skola, skola, skolica.

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
ma sve je to sekta :D ima onaj fin movie, the village...

Hitler je njegovao prave porodicne vrijednosti, kulturu, postovanje roditelja, skolskog sistema, crkve, nije pio ili pusio
jeste da je poubijao gomilu ljudi
ali on je citao samo pravu knjizevnost, slusao klasicnu muziku, bio ljubitelj sporta, nije posjecivao youtube
i, konacno, nije nosio mobilni u skolu
stavise, nije ga ni imao.
 
Не мислиш ваљда да ће држава или школа да се брине о томе како ће твоје дете да иде обучено, да ли ће да се фарба и да се пирсингује, да ли ће да слуша Гранд или гледа Винксице???
ЧИЈА је то надлежност, а? ;)
Чини ми се као да си се уплашила своје одговорности, па покушаваш да унапред обезбедиш кривца? Не брини - ако ти као родитељ све одрадиш како ваљда - ни Гранд ти неће ништа моћи! ;):mrgreen:[/QUOTE]

:klap::bye::ok:
 
Samo ti kukaj! :twisted:
Ako postanem ministar prosvete ima i vas nastavnike da nateram da nosite plave mantile k'o poslovodje u fabrici odlivaka. :per: Onda nećeš uveče morati da kukaš kako nemaš šta da obučeš za posao! :lol:

Šalio se ti ili ne volela bih te radne mantile. Nosila sam ih dok sam radila u privredi i ne smetaju mi ni malo. Ne volim ni kada mi prašina od krede pada po odeći.
 
imam dvoje dece, preslatku devojcicu i medenog decaka. dama bi ove godine trebalo da krene u prvi razred, a gospodin je u vrticu. elem, kao roditelj, verovatno ne jedini na ovom forumu, jezim se od skolskog sistema u srbiji. samo kad se setim kakvo je moje skolovanje bilo dize mi se kosa na glavi, a ova decica danas su u jos gorem problemu. izgleda da ova drzava ima vremena za sve, sem da se bavi svojom decom. :roll:
moju decu ucim da budu kreativna, oni ne gledaju decije kanale, pustim im jedan crtac dnevno, a ostalo vreme trudimo se da provodimo sto kvalitetnije. ili se zanimamo sa udzbenicima "kreativnog centra" za predskolce, ili nesto pravimo, ili smo u prirodi ili na treninzima (terniramo plivanje). znaci zaista se trudim da od njih napravim zdrave osobe, ali kad se osvrnem na skole pitam se da li ce to biti moguce.
zivimo u vremenima u kakvim zivimo, deca tuku profesore, tuku se medjusobno, snimci iskacu sa youtuba, zgrazavamo se kad to vidimo u novinama, ali svaki od tih roditelja brani svoju decu recima "moje dete? ma nema sanse".
u skolama deca imaju gomile bezlicnih knjiga, prepunih konfuznih recenica, nemaju skoro nikakve aktivnosti sa roditeljima, prosvetni radnici su nezainetersovani, o vladi i vlastima da ne pricam....
elem, da ste neka vlast, sta biste promenili u nasem skolskom sistemu?

Kakvo je tvoj skolovanje bilo - ne vidim, ali ne bi skodila velika slova na pocetku recenice.

Dalje, otkud znas da su udzbenici bezlicni? Prelistavala si ih?

Odakle ti ideja da prosvetni radnici nisu zainteresovani?
 
Kakvo je tvoj skolovanje bilo - ne vidim, ali ne bi skodila velika slova na pocetku recenice.

Dalje, otkud znas da su udzbenici bezlicni? Prelistavala si ih?

Odakle ti ideja da prosvetni radnici nisu zainteresovani?

1. kakve veze imaju mala ili velika slova na forumu? mozda me mrzi da ih pisem ovde? :roll:

2. jesam, prelistavala sam ih zato to i kazem.

3. ideja mi je eto dosla sama...
 
ma sve je to sekta :D ima onaj fin movie, the village...

Hitler je njegovao prave porodicne vrijednosti, kulturu, postovanje roditelja, skolskog sistema, crkve, nije pio ili pusio
jeste da je poubijao gomilu ljudi
ali on je citao samo pravu knjizevnost, slusao klasicnu muziku, bio ljubitelj sporta, nije posjecivao youtube
i, konacno, nije nosio mobilni u skolu
stavise, nije ga ni imao.

ovo je neko poredjenje? :roll:
koliko ja znam, hitler je odrstao u raspadnutoj porodici, nije se ozenio ni imao decu. skolski sistem se svodio na to da afirmise decu da idu u njegove vojne skole, a od crkve je napravio sopstvenu podrsku za rat, sto se knjizevnosti tice zaista ne znam sta je citao ali "mein kampf" je katastrofalno sroceno, koliki je bio ljubitelj sporta videlo se na olimpijadi.
i?
poenta?
 
1. kakve veze imaju mala ili velika slova na forumu? mozda me mrzi da ih pisem ovde? :roll:

2. jesam, prelistavala sam ih zato to i kazem.

3. ideja mi je eto dosla sama...

Писање само малим словима је врло вешт начин да се прикрије незнање. :mrgreen:
Волела бих да знам које су твоје компетенције да судиш о квалитету уџбеника, и које си ти то уџбенике гледала?
 
Писање само малим словима је врло вешт начин да се прикрије незнање. :mrgreen:
Волела бих да знам које су твоје компетенције да судиш о квалитету уџбеника, и које си ти то уџбенике гледала?

zasto je onda na pocetku tvog nicka malo slovo? hello!!! mala ili velika bitno je da pravilno i gramaticki pisem, da li sam u pravu?
a koje su tvoje kompetencije da tvrdis suprotno?
 
zasto je onda na pocetku tvog nicka malo slovo? hello!!! mala ili velika bitno je da pravilno i gramaticki pisem, da li sam u pravu?
a koje su tvoje kompetencije da tvrdis suprotno?

