da li je srbija patrijarhalna?
Strana 1 od 23 1234511 ... PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 568

Tema: da li je srbija patrijarhalna?

Elita daxt (avatar)
    Učlanjen
    20.02.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    375

Podrazumevano da li je srbija patrijarhalna?

u zadnje vreme sa svih strana dolaze izjave o patrijarhalnoj srbiji,u kojoj treba rusiti tabue.medjutim sa obezglavljenom omladinom,i tradicionalnim vrednostima koje su u komunistickom sistemu degradirane do neprepoznatljivosti,pitanje je u kakvoj zemlji zivimo? jeftini narkotici,razvrat,sumnjivi tipovi iz susednih republika koji vrebaju nasu decu za svakakve sumnjive radnje,podvodjenje maloletnica koje sluze za zadovoljavanje novopecenih biznismena,sigurno ne doprinosi patrijarhalnoj srbiji?dali ta gospoda novinari znaju podatke o broju abortusa u srbiji? da li je porodica na udaru?povrsnost medija sigurno doprinosi stvaranju pogresne slike o nasoj zemlji.krajnje vreme je da pogledamo istini u oci,i postavimo ovo drustvo na zdrave temelje dok ne bude kasno

Buduća legenda Hellen (avatar)
    Učlanjen
    29.08.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    921

Podrazumevano Re: da li je srbija patrijarhalna?

Добро, и сад? Шта ми треба да пишемо?

Elita
    Učlanjen
    30.12.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

otovrih slicnu temu koja je ocito docekana "na noz".
    moje misljenje : ne srbija nije patrijarhalna zemlja. srbija je zemlja u kojoj majke kuvaju supu iz kesice, zemlja gde prosvetni radnici zatvaraju oci pred haosom koji se desava u skolama, srbija je zemlja gde svaka tinejdzerka tezi tome da jednog dana postane jelena karleusa, srbija je zemlja gde je majkama muka da radjaju decu jer se plase da ne ostanu bez posla dok su na trudnickom koje nije 100% placeno, srbija je zemlja u kojoj je porodica na zadnjem mestu interesovanja, srbija je zemlja gde ne postoje reci izvini i hvala, srbija je zemlja u kojoj manijaci onanisu ispred skola, srbija je zemlja... cudna.

ps, vratimo porodicu na prvo mesto. od nje sigurnijeg utocista nemamo.

Zaslužan član georgejune (avatar)
    Učlanjen
    26.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    5972

Meni je tuzno vise nego smesno
    Gis maj es,trust my instinct in these matters,,is attention whores,who cares,ako cete digrate kolo to ne drzimo

Poznat DJM (avatar)
    Učlanjen
    14.03.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    120

Tačno, porodica je stub društva!
    Доста смо се упознавали.
    Срьбїя Срьбомъ 6897!

Elita daxt (avatar)
    Učlanjen
    20.02.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    375

ocigledno da je to bolna tema poremecenih vrednosti,ali ne mogu da verujem da odredjen broj televizija i stampanih listova zaglupljuje ceo narod imamo li snage da srbiju postavimo tamo gde joj je i mesto,medju postovanim nacijama? gde je nestao onaj boemski beograd?

Buduća legenda Hellen (avatar)
    Učlanjen
    29.08.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    921

Чек, чек, откад је боемски живот - патријархална вредност????

Veoma poznat Pussycat (avatar)
    Učlanjen
    01.05.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    480

Citat Original postavio milica cobanica Pogledaj poruku
    moje misljenje : ne srbija nije patrijarhalna zemlja. srbija je zemlja u kojoj majke kuvaju supu iz kesice, zemlja gde prosvetni radnici zatvaraju oci pred haosom koji se desava u skolama, srbija je zemlja gde svaka tinejdzerka tezi tome da jednog dana postane jelena karleusa, srbija je zemlja gde je majkama muka da radjaju decu jer se plase da ne ostanu bez posla dok su na trudnickom koje nije 100% placeno, srbija je zemlja u kojoj je porodica na zadnjem mestu interesovanja, srbija je zemlja gde ne postoje reci izvini i hvala, srbija je zemlja u kojoj manijaci onanisu ispred skola, srbija je zemlja... cudna.

Ako je sve ovo ovolika tragedija zašto lepo ne pokupite svoju porodicu i odete npr. na Novi Zeland?

Poznat DJM (avatar)
    Učlanjen
    14.03.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    120

Talking Re: da li je srbija patrijarhalna?

