Вратимо Књазу ћирилицу

masnuci

Aktivan član
Poruka
1.149
Ово је једна од ретких група, чији циљ није само причање у празно него група која ће да окупи активне људе за борбу до повратка ћириличног натписа на један од највећих српских брендова.

Како?

Испод су истакнуте адресе, мејлови, телефон, факс фирме и њених челних људи, који су учинили ову неправду.

НЕКА СВАКО ОД НАС ПОШАЉЕ МЕЈЛ, ПИСМО, ФАКС ИЛИ ЈЕДНОСТАВНО ПОЗОВЕ НА ТЕЛЕФОН И ИЗРАЗИ СВОЈ ПРОТЕСТ И ЗАХТЕВА ВРАЋАЊЕ ЋИРИЛИЦЕ У СЛЕДЕЋОЈ СЕРИЈИ ЕТИКЕТА.

АДРЕСА: "Књаз Милош" а.д.
Јужна индустријска зона б.б.
34300 Аранђеловац, Србија

И-МЕЈЛ: office@knjaz.co.yu

ТЕЛЕФОН:
Информације за потрошаче: 0800 100 700

Факс: +381 34 727 211

МЕНАЏМЕНТ

СЛОБОДАН ПЕТРОВИЋ
-Вд, генералног директора
spetrovic@salford.co.yu

АЛЕКСАНДРА НАУПАРАЦ
- Директор набавке и планирања,
aleksandra.nauparac@knjaz.co.yu

СЛАВИЦА ПОПОВИЋ
- Директор маркетинга,
slavica.popovic@knjaz.co.yu

Такође постоји група на ФБ вратимо књазу ћирилицу
 
Јеко, а зашто ти онда пишеш латиницом?

Ovo nije pisanje, ovo je kuckanje, a tastature su nedovoljno prilagodjene nasem jeziku. Ja NIKAD, ALI NIKAD ne pisem srpski latinicom, njome kuckam ovde iz razumnog razloga, anglista sam pa ne mogu svaki cas da obrtjem jezik kompa jer cesto paralelno nesto radim na engleskom dok tupimo ovde na forumu, a kad kuckam dokument na srpskom, NIKAD, ALI NIKAD, ne koristim latinicu. Jasnije?
 
Ovo nije pisanje, ovo je kuckanje, a tastature su nedovoljno prilagodjene nasem jeziku. Ja NIKAD, ALI NIKAD ne pisem srpski latinicom, njome kuckam ovde iz razumnog razloga, anglista sam pa ne mogu svaki cas da obrtjem jezik kompa jer cesto paralelno nesto radim na engleskom dok tupimo ovde na forumu, a kad kuckam dokument na srpskom, NIKAD, ALI NIKAD, ne koristim latinicu. Jasnije?

Ahaaa, pazi da ti ne poverujemo ;) Ti znas i engleski? Ma daaaaj ne loži nas više :lol: Rekao bih pre da ti ovde na forumu pises srpskohrvatskim :P

jeko, i onda je mrmot uvio čokoladu :P
 
Poslednja izmena:
Nemam nista protiv da ambalaza bude odradjena kao recimo vrnjci. Na jednoj strani Ćirilaja a na drugoj latinaja :)
Za sve neupućene, stranci ne znaju ćirilaju :P
Па шта ако не знају?:D

Не знају ни Грчки алфабет па Грци све пишу на њему.
Сем путоказа на којима испод написаног на алфабету, стоји написано и латиницом.
А Грчка је, сложићеш се, ипак земља са много јачим туризмом од Србије.;)
 
Nemam nista protiv da ambalaza bude odradjena kao recimo vrnjci. Na jednoj strani Ćirilaja a na drugoj latinaja :)
Za sve neupućene, stranci ne znaju ćirilaju :P

А што би ја морала знати шта значи на семенкама за папиге : Obogaćeno vitaminima &mineralima.
А на полеђини кутије, испод имена произвођача, пише Good Boy! :D Кад идем у послугу ем ми треба енглески речник, ем свеска за странски симболи.
 
Poslednja izmena:
i shta sad dodje stranac koji je nauchio da se voda pishe kao VODA, pa kad pogledne u ambalazu gde pishe ВОДА, odma' ce ruka da krene ka konkurentskom proizvodu.

A najjachi su mi ovi koji vele da je cirilica zakon, a pishu latinicom. Toliko o njima!

Taj 'stranac' kojih je Srbija inace puna je naravno odlucujuci faktor i sve treba prema njemu da se ravna.

Ne bi bilo u redu da neko zbuni tog fiktivnog stranca.
 
:eek:svasta, ne verujes nekom kad ti kazhe kojim se pismom kada sluzhi, al si ti neki naopaki skeptik:hahaha:, fenomen:eek:...kako god hotjes, ako je to tebi nesto toliko neverovatno, onda ti nisi bas ... pri sebi, sigurno ti netju slati sve ljude koje poznajem da bih te u tako jednu normalnu stvar ubedjivala.

Ma sta pričas, ti si prva ovde javno na forumu izjavila da deci cepaš pismene zadatke ako ih pišu latinicom!
Sram da te bude!
 
Taj 'stranac' kojih je Srbija inace puna je naravno odlucujuci faktor i sve treba prema njemu da se ravna.

Ne bi bilo u redu da neko zbuni tog fiktivnog stranca.

pa boze moj, da radish kao neki marketing struchnjak /od chega si verovatno operisan/ shvatio bi da proizvod treba pribliziti svima!

Dodju npr stranci na egzit ili guchu, oce da se otrezne od alkohola i taman da kupe si kiselu vodu, kad ono pishe минерална вода или газирана вода или штавећ, pa odmah ce taj da kupi Janu ili neki slichan konkurentski proizvod!

zamisli koliko Srbija ima tek i nacionalnih manjina koje koriste latinicu, od Bosnjaka, Madjara, Rvata, pa Shipaca - treba li mozda da ih sama cirilica odbije od kupovine knjaza?
 
А што би ја морала знати шта значи на семенкама за папиге : Obogaćeno vitaminima &mineralima.
А на полеђини кутије, испод имена произвођача, пише Good Boy! :D Кад идем у послугу ем ми треба енглески речник, ем свеска за странски симболи.

E a ti se onda zavuci nazad u rupu i ne izlazi, smederevac je zakon ;)
 
pa boze moj, da radish kao neki marketing struchnjak /od chega si verovatno operisan/ shvatio bi da proizvod treba pribliziti svima!

Dodju npr stranci na egzit ili guchu, oce da se otrezne od alkohola i taman da kupe si kiselu vodu, kad ono pishe минерална вода или газирана вода или штавећ, pa odmah ce taj da kupi Janu ili neki slichan konkurentski proizvod!

zamisli koliko Srbija ima tek i nacionalnih manjina koje koriste latinicu, od Bosnjaka, Madjara, Rvata, pa Shipaca - treba li mozda da ih sama cirilica odbije od kupovine knjaza?

Ja nisam patriJota-izdajnik kao ovi nepismeni bolidi koji ne znaju latinicu. Ipak, iako se slazem s tobom za strance, mislim da Knjaz Milos treba da pise na cirilici. Ko ne razume, nek cita sitna slova ili nek okrene drugu latinicnu stranu. Raspi*kati brendove koji su godinama pravljeni na cirilici, jednostavno, ne valja. Cirilicu treba negovati, ne zato sto je ja pisem rukom, i sto se to svidja nadri-patriJotama, vec zato sto je to autenticno srpsko pismo i treba da bude primarno u Srbiji.
 

Back
Top