Девојко, не тврдим супротно, ниси пажљиви читач!
А граматички је неисправно писати малим словом сваку реч.

Дакле, одговори ми на питање: Које су твоје компетенције да судиш о уџбеницима?
 
ovo je neko poredjenje? :roll:
koliko ja znam, hitler je odrstao u raspadnutoj porodici, nije se ozenio ni imao decu. skolski sistem se svodio na to da afirmise decu da idu u njegove vojne skole, a od crkve je napravio sopstvenu podrsku za rat, sto se knjizevnosti tice zaista ne znam sta je citao ali "mein kampf" je katastrofalno sroceno, koliki je bio ljubitelj sporta videlo se na olimpijadi.
i?
poenta?

poJenta, draga moja,
je da vi koji se zalazete za strogu kontrolu, skoro pa uvijek imate neke uvrnute stvari u glavi koje potiskujete i kamuflirate time
a sve za dobro svog djeteta... :confused:
 
Девојко, не тврдим супротно, ниси пажљиви читач!
А граматички је неисправно писати малим словом сваку реч.

Дакле, одговори ми на питање: Које су твоје компетенције да судиш о уџбеницима?

eto i tvoje kompetencije. da li je gramaticka ili pravopisna greska...

i evo ih biseri nasih udzbenika :

istorija za VII razred osnovne škole: „posledice konzulstva manifestovale su se u građanskom zakonu koji je bio jevanđelje poretka."

fizika za VI razred: „pritisak je obrnuto srazmeran dodirnoj površini sile."

geografija VII razred: „glavni grad izraela je jerusalim", stoji na početku lekcije. posle dve stranice nalazi se slika zida plača, a ispod slike potpis: „jerusalim je najveći grad u izraelu, ali nije glavni."

geografija VII: „aziju zapljuskuju vode četiri okeana", napisao je autor. međutim, aziju zapljuskuju tri okeana - indijski, tihi i severni-ledeni.

matematika za II razred: lekcija „polovina i četvrtina", zadatak: „jova daje aci četvrtinu svojih bombona. aca mu kaže da je cicija i da želi bar polovinu bombona." pitanje glasi: „Šta misliš o aci?" zadatak je postavljen tako da uopšte nije matematički i ovo je primer besmislenog pitanja.
 
ma stvar je u tome da je jedan udzbenik iz "narodne knjige", drugi odvade, treci odande, ali u svakom se pojavi nesto ovako "biserno" ili bude jako konfuzno i tesko za ucenje. oni koji sastavljaju udzbenike svadjaju se medjusobno, a sve se lomi na ledjima nase dece.
 
a to "dobro" je izdvojiti i izolovati djecu kako od sebe i svojih godina, tako i od vrsnjaka, vremena u kom zive i ostale dijece uopste?
hm...
interesantno.

a gde sam ja spomenula izolaciju? daj navedi mi samo jedan primer i priznajem da sam uvrnuta odmah!
ja podsticem svoju decu da se druze, ne samo sa decom iz svog vrtica, ne samo sa decom njihovog uzrasta. i sta znaci to izolovati decu od sebe i svojih godina? ja imam 30 godina i ne stidim se toga.
a vreme u kom zive jeste tesko, zato se trudim da dam svoj maksimum njima, da svo svoje slobodno vreme provedem uzivajuci dok ih gledam kako rastu.
 
a gde sam ja spomenula izolaciju? daj navedi mi samo jedan primer i priznajem da sam uvrnuta odmah!
ja podsticem svoju decu da se druze, ne samo sa decom iz svog vrtica, ne samo sa decom njihovog uzrasta. i sta znaci to izolovati decu od sebe i svojih godina? ja imam 30 godina i ne stidim se toga.
a vreme u kom zive jeste tesko, zato se trudim da dam svoj maksimum njima, da svo svoje slobodno vreme provedem uzivajuci dok ih gledam kako rastu.

evo nekoliko :)

1. uvela bih dress code, pa dokle da nam deca idu u skolu u mrezastim carapama i necemu sto lici na gornji deo kupaceg??
2. zatvorske kazne za maloletnike sa obaveznom terapijom kod psihologa i za dete i za roditelje
3. vise vanskolskih aktivnosti sa roditeljima
4. emisije tipa "grand" i sl bi morale imati zabranu za mladje od 18
5. poptuna promena udzbenika, skolskih predmeta, ma svega do najmanjeg detalja (ja sam u arhitektonskoj imala biologiju :roll:)
6. zabranila bih roditeljima da kupuju deci mobilne telefone
7. zabranila bih decije kanale
8. zabranila bih maloletnicima : farbanje kose, prising, tetovaze

uh, ima tog jos.

pitam se... sa koliko dijece i teenovaca si razgovarala o ovom velicanstvenom planu i sta su ti rekli.... (odgovori onih koje je strah od batina se ne racunaju)
 
koliko ja vidim ovde rec izolacija nije spomenuta. procitaj jos jednom.
anketu nisam sprovodila.
i da, imas li ti dece?

Признај да си ,,бисере'' из уџбеника пронашла негде на неком сајту или у некој штампи, ниси их сама приметила! :mrgreen:

Моје питање је било, које су твоје компетенције да говориш о квалитету уџбеника?
Ниси ми одговорила.

Затим, какве везе има да ли Ансаи има децу?
Мислиш, ако нема децу не сме да расправља на форуму? :eek:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top