Citat Original postavio Pussycat Pogledaj poruku
    Ako je sve ovo ovolika tragedija zašto lepo ne pokupite svoju porodicu i odete npr. na Novi Zeland?
    Zato što volimo svoju zemlju i nećemo da bežimo.

Доста смо се упознавали.
    Срьбїя Срьбомъ 6897!

Poznat Golub (avatar)
    Učlanjen
    01.04.2006.
    Pol
    muški
    Duša u Košutnjaku, srce na Adi, sreću se u sredini - na Banovom brdu
    Reputaciona moć
    144

Citat Original postavio daxt Pogledaj poruku
    u zadnje vreme sa svih strana dolaze izjave o patrijarhalnoj srbiji,u kojoj treba rusiti tabue.medjutim sa obezglavljenom omladinom,i tradicionalnim vrednostima koje su u komunistickom sistemu degradirane do neprepoznatljivosti,pitanje je u kakvoj zemlji zivimo? jeftini narkotici,razvrat,sumnjivi tipovi iz susednih republika koji vrebaju nasu decu za svakakve sumnjive radnje,podvodjenje maloletnica koje sluze za zadovoljavanje novopecenih biznismena,sigurno ne doprinosi patrijarhalnoj srbiji?dali ta gospoda novinari znaju podatke o broju abortusa u srbiji? da li je porodica na udaru?povrsnost medija sigurno doprinosi stvaranju pogresne slike o nasoj zemlji.krajnje vreme je da pogledamo istini u oci,i postavimo ovo drustvo na zdrave temelje dok ne bude kasno
    A šta očekuješ?
    Takva nam je vlast da to dopušta (a mnogo toga i podržava).
    A vlast je izabrao narod. Sam je to hteo, po principu "Tražili ste - eve vam ga na!"
    bolje golub na vrani nego vrabac u ruci

Učlanjen
    01.05.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    480

Citat Original postavio DJM Pogledaj poruku
    Zato što volimo svoju zemlju i nećemo da bežimo.

To nije bežanje... Ako volimo svoju zemlju nećemo je pljuvati na sva usta nego ćemo raditi sve da bude bolje, i nećemo stalno prebacivati loptu na političare lopove nego ćemo prvo da sredimo sve što je do nas pa ćemo onda da pljujemo njih...

Elita medved_bg (avatar)
    Učlanjen
    05.09.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    197

Citat Original postavio milica cobanica Pogledaj poruku

E Milice izvini, sve ovo što si navela bih potpisala mirne duše, ali odakle, majke ti, izvuče supu iz kesice, pa još na prvom mestu?

Poznat Golub (avatar)
    Učlanjen
    01.04.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    144

To nije bežanje... Ako volimo svoju zemlju nećemo je pljuvati na sva usta nego ćemo raditi sve da bude bolje, i nećemo stalno prebacivati loptu na političare lopove nego ćemo prvo da sredimo sve što je do nas pa ćemo onda da pljujemo njih...
    Ti će mi kažeš koga ću ja da pljujem?
    Ima ja da pljujem koga ja hoću, koliko ja hoću (dok me modovi ne dohvate )

Poznat DJM (avatar)
    Učlanjen
    14.03.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    120

Talking Re: da li je srbija patrijarhalna?

Upravo tako.
    Доста смо се упознавали.
    Срьбїя Срьбомъ 6897!

Učlanjen
    01.05.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    480

Citat Original postavio ggolub Pogledaj poruku
    Ti će mi kažeš koga ću ja da pljujem?
    Ima ja da pljujem koga ja hoću, koliko ja hoću (dok me modovi ne dohvate )
    Kol'ko mi se čini golubovima bolje ide ono drugo...

Poznat Golub (avatar)
    Učlanjen
    01.04.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    144

Kol'ko mi se čini golubovima bolje ide ono drugo...
    To ide na svakih dvajes minuta. I niko ne može sprečiti, čak ni ja sam (a pokušao sam toliko puta - ne vredi)!

Zainteresovan član Deki139 (avatar)
    Učlanjen
    31.07.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    46

Bila.

Iskusan Feelgooood (avatar)
    Učlanjen
    14.07.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    98

Volim klonove, još samo da zakonski dozvole kloniranje pa eto veselja...

Inače, nije Srbijica ostrvo, isto je bilo gde drugde. Možda su jedino socijalne prilike drugačije.

A šta podrazumevaš pod patrijarhalnim vrednostima? Ono što si pisao su prilike u društvu.
    Supercalifragilistic expialidociouss

Elita daxt (avatar)
    Učlanjen
    20.02.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    375

Citat Original postavio Feelgooood Pogledaj poruku
    Volim klonove, još samo da zakonski dozvole kloniranje pa eto veselja...

