da li je srbija patrijarhalna?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

daxt

Elita
Poruka
17.079
u zadnje vreme sa svih strana dolaze izjave o patrijarhalnoj srbiji:hahaha:,u kojoj treba rusiti tabue.medjutim sa obezglavljenom omladinom,i tradicionalnim vrednostima koje su u komunistickom sistemu degradirane do neprepoznatljivosti,pitanje je u kakvoj zemlji zivimo? jeftini narkotici,razvrat,sumnjivi tipovi iz susednih republika koji vrebaju nasu decu za svakakve sumnjive radnje,podvodjenje maloletnica koje sluze za zadovoljavanje novopecenih biznismena:dash:,sigurno ne doprinosi patrijarhalnoj srbiji?dali ta gospoda novinari znaju podatke o broju abortusa u srbiji? da li je porodica na udaru?povrsnost medija sigurno doprinosi stvaranju pogresne slike o nasoj zemlji.krajnje vreme je da pogledamo istini u oci,i postavimo ovo drustvo na zdrave temelje dok ne bude kasno:roll:
 
otovrih slicnu temu koja je ocito docekana "na noz".
moje misljenje : ne srbija nije patrijarhalna zemlja. srbija je zemlja u kojoj majke kuvaju supu iz kesice, zemlja gde prosvetni radnici zatvaraju oci pred haosom koji se desava u skolama, srbija je zemlja gde svaka tinejdzerka tezi tome da jednog dana postane jelena karleusa, srbija je zemlja gde je majkama muka da radjaju decu jer se plase da ne ostanu bez posla dok su na trudnickom koje nije 100% placeno, srbija je zemlja u kojoj je porodica na zadnjem mestu interesovanja, srbija je zemlja gde ne postoje reci izvini i hvala, srbija je zemlja u kojoj manijaci onanisu ispred skola, srbija je zemlja... cudna.

ps, vratimo porodicu na prvo mesto. od nje sigurnijeg utocista nemamo.
 
:sad2:ocigledno da je to bolna tema poremecenih vrednosti,ali ne mogu da verujem da odredjen broj televizija i stampanih listova zaglupljuje ceo narod:dontunderstand: imamo li snage da srbiju postavimo tamo gde joj je i mesto,medju postovanim nacijama? gde je nestao onaj boemski beograd?:kpozdrav:
 
otovrih slicnu temu koja je ocito docekana "na noz".
moje misljenje : ne srbija nije patrijarhalna zemlja. srbija je zemlja u kojoj majke kuvaju supu iz kesice, zemlja gde prosvetni radnici zatvaraju oci pred haosom koji se desava u skolama, srbija je zemlja gde svaka tinejdzerka tezi tome da jednog dana postane jelena karleusa, srbija je zemlja gde je majkama muka da radjaju decu jer se plase da ne ostanu bez posla dok su na trudnickom koje nije 100% placeno, srbija je zemlja u kojoj je porodica na zadnjem mestu interesovanja, srbija je zemlja gde ne postoje reci izvini i hvala, srbija je zemlja u kojoj manijaci onanisu ispred skola, srbija je zemlja... cudna.

ps, vratimo porodicu na prvo mesto. od nje sigurnijeg utocista nemamo.

Ako je sve ovo ovolika tragedija zašto lepo ne pokupite svoju porodicu i odete npr. na Novi Zeland?
 
u zadnje vreme sa svih strana dolaze izjave o patrijarhalnoj srbiji:hahaha:,u kojoj treba rusiti tabue.medjutim sa obezglavljenom omladinom,i tradicionalnim vrednostima koje su u komunistickom sistemu degradirane do neprepoznatljivosti,pitanje je u kakvoj zemlji zivimo? jeftini narkotici,razvrat,sumnjivi tipovi iz susednih republika koji vrebaju nasu decu za svakakve sumnjive radnje,podvodjenje maloletnica koje sluze za zadovoljavanje novopecenih biznismena:dash:,sigurno ne doprinosi patrijarhalnoj srbiji?dali ta gospoda novinari znaju podatke o broju abortusa u srbiji? da li je porodica na udaru?povrsnost medija sigurno doprinosi stvaranju pogresne slike o nasoj zemlji.krajnje vreme je da pogledamo istini u oci,i postavimo ovo drustvo na zdrave temelje dok ne bude kasno:roll:

A šta očekuješ?
Takva nam je vlast da to dopušta (a mnogo toga i podržava).
A vlast je izabrao narod. Sam je to hteo, po principu "Tražili ste - eve vam ga na!"
 
