Vista to Xp

hak019

Zainteresovan član
Poruka
220
Moj brat je pre oko godinu dana instalirao windows vistu, oce da se vrati za xp zato sto mu se vista ne svidja. Ali ne mozemo da nadjemo boot, probali smo sve od f1 do f12 itd. A ne mozemo ni da nadjemo bios. Sta da radimo? Kako to da nadjemo ili promenimo. PLZ help.
 
Moj brat je pre oko godinu dana instalirao windows vistu, oce da se vrati za xp zato sto mu se vista ne svidja. Ali ne mozemo da nadjemo boot, probali smo sve od f1 do f12 itd. A ne mozemo ni da nadjemo bios. Sta da radimo? Kako to da nadjemo ili promenimo. PLZ help.

tebi verovatno bios treba kako bi podesio first boot device. proveri dali na tom racunaru postoji nesto kao `press F 12 for boot meny`, onda ne moras da ulazis u bios za ta podesavanja
 
Comp nije laptop nego je obicni DeskTop Computer.
Naso sam bios i vec je podeseno first boot device na DVD.
Kod mene na comp je sve normalno kad upalim pretisnem f11 i onda pise select boot device ja udjim da bootoje sa dvd-a i onda pise "Press Any Key To Boot From CD or DVD"

(Sorry sto se nisam javljao dugo, nisam imao net)
 
Comp nije laptop nego je obicni DeskTop Computer.
Naso sam bios i vec je podeseno first boot device na DVD.
Kod mene na comp je sve normalno kad upalim pretisnem f11 i onda pise select boot device ja udjim da bootoje sa dvd-a i onda pise "Press Any Key To Boot From CD or DVD"

(Sorry sto se nisam javljao dugo, nisam imao net)

I pritisnes bilo koje dugme, i on krece kopiranje fajlova, i dalje install.
 
Comp nije moj, od mog brata je, on zivi u selo a ja tamo idem vikendom, pitacu ga preko fona ako zna.
Ali mislim da je staaaaaaaaaara zato sto komp nije dobar uopste.
 
Ljudi,imam slican problem! Mada znam kako se dize sistem,radio sam to milion puta,pa da preskocimu stvari oko biosa itd... Elem,uzeo sam polovan racunar, i na njemu je vec bila i vista i xp. Poslije odredjenog vremena,istekao mi je abdejt za grafiku,za vistu,i javlja mi gresku,tj plavi ekran! Hocu da "ubijem" vistu i xp, i da stavim samo xp, ali nece da uciata instalaciju sa bootabilnog cd-a!!! Sta,kako ,gdje,cim....PMAZITEEEEEEE!!!!!!!!!
 
Ljudi,imam slican problem! Mada znam kako se dize sistem,radio sam to milion puta,pa da preskocimu stvari oko biosa itd... Elem,uzeo sam polovan racunar, i na njemu je vec bila i vista i xp. Poslije odredjenog vremena,istekao mi je abdejt za grafiku,za vistu,i javlja mi gresku,tj plavi ekran! Hocu da "ubijem" vistu i xp, i da stavim samo xp, ali nece da uciata instalaciju sa bootabilnog cd-a!!! Sta,kako ,gdje,cim....PMAZITEEEEEEE!!!!!!!!!

kada na jednom PC-u nije htelo da ucita XP cd, prvo sto sam uradio bilo je da ponovo formatiram particiju na ntfs. Tako da bih ja na tvom mestu formatirao te dve particije na kojim se nalaze Vista i XP i onda bih na tu svezeformiatiranu particiju snimio XP.

Sto se tice formatiranja particija, mozes to da uradis pomocu vise programa. Recimo minipe ili programa sa sajta:http://partedmagic.com/download.html.
 
Poslednja izmena:

Back
Top