Man of War

jevta.bg

Aktivan član
Poruka
1.138
Da li je COH dobio konacno konkurentnog rivala, ili je ovo jos jedan bledi pokusaj ?
Da li ste vec probali igru ?
Sto se tice grafike izgleda da je extra uradjena.

Ovih dana cu isprobati i javljam utiske :)
 
Izvini sto dzangrizam, zeznuo si se u naslovu; mnozina je u pitanju. Inace slazem se igra je odlicna. U pitanju je evolucija igre Soldiers i uopste rts igara. Ova igra je kao Sudden Strike, Blitzkrieg, Commandos i Company of Heroes u jednom i jos bolja od toga. Bas sam o ovome pricao pre neki dan i na drugim forumim sa stranim gejmerima, nisam verovao da ce uspeti tako nesto da izvedu, ali igra je stvarno neverovatna. Nesto nevidjeno do sada.
Ja volim Company of Heroes, ali besmisleno mi je porediti je sa ovom igrom jer CoH u poredjenju sa MoW deluje kao neka mini igra.
Na eurogameru je vec dobila devetku, a videcemo kako ce se izjasniti gamespot i ostali koji uglavnom odrazavaju ukus mejnstrim gejmera.
Igra je malo nezgodna, ali na easy se moze prelaziti bez problema. Na tezim nivoima, treba se poprilicno pomuciti.
I da u pravu si, grafika je fantasticna. Modeli su jako kompleksni, a najjaci aspekt igre je fizika. Tenkom mozes da gazis ljude, artiljeriju, druga vozila (softskins), prodjes kroz kucu. Ako razneses tenk i odleti mu kupola, moze da padne na nekog i ubije ga. Svako ispupcenje na terenu ili deo olupine od vozila moze da bude zaklon. Ima da se jos dugo zabavljam ovom igrom.
Za nedelju dana stize patch a za par nedelja besplatni dodatak sa Japancima.:)
 
Jes bre , ja stavio na normal , i jedva predjoh par nivoa.
Ginem kao lud.

Sad sam zaglavio kod onog utovara brodova , gde imam onaj veliki top al se spoooro puni.
Moracu da probam na easy pa da vidim sta ce da kaze.
 
To je sesta ruska misija na 'normal', zar ne? Tamo gde imas veliki top sto se puni svake tri minute otprilike? Imas avione kao pojacanje povremeno. Tacnije jedan jurisni avion sa jednim naletom.
 
Moram priznati da sam poprilicno razocaran ovom igrom. Procitah ovde vase postove, otrcah da je kupim kad ono sipak.

Prva zamerka je sto ne postoji nikakav tutorijal na pocetku igrice, ali na srecu posto sam ja strastveni obozavalac strategija, nije mi bilo tesko da se snadjem. Medjutim sama igra mi je jako jako spora i pomalo dosadna. Najvise me nervira to sto ne mozes da praviz zaklone ili kreiras nove jedinice kao u CoH.Grafika nije nista bolja cak sta vise ne podrazava directx10, za razliku od CoH

U svakom slucaju meni je CoH daleko bolji od ove igre...
 
Ukusi su razliciti. Ja sam voleo Company of Heroes, ali kazem, to je mini igra u poredjenju sa ovim, i po sadrzaju, i po velicini misija i po dubini i kompleksnosti gejmpleja.
Zvucacu iznervirano, ali stvarno ne shvatam sto ljudi uvek koriste CoH za poredjenje. Ovo su dve potpuno razlicite igre. Da ja treba da nesto poredim sa CoH, to bi bio Gospodar prstenova Battle for Middle Earth, posto je to sve na isti fazon samo druga tematika.
Cak vidim i recenzenti uvek je porede sa CoH!?? Prvo, to poredjenje je uvreda za Men of War. Drugo, ne shvataju da su pitanju potpuno razlicite igre.
U Men of War nema stancanja jedinica i nema gradjenja baze. To jednostavno nije njena koncepcija. Ova igra je istovremeno rts, ali i simulacija pa zato tezi realizmu.
Najbolji pokazatelj da su developeri CoH svesni plitkosti svoje igre je taj sto najnoviji CoH: Tales of Valor treba da ukljuci u sebe i neke opcije koje su ranije postojale samo u igri Soldiers (odnosno kasnije FoW i sada MoW). Dakle Company of Heroes sada delimicno odstupa od ranije koncepcije i pokusava da se okrene taktickoj dubini igre i vecoj kolicini mikroupravljanja.
Ne znam za podrsku za directx 10, ali kako se bavim teksturama i modelima imao sam priliku da 'otvorim' i analiziram grafiku obe igre, mogu ti samo reci da gresis i da je grafika u MoW nesto bolja i estetski i tehnoloski da se tako izrazim.
Ali da ne gnjavim o grafici. Kazem, za mene je CoH uzbudljiva, simpaticna igrica, ali besmisleno mi je sto je porede sa ostvarenjem kakvo je MoW. Jedino sto im je zajednicko je da su na temu drugog svetskog rata. Inace su to potpuno drugacije igre, a recenzije i demoi sluze za to da se vidi pa svako nek odabere ono sto mu vise odgovara.
 
E igra je bash super.
Samo mi posle nekih 1.5 - 2 h igranja pukne.
Kad ce taj patch ?

A konacno sam provalio i kako se zove pojacanje, tako da se vec malo normalnije igra :)
 
E ja zaglavio kod one misije , kad se sunjash sa 3 vojnika i treba da nadjes neke lekove za ranjenog
saborca.U kamp ne moze da se udje jer je pun nemaca.

I neznam sta tu treba da se radi.
 
Moraces malo da se sunjas levo uz brdo pa preko reke. Tamo sredis tri, cetiri Nemca i nadjes pribor za prvu pomoc pa se opet ne napadajuci one na kapiji vratis do ranjenika.
 
Sta da radim u kampanji sa Amerima kad ona trojica voze dzip i dodju to jednog mesta gde traba da postave eksploziv, onaj ode tamo kod sanduka da ga napravi, ali bukvalno 45min se nesta ne desava, Nemci napadaju a ja ih rokam iz dzipa...
 

Back
Top