otovrih slicnu temu koja je ocito docekana "na noz".
moje misljenje : ne srbija nije patrijarhalna zemlja. srbija je zemlja u kojoj majke kuvaju supu iz kesice, zemlja gde prosvetni radnici zatvaraju oci pred haosom koji se desava u skolama, srbija je zemlja gde svaka tinejdzerka tezi tome da jednog dana postane jelena karleusa, srbija je zemlja gde je majkama muka da radjaju decu jer se plase da ne ostanu bez posla dok su na trudnickom koje nije 100% placeno, srbija je zemlja u kojoj je porodica na zadnjem mestu interesovanja, srbija je zemlja gde ne postoje reci izvini i hvala, srbija je zemlja u kojoj manijaci onanisu ispred skola, srbija je zemlja... cudna.

ps, vratimo porodicu na prvo mesto. od nje sigurnijeg utocista nemamo.

E Milice izvini, sve ovo što si navela bih potpisala mirne duše, ali odakle, majke ti, izvuče supu iz kesice, pa još na prvom mestu? :eek:
 
Volim klonove, još samo da zakonski dozvole kloniranje pa eto veselja...

Inače, nije Srbijica ostrvo, isto je bilo gde drugde. Možda su jedino socijalne prilike drugačije.

A šta podrazumevaš pod patrijarhalnim vrednostima? Ono što si pisao su prilike u društvu.
 
Volim klonove, još samo da zakonski dozvole kloniranje pa eto veselja...

Inače, nije Srbijica ostrvo, isto je bilo gde drugde. Možda su jedino socijalne prilike drugačije.

A šta podrazumevaš pod patrijarhalnim vrednostima? Ono što si pisao su prilike u društvu.
postovanje prema roditeljima,uvazavanje supruznika:cmok2:,svest o pravim zivotnim vrednostima nasuprot materijalizma i kriminala:mafijas:,preziranje malogradjanstine i neukusa koji je preplavio medije,negovanje i podsticanje vrlina u coveku nasuprot jurnjavi i povrsnosti koju namece liberalni kapitalizam,borba protiv sekti:vudu:,otpor gej pokretu koji je pretnja za natalitet,novi sistem vrednosti po kojem se kvalitet osobe meri njegovim vrlinama i inteligencijom,negovanje kvalitetnog muzickog ukusa kod dece:whistling: ,pristojnost:butkice:, itd.
Interesantna je izjava rokfelera od pre nekoliko godina po kojem je osnovni cilj "unistiti porodicu,kao baza za uspostavljanje novog svetskog poretka.po njemu,najbitnije je u narodu uspostaviti kult seksa,narkomanije,nasilja,sadizma,prevare,pedofilije,svake necistote.cast i patrijarhalni odnosi se ISMEVAJU i istice se da su PREVAZIDJENI i nikom potrebni:dontunderstand:.,odvajanje ljudi od duhovnog razvoja,tako generacijama,sa naglaskom na mlade koji su najosetljiviji,potrebno je od mladih napraviti cinike,kosmopolite,i spreciti one malobrojne da shvate sta se na kraju desava" a desava se da jedan narod biva unisten,i nestaje.....:evil:
 
Poslednja izmena:
postovanje prema roditeljima,uvazavanje supruznika:cmok2:,svest o pravim zivotnim vrednostima nasuprot materijalizma i kriminala:mafijas:,preziranje malogradjanstine i neukusa koji je preplavio medije,negovanje i podsticanje vrlina u coveku nasuprot jurnjavi i povrsnosti koju namece liberalni kapitalizam,borba protiv sekti:vudu:,otpor gej pokretu koji je pretnja za natalitet,novi sistem vrednosti po kojem se kvalitet osobe meri njegovim vrlinama i inteligencijom,negovanje kvalitetnog muzickog ukusa kod dece:whistling: ,pristojnost:butkice:, itd.
Interesantna je izjava rokfelera od pre nekoliko godina po kojem je osnovni cilj "unistiti porodicu,kao baza za uspostavljanje novog svetskog poretka.po njemu,najbitnije je u narodu uspostaviti kult seksa,narkomanije,nasilja,sadizma,prevare,pedofilije,svake necistote.cast i patrijarhalni odnosi se ISMEVAJU i istice se da su PREVAZIDJENI i nikom potrebni:dontunderstand:.,odvajanje ljudi od duhovnog razvoja,tako generacijama,sa naglaskom na mlade koji su najosetljiviji,potrebno je od mladih napraviti cinike,kosmopolite,i spreciti one malobrojne da shvate sta se na kraju desava" a desava se da jedan narod biva unisten,i nestaje.....:evil:

mislim da to što ti navodiš nema veze sa patrijarhatom, već sa opštom krizom društva i moralnih vrednosti
patrijarhat je valjda dominacija muškarca, kad je muž ili svekar valjda, neznam kako beše nekakva glava porodice...šta li već
ne mora to da bude negativno, ali me nekako ipak asocira na batine prema ženi, na porođaj u šumi da se gospoda (pojedina) ne bi uznemiravala,ili na njivi jer je žena rintala do samog porođaja, na to da je dobra žena ona koja jede malom kašikom, a kopa velikom motikom
ne kažem da su se svi muškarci loše ophodili prema ženama
ipak verujem da je bilo i svetlih primera koji su poštovali ženu, brinuli se o njoj itd, štitili je, valjda....
 
moralne vrednosti pa moralne vrednosti
i za sve su krivi neki drugi: pevaljke sa pinka,lik koji je uveo prvu meksicku sapunicu,jelena karleusa
dajte malo samoanalize a malo manje kukanja na svet koji vas okruzuje
a tek majka koja kuva supu iz kesice :eek: pa ako majka ne zna neku drugu nek skuva otac :roll:

da ja mislim da je srbija i dalje previse patrijarhalna za moj ukus,i svet inace
i sa tim nemaju veze ******
 
Prvo si reko ovo:
tradicionalnim vrednostima koje su u komunistickom sistemu degradirane do neprepoznatljivosti

a onda ovo:
svest o pravim zivotnim vrednostima nasuprot materijalizma i kriminala,preziranje malogradjanstine i neukusa koji je preplavio medije,negovanje i podsticanje vrlina u coveku nasuprot jurnjavi i povrsnosti koju namece liberalni kapitalizam

pa mi sad nije jasno- je l ti smeta komunizam il kapitalizam il nesto trece? Rokfeler, pera, mika , lazai l ko 10-ti je time sto je pricao- ako je bas on stvarno pricao, pokusao da zahebe drustvo patrij. i u Japanu i svuda gde ga ima, pa nije uspeo svud a ti sam sebi postavi pitanje- zasto je uspeo ovde a japanu, recimo, nije? Sta smo mi gori od japanaca?
Kad nadjes odgovor na to pitanje, bice ti jasno zasto, zapravo, "nestaje jedan narod"..

Ja mislim da odavno nema patrijaharta ovde...
 
Poslednja izmena:
Србија није патријархална!
Али, јесте држава, а држава је првенствено скуп појединаца!
Па, уместо да сви ми појединци кукамо на политичаре, лоше судство, школство, здравство... било би много боље да покушамо променити сами себе и бар мало своје ближње... Ако се сви променимо на боље, и наша држава ће се променити на боље:)
 
mislim da to što ti navodiš nema veze sa patrijarhatom, već sa opštom krizom društva i moralnih vrednosti
patrijarhat je valjda dominacija muškarca, kad je muž ili svekar valjda, neznam kako beše nekakva glava porodice...šta li već
ne mora to da bude negativno, ali me nekako ipak asocira na batine prema ženi, na porođaj u šumi da se gospoda (pojedina) ne bi uznemiravala,ili na njivi jer je žena rintala do samog porođaja, na to da je dobra žena ona koja jede malom kašikom, a kopa velikom motikom
ne kažem da su se svi muškarci loše ophodili prema ženama
ipak verujem da je bilo i svetlih primera koji su poštovali ženu, brinuli se o njoj itd, štitili je, valjda....
pa ipak mislim da je bolji porodjaj u sumi kada znas da je tvoje,nego porodjaj u djakuziju ako mu ti nisi otac,a naslusao sam se x prica o tome.:dash: itekako ima veze,kako ti mislish da preneses vrednosti na decu bez autoriteta oca? bez muskarca u porodici,u 80% slucajeva deca postaju narkomani,prostitutke,laka meta za razne krimose i sumnjive tipove.ko ce da ih zastiti?majka?ne bih rekao
 
svest o pravim zivotnim vrednostima nasuprot materijalizma i kriminala
stomak mi napravi zaokret od 360 stepeni kad neko krene da drvi o "pravim zhivotnim vrednostima". Koje su to, bre, ljudi prave zhivotne vrednosti?

otpor gej pokretu koji je pretnja za natalitet
i ne samo zbog toga. Slazhem se ovde.

novi sistem vrednosti po kojem se kvalitet osobe meri njegovim vrlinama i inteligencijom
subjektivna je stvar kako cesh ti osobu ceniti. Niko ti ne mozhe nametnuti neke principe, vec ih ti sam odredjujesh.

negovanje kvalitetnog muzickog ukusa kod dece
ovo nikud ne vodi.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top