Inače, nije Srbijica ostrvo, isto je bilo gde drugde. Možda su jedino socijalne prilike drugačije.

A šta podrazumevaš pod patrijarhalnim vrednostima? Ono što si pisao su prilike u društvu.
    postovanje prema roditeljima,uvazavanje supruznika,svest o pravim zivotnim vrednostima nasuprot materijalizma i kriminala,preziranje malogradjanstine i neukusa koji je preplavio medije,negovanje i podsticanje vrlina u coveku nasuprot jurnjavi i povrsnosti koju namece liberalni kapitalizam,borba protiv sekti,otpor gej pokretu koji je pretnja za natalitet,novi sistem vrednosti po kojem se kvalitet osobe meri njegovim vrlinama i inteligencijom,negovanje kvalitetnog muzickog ukusa kod dece ,pristojnost, itd.
    Interesantna je izjava rokfelera od pre nekoliko godina po kojem je osnovni cilj "unistiti porodicu,kao baza za uspostavljanje novog svetskog poretka.po njemu,najbitnije je u narodu uspostaviti kult seksa,narkomanije,nasilja,sadizma,prevare,pedofili je,svake necistote.cast i patrijarhalni odnosi se ISMEVAJU i istice se da su PREVAZIDJENI i nikom potrebni.,odvajanje ljudi od duhovnog razvoja,tako generacijama,sa naglaskom na mlade koji su najosetljiviji,potrebno je od mladih napraviti cinike,kosmopolite,i spreciti one malobrojne da shvate sta se na kraju desava" a desava se da jedan narod biva unisten,i nestaje.....
    Poslednji put ažurirao/la daxt : 24.02.2009. u 08:39

Poznat
    Učlanjen
    10.09.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio daxt Pogledaj poruku
    postovanje prema roditeljima,uvazavanje supruznika,svest o pravim zivotnim vrednostima nasuprot materijalizma i kriminala,preziranje malogradjanstine i neukusa koji je preplavio medije,negovanje i podsticanje vrlina u coveku nasuprot jurnjavi i povrsnosti koju namece liberalni kapitalizam,borba protiv sekti,otpor gej pokretu koji je pretnja za natalitet,novi sistem vrednosti po kojem se kvalitet osobe meri njegovim vrlinama i inteligencijom,negovanje kvalitetnog muzickog ukusa kod dece ,pristojnost, itd.
    Interesantna je izjava rokfelera od pre nekoliko godina po kojem je osnovni cilj "unistiti porodicu,kao baza za uspostavljanje novog svetskog poretka.po njemu,najbitnije je u narodu uspostaviti kult seksa,narkomanije,nasilja,sadizma,prevare,pedofili je,svake necistote.cast i patrijarhalni odnosi se ISMEVAJU i istice se da su PREVAZIDJENI i nikom potrebni.,odvajanje ljudi od duhovnog razvoja,tako generacijama,sa naglaskom na mlade koji su najosetljiviji,potrebno je od mladih napraviti cinike,kosmopolite,i spreciti one malobrojne da shvate sta se na kraju desava" a desava se da jedan narod biva unisten,i nestaje.....
    mislim da to što ti navodiš nema veze sa patrijarhatom, već sa opštom krizom društva i moralnih vrednosti
    patrijarhat je valjda dominacija muškarca, kad je muž ili svekar valjda, neznam kako beše nekakva glava porodice...šta li već
    ne mora to da bude negativno, ali me nekako ipak asocira na batine prema ženi, na porođaj u šumi da se gospoda (pojedina) ne bi uznemiravala,ili na njivi jer je žena rintala do samog porođaja, na to da je dobra žena ona koja jede malom kašikom, a kopa velikom motikom
    ne kažem da su se svi muškarci loše ophodili prema ženama
    ipak verujem da je bilo i svetlih primera koji su poštovali ženu, brinuli se o njoj itd, štitili je, valjda....

LindaLee nije na forumu
    Stop vlaznom predstavljanju,obmanjivanju i zastitilazljivaca
    Elita LindaLee (avatar)
    Učlanjen
    03.09.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    4036

moralne vrednosti pa moralne vrednosti
    i za sve su krivi neki drugi: pevaljke sa pinka,lik koji je uveo prvu meksicku sapunicu,jelena karleusa
    dajte malo samoanalize a malo manje kukanja na svet koji vas okruzuje
    a tek majka koja kuva supu iz kesice pa ako majka ne zna neku drugu nek skuva otac

da ja mislim da je srbija i dalje previse patrijarhalna za moj ukus,i svet inace
    i sa tim nemaju veze ******

Domaćin Cupavka (avatar)
    Učlanjen
    22.03.2006.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    78

Prvo si reko ovo:
    tradicionalnim vrednostima koje su u komunistickom sistemu degradirane do neprepoznatljivosti
    a onda ovo:
    svest o pravim zivotnim vrednostima nasuprot materijalizma i kriminala,preziranje malogradjanstine i neukusa koji je preplavio medije,negovanje i podsticanje vrlina u coveku nasuprot jurnjavi i povrsnosti koju namece liberalni kapitalizam
    pa mi sad nije jasno- je l ti smeta komunizam il kapitalizam il nesto trece? Rokfeler, pera, mika , lazai l ko 10-ti je time sto je pricao- ako je bas on stvarno pricao, pokusao da zahebe drustvo patrij. i u Japanu i svuda gde ga ima, pa nije uspeo svud a ti sam sebi postavi pitanje- zasto je uspeo ovde a japanu, recimo, nije? Sta smo mi gori od japanaca?
    Kad nadjes odgovor na to pitanje, bice ti jasno zasto, zapravo, "nestaje jedan narod"..

Ja mislim da odavno nema patrijaharta ovde...
    Poslednji put ažurirao/la Cupavka : 24.02.2009. u 10:53

Aktivan član cy3a (avatar)
    Učlanjen
    16.03.2005.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    39
    Reputaciona moć
    68

Србија није патријархална!
    Али, јесте држава, а држава је првенствено скуп појединаца!
    Па, уместо да сви ми појединци кукамо на политичаре, лоше судство, школство, здравство... било би много боље да покушамо променити сами себе и бар мало своје ближње... Ако се сви променимо на боље, и наша држава ће се променити на боље

Elita daxt (avatar)
    Učlanjen
    20.02.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    375

Citat Original postavio Vexy... Pogledaj poruku
    mislim da to što ti navodiš nema veze sa patrijarhatom, već sa opštom krizom društva i moralnih vrednosti
    patrijarhat je valjda dominacija muškarca, kad je muž ili svekar valjda, neznam kako beše nekakva glava porodice...šta li već
    ne mora to da bude negativno, ali me nekako ipak asocira na batine prema ženi, na porođaj u šumi da se gospoda (pojedina) ne bi uznemiravala,ili na njivi jer je žena rintala do samog porođaja, na to da je dobra žena ona koja jede malom kašikom, a kopa velikom motikom
    ne kažem da su se svi muškarci loše ophodili prema ženama
    ipak verujem da je bilo i svetlih primera koji su poštovali ženu, brinuli se o njoj itd, štitili je, valjda....
    pa ipak mislim da je bolji porodjaj u sumi kada znas da je tvoje,nego porodjaj u djakuziju ako mu ti nisi otac,a naslusao sam se x prica o tome. itekako ima veze,kako ti mislish da preneses vrednosti na decu bez autoriteta oca? bez muskarca u porodici,u 80% slucajeva deca postaju narkomani,prostitutke,laka meta za razne krimose i sumnjive tipove.ko ce da ih zastiti?majka?ne bih rekao

Buduća legenda
    Učlanjen
    20.10.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    596

svest o pravim zivotnim vrednostima nasuprot materijalizma i kriminala
    stomak mi napravi zaokret od 360 stepeni kad neko krene da drvi o "pravim zhivotnim vrednostima". Koje su to, bre, ljudi prave zhivotne vrednosti?

otpor gej pokretu koji je pretnja za natalitet
    i ne samo zbog toga. Slazhem se ovde.

novi sistem vrednosti po kojem se kvalitet osobe meri njegovim vrlinama i inteligencijom
    subjektivna je stvar kako cesh ti osobu ceniti. Niko ti ne mozhe nametnuti neke principe, vec ih ti sam odredjujesh.

negovanje kvalitetnog muzickog ukusa kod dece
    ovo nikud ne vodi.

Slične teme

1. Odgovora: 46
    Poslednja poruka: 05.04.2009., 12:16
  2. Srbija Srbima!!! Velika Srbija!!!
    Autor branko.bl u forumu Politika
    Odgovora: 142
    Poslednja poruka: 04.04.2008., 20:41
  3. 12 mart. Srbija zivi, Srbija ne zaboravlja...
    Autor leader u forumu Politika
    Odgovora: 74
    Poslednja poruka: 10.03.2006., 17:52
  4. Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 24.01.2006., 01:03

Oznake

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •