Evolucija romantike

W.A.S.P.

Poznat
Poruka
9.005
Iliti romantika nekad i sad :)

Eto rešio ja da prodefilujem i kroz ovaj pdf pa reko da vas pozdravim s novom temom.

Daklem primećujem ja taka da nekada davno bilo romantično to kada vitezovi idu u borbu ili sirota raja u rat.
Nešto kasnije dolaze i serenade ... nešto kasnije dvoboji, tabanje (ovo sam pokupio od sibirkog berberina).
Po nekoj mojoj slobodnoj proceni romantika se do sredine prošlog veka vezivala uglavnom za nasilje, ma koliko to neko ne želeo da prizna. :)
E sad, posmatrajući knjige, filmove, dokumentarce od sredine (ili možda prve polovine) prošlog veka tu glavnu ulogu preuzimaju igranke i slične žurke. takođe i putovanja ... Ali opet tu je i I sv. rat. i opet ona romantika vezana za nasilje :)
E da ono sa igrankama i putovanjima važi za beli svet, mi smo ostali na bacanju kamena s ramena do 60ih.
E onda prolazi onaj tupavi drugi svetski rat i opet se menjaju stvari koje spadaju pod romantično. Od starih tu su ostale serenade samo što sad više matorci ne jure mačevima nego mitraljezima zaostalim iz nedavnih koljačkih ratova, putovanja tu su sada umesto igranki i balova rok žurke, kampovanja, prvi maj u nas, književne večeri i restorani.
Vremenom, kako zbog trendova, tako zbog krizi i načina života ispadaju kampovanja (jer mravi u bulji više nisu interesantni), rok žurke i igranke (jer sad svi slušaju grand), prvi maj (jer smo sad demokrate), književne večeri (jer sad sve knjige imaš na netu u pdf formatu), serenade (jer možeš da pošalješ jutub klip bez straha da te zakači šrapnel), tuče, dvoboji i tako to (jer sad onaj emo fazon kul), restorani (jer više niko nema pare za nešta normalno), putovanja (ako je Bugarska romantična onda ***).
Ostaju samo piće i šetnje. S obzirom na godišnje doba mene sada šetnja više asocira na prehladu nego na romantiku a ako u toku iste još i piješ nešto dobićeš etiketu alkosa. Dakle i to ispada ...


Ostaje nam - internet. jutub klipovi, slatki gifovi, raznorazne sličice ...
Ali , majku mu, mora da ima još nešta ...

Ovo je neko moje zapažanje, samo imajte na umu da ja i romantika jutros nikad nismo bili u istoj rečenici. Tako da ako sam neke stvari preskočio ili ismejao nemojte mi uzeti za zlo. I namerno sam izostavio sex.


Šta vi danas smatrate romantičnim?
Zašto su neke stvari prestale da budu romatične?
A zašto su neke uslovno rečeno glupe stvari koje čak udaljuju ljude jedne od drugih postale romantične? (Za ova dva imate par primera gore)
 
Ma ima romantike, nego...nekako izgleda kao da je "zgazzena" od
strane raznih drugih stvari...
Danas je izgleda moderno vishe biti grub, agresivan i ne mariti za neke normalne stvari...
za tudja oseccanja...

Romantika je umetnost...ili se rodish sa tim talentom da posedujesh oseccaj za nju ili ne...
Ljudi ne umeju da razgraniche stvari, pobrkala su se neka merila...

Toliko za sada...ima puno toga da se kazze...treba srediti misli...

 
Ma ima romantike, nego...nekako izgleda kao da je "zgazzena" od
strane raznih drugih stvari...
Danas je izgleda moderno vishe biti grub, agresivan i ne mariti za neke normalne stvari...
za tudja oseccanja...

Romantika je umetnost...ili se rodish sa tim talentom da posedujesh oseccaj za nju ili ne...
Ljudi ne umeju da razgraniche stvari, pobrkala su se neka merila...

Toliko za sada...ima puno toga da se kazze...treba srediti misli...

Kao što rekoh, to je nekad bilo romantično (ta agresivnost). A što se tiče emotivne grubosti i agresivnosti - to je mera zaštite, jednostavno se svi plaše da ne budu povređeni. E sad pošto se u poslednje vreme često od miša pravi slon tako i moderni ljudi od obične 'korpe' mogu da naprave neki emotivni kolaps ... Neko je modernog čoveka uporedio sa svinjama (neko sa foruma). Rekao je kako je gradski čovek kao domaća svinja - kilav, slab, jadan, nikakav bolešljiv (isto tako i na emotivnom polju) dok je onaj sa sela (ili u ovoj našoj priči neka ranija generacija) kao divlja - jak, žilav, izdržljiv.

A mislim da neko može da postane romantičan, samo ako hoće :) Samo treba da prestane da brka ta merila na koja misliš ;)
I potpuno se slažem da je sistem vrednosti u totalnom haosu :(

Ima puno toga da se kaže al nisam hteo da tupim sa uvodnim postom jer te kilometarske niko ne čita. Vidiš da i ovaj bojkotuju ...
 
Poslednja izmena:
Što Hexy reče, treba malo porazmisliti na ovu temu, totalno si me uhvatio nespremnu...
Mada, čini mi se da nikad nisam padala na te konvencionalne romantične činove, tipa duge šetnje, buljenje u Sunce dok zalazi... Ok, raspametim se kad dobijem neko cveće, ali ne tipa 101 ruža, mnogo mi je sladje kad iz komšijine bašte pokrade sve visibabe, ili od lokalnih klošara kupi sve lale koje su ovi pobrali sa uredjenih gradskih površina.
Hm, serenade... Nešto tome najbliže je bilo kada je u diskoteci (nazovimo je tako) naručio 'Bila je tako lijepa' u izvodjenju Hladnog Piva i otpevao mi na uvce. To mi je bilo baš romantično...
Na romantične mmsove sa sličicama raznih kuca, maca, meda, zeka koji drže neka srca i šta ti ja znam se nikad nisam primala, nekako su mi kič.

I da sam pre 100 ili 1000 godina živela ne verujem da bi mi prijala ta tadašnja romantika. Naravno, sve je to individualna stvar, verujem da je nekad bilo princeza kojima su strahovito išli na živce trubaduri pod prozorom....

Ne znam baš koliko sam odgovorila na temu, ali eto, potrudila sam se :lol:
 
Što Hexy reče, treba malo porazmisliti na ovu temu, totalno si me uhvatio nespremnu...
:per:
Mada, čini mi se da nikad nisam padala na te konvencionalne romantične činove, tipa duge šetnje, buljenje u Sunce dok zalazi... Ok, raspametim se kad dobijem neko cveće, ali ne tipa 101 ruža, mnogo mi je sladje kad iz komšijine bašte pokrade sve visibabe, ili od lokalnih klošara kupi sve lale koje su ovi pobrali sa uredjenih gradskih površina.
Možda zato što to više nije romantično ... Kapiraš? Neke stvari su vremenom prestale da budu romantične a neke obrnuto.
Hm, serenade... Nešto tome najbliže je bilo kada je u diskoteci (nazovimo je tako) naručio 'Bila je tako lijepa' u izvodjenju Hladnog Piva i otpevao mi na uvce. To mi je bilo baš romantično...
A ja mislio da im se album zove šamar zto što ga dobiješ ako ga pevaš curici na uvce :lol:

I da sam pre 100 ili 1000 godina živela ne verujem da bi mi prijala ta tadašnja romantika. Naravno, sve je to individualna stvar, verujem da je nekad bilo princeza kojima su strahovito išli na živce trubaduri pod prozorom....
E pa zato su ljudi izmislili saksiju ;)
Al verujem da bi se sa onim viteškim snašla :lol:

Ne znam baš koliko sam odgovorila na temu, ali eto, potrudila sam se :lol:
Super si :ok: Hvala ;)
 
Možda zato što to više nije romantično ... Kapiraš? Neke stvari su vremenom prestale da budu romantične a neke obrnuto.

Pa ne znam baš, još kad sam bila mala, nisam shvatala zašto se moja starija sestra prima na one priče, slike i postere iz My love story, meni je to sve tako bilo glupo dok je ona vikala kako je to taaako romantično... Znači, u to vreme to i jeste bilo romantično, ali ja nisam uvidjala zašto.
A ja mislio da im se album zove šamar zto što ga dobiješ ako ga pevaš curici na uvce :lol:

Nije to sa tog albuma :lol:

E pa zato su ljudi izmislili saksiju ;)

E, vidiš, vrlo moguće :think:
Al verujem da bi se sa onim viteškim snašla :lol:

Možda su mi vitezovi ipak maaalkice romantični :heart:


Znam, hvala :lol:

:cmok2:
 
Pa ne znam baš, još kad sam bila mala, nisam shvatala zašto se moja starija sestra prima na one priče, slike i postere iz My love story, meni je to sve tako bilo glupo dok je ona vikala kako je to taaako romantično... Znači, u to vreme to i jeste bilo romantično, ali ja nisam uvidjala zašto.
E jesi komlikovana :lol:

Pa dobro, šta je još po tebi romantično sem Hladnog Piva? :lol:


Možda su mi vitezovi ipak maaalkice romantični :heart:
Bili ... Došli smo do zaključka da tabanje i ostali vidovi nasilje nisu više romantični (o sportovima da ne pričamo)
 
E jesi komlikovana :lol:

Zašto to čijem svaki dan bar pet puta? :confused:

Pa dobro, šta je još po tebi romantično sem Hladnog Piva? :lol:

Paa... I Trula Koalicija ima, po meni, vrlo romantične pesme :lol:
Joj, ne znam bre... Nekad me jača polovina iznenadi nekom nenormalnom izjavom koja najverovatnije samo meni zvuči romantično :lol: Romantično mi je i kad u punoj kesi zidarskog piva nadjem čokanče Gorkog lista :lol: I takve sitnice, ne očekujem ja sad neke dvorce i zamkove...

Bili ... Došli smo do zaključka da tabanje i ostali vidovi nasilje nisu više romantični (o sportovima da ne pričamo)

Ovaj moj se nikad nije tabao zbog mene z:hm: samo zbog svojih drugova :roll: ali mislim da bi mi baš bilo slatko da zaradi šljivu na oku zbog mene :manikir:

A sport ne može biti romantičan nikako :lol:
 
Zašto to čijem svaki dan bar pet puta? :confused:
Zato što si komplikovana :whistling:

Paa... I Trula Koalicija ima, po meni, vrlo romantične pesme :lol:
Joj, ne znam bre... Nekad me jača polovina iznenadi nekom nenormalnom izjavom koja najverovatnije samo meni zvuči romantično :lol:
Beše lepa kao bog al je otišla do ... dragstora :lol: cenzura *** ...

Znači izajve. Pa, aj ako nije tajna podeli neku s nama :) (al ako nije nešto kao zihernadlo moja ili volim te ko karton piva)
Romantično mi je i kad u punoj kesi zidarskog piva nadjem čokanče Gorkog lista :lol: I takve sitnice, ne očekujem ja sad neke dvorce i zamkove...
E i ja sam našo s pankerkom da pričam o romantici ... :lol:
I to nije romantika, to je sreća ;) I de nađe pivo da piješ na ovoj zimčugi ...

Ovaj moj se nikad nije tabao zbog mene z:hm: samo zbog svojih drugova :roll: ali mislim da bi mi baš bilo slatko da zaradi šljivu na oku zbog mene :manikir:
Nadam se da ne posećuje ovaj (pod)forum jer ako pročita ovo ima da 'proguta knedlu' :lol:
Dobro, aj sad de se ne držimo tog tabanja ko pijan plota. Znači ,grubo rečeno, smatraš romantičnim ako on radi nešta zbog tebe a zbog toga može da nahebe,kao ono sa maznutim cvećem.[dragi čitaoci ovo vam je ujedino pankerska definicija romantike]

A sport ne može biti romantičan nikako :lol:
Pa pazi oni viteški turniri - to je tada bio sport. A veruj mi da su smrdeli više nego današnji sportisti (ako ti to kvari romantiku)
 
Beše lepa kao bog al je otišla do ... dragstora :lol: cenzura *** ...

A nije to ta pesma....

Znači izajve. Pa, aj ako nije tajna podeli neku s nama :) (al ako nije nešto kao zihernadlo moja ili volim te ko karton piva)

Ma ne bre takve izjave, to je ljigavo... A trenutno ne mogu nijedne konkretne da se setim, dodaću kasnije.

E i ja sam našo s pankerkom da pričam o romantici ... :lol:

Ma nisam bre pankerka, koji ti je z:hm:

I to nije romantika, to je sreća ;) I de nađe pivo da piješ na ovoj zimčugi ...

Ma ne pijem ja pivo, nego pelin :lol: I to je bre romantika, ne nadjem ja Gorki na ulici, nego u njegovoj kesi kad se vrati iz radnje sa pivčugom za drugare i seti se da i meni uzme jedan pelin

Nadam se da ne posećuje ovaj (pod)forum jer ako pročita ovo ima da 'proguta knedlu' :lol:

I ja se nadam :lol:


Dobro, aj sad de se ne držimo tog tabanja ko pijan plota. Znači ,grubo rečeno, smatraš romantičnim ako on radi nešta zbog tebe a zbog toga može da nahebe,kao ono sa maznutim cvećem.[dragi čitaoci ovo vam je ujedino pankerska definicija romantike]

Pa recimo da je tako.

Pa pazi oni viteški turniri - to je tada bio sport. A veruj mi da su smrdeli više nego današnji sportisti (ako ti to kvari romantiku)

Ma nije smrad u pitanju, ali vitezovi su onomad posle tog turnira pobedu posvećivali svojo gospi, obasipali je cvećem i tako to, ako ti to radiš posle utakmice onda priznajem i da je sport romantičan.

Nego, ne čusmo šta je to što cenjeni pokretač teme smatra romantičnim i koliko se trudi da bude romantičan, i da li možda očekuje da njegova gospa za