učlanjen
    07.03.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    45

Imam pitanje.Da li na mom sajtu mogu da imam google adsense sa leve strane a sa desne 2 banera?I da li ostaje ista cena naplacivanja.Znaci 1000 puta otvorena stranica na kojoj se nalazi baner +5$ i svaki put kada neko klikne na gugl adsense +0.1$?Kako to vec ide?Hvala!

Učlanjen
    19.04.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    33
    Reputaciona moć
    91

Citat Original postavio ShadowNinjaMan Pogledaj poruku
    Imam pitanje.Da li na mom sajtu mogu da imam google adsense sa leve strane a sa desne 2 banera?I da li ostaje ista cena naplacivanja.Znaci 1000 puta otvorena stranica na kojoj se nalazi baner +5$ i svaki put kada neko klikne na gugl adsense +0.1$?Kako to vec ide?Hvala!
    to za banere to je tvoj alternativni nacin zarade
    google to ne smeta
    u poslednje vreme su snizili uslove koriscenja da cak mozes i da imas i druge kontekstualne adove (drugih kompanija na PPC) zajedno sa njihovim ako po izgledu nisu identicni

pravice vam adsense olaksanje u buducnosti zato sto ozbiljniji publisheri sve vise zaobilaze adsense jer ima footprint i onda google kulira publishere posle odredjene kolicine stranica stranica i organskog saobracaja a i okrecu se alternativnijim i isplativijim adovima pogotovo CPA - cost per action = cena za akciju
    vidimo se sine chim se sretnem s tvojom majkom -> http://www.youtube.com/watch?v=oPAl8YLVO0g

Zainteresovan član ljubafmagain (avatar)
    Učlanjen
    13.04.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    43

Kako koristite kanale u okviru add-sense naloga na google?
    Jel svakom add-u dodelite jedan ili vise različitih kanala ili kako??? Zanima me samo Vasa tehnika praćenja efikasnosti odredjenih oglasa!

Hteo bih da pitam i da li mozemo jedan te isti kod(oglas) umetati na beskonacan broj različitih stranica ili postoji ograničenje, na koliko stranica može da se stavi jedan oglas ?

Učlanjen
    19.04.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    33
    Reputaciona moć
    91

kanali treba da budu za domejn ili odredjenu zonu na domejnu ili cak i odredjenu stranicu

mozes da rokas isti kod na beskonacno mnogo stranica

ali kao sto rekoh sam adsense je

footprint

kad stignes do odredjenog nivoa organskog traffica bukvalno ti se vishe ne isplati praviti stranice sa adsensom za google saobracaj

Zainteresovan član ljubafmagain (avatar)
    Učlanjen
    13.04.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    43

Imam problem oko toga sto sam jedan te isti kod kopirao na jedno 50 stranica na 3. nivou od index.html tj. pocetne stranica, pa mi ne prikazuje nikakvu reklamu... tj. nekad pokaze a nekad ne.

Kada sam rekao na trecem nivou mislim:
    index.html > skolski_turizam.htm (prvi nivo) > dvodnevne_ekskurzije.htm (drugi) > divcibare.htm (treci nivo) !

Sta se dogadja?

primer: http://www.serbico.rs/ponude/dvodnevne_%20ekskurzije/kopaonik.html mozda prikaze relamu a mozda i ne !?

Učlanjen
    19.04.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    33
    Reputaciona moć
    91

to ne zavisi od toga sto si cepao isti kod vec od toga da li ima nekog ko zeli da se reklamira na temu relevantnu stranici

to ne zavisi od tebe vec od onih koji reklamiraju adwords

adsense je ustvari backend adwordsa

Zainteresovan član Cira Corporation (avatar)
    Učlanjen
    25.03.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    33

Nisam hteo da otvaram novu temu,pa reko ajde da pitam ovde.Koliko google uzima % od adsense-a?Npr kada mi neko klikne na adsense koliko google uzme %?
    Cira Corporation - The Future is now!

Obećava ugac (avatar)
    Učlanjen
    19.07.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    46

Mozhda je pitanje glupo ali me interesuje da li postoji robot koji mozhe da zameni posetioca i kliktanje a da ga google ne provali?

Učlanjen
    19.04.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    33
    Reputaciona moć
    91

Citat Original postavio Cira Corporation Pogledaj poruku
    Nisam hteo da otvaram novu temu,pa reko ajde da pitam ovde.Koliko google uzima % od adsense-a?Npr kada mi neko klikne na adsense koliko google uzme %?
    uzme veci deo nego publisher

odnos je toliko losh da niko ozbiljan se vise ni ne zeza sa adsense

Citat Original postavio ugac Pogledaj poruku
    Mozhda je pitanje glupo ali me interesuje da li postoji robot koji mozhe da zameni posetioca i kliktanje a da ga google ne provali?
    ima nekih shema ali su izvaljene ne moze se tek tako lako zezne gugi

Zainteresovan član Cira Corporation (avatar)
    Učlanjen
    25.03.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    33

Citat Original postavio Georg_Faust Pogledaj poruku
    uzme veci deo nego publisher

odnos je toliko losh da niko ozbiljan se vise ni ne zeza sa adsense
    A sta bi mi preporucio onda da koristim umesto AdSensa?
    Cira Corporation - The Future is now!

Učlanjen
    19.04.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    33
    Reputaciona moć
    91

kakav sadrzaj takve reklame

ozbiljnija je kinta u cpa (cost per action) i pps (pay per sale) ako skupljash klikove od po 0.1$ neces daleko da doguras

Zainteresovan član d.of.d (avatar)
    Učlanjen
    17.09.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    46

Adsens ko adsense prije sam se lozio na to dobio 2-3 ceka po 100$ dolara sto se tice placanja ko sto je gore neko rekao dobijes prvo jedan pin postom koji ukucas na adsens i onda prvih 100$ ti isplacuju cekom i trebas da gledas u kojoj banci ti uzimaju najmanji procenat jer neke znaju da se gadju sa tim procentima . Neki prosecan sajt moze googl da koristi da isplacuje host i jos nesto kintu preko da prebaci ozbiljnijim sajtovima se neisplati da ga koriste jer od njega prihodi mali a rashodi veliki ako ima jos neko nekih pitanja da postavi nek postavi proucio sam adsens
    hmmm...sta korisno staviti?

Neproveren član
    Učlanjen
    20.11.2011.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio ugac Pogledaj poruku
    Ne znam za robota, ali svakako postoji nacin da sam klikces!
    Poslednji put ažurirao/la falco : 12.12.2011. u 23:04 Razlog: cenzurisano

Slične teme

1. Vasa iskustva sa Google AdSense-om
    Autor Cossack u forumu Zanimljivi sajtovi
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 28.01.2014., 19:20
  2. Google adsense nalog mi je deaktiviran pomoc sta dalje?
    Autor Trazim_curu_zabrak u forumu Internet
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 14.08.2009., 15:17
  3. Porez za google adsense??
    Autor Trazim_curu_zabrak u forumu Preduzetništvo i radni odnosi
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 09.02.2008., 16:56
  4. jedno pitanje vezano za google adsense
    Autor kosta_1 u forumu Zanimljivi sajtovi
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 23.02.2007., 01:22
  5. Google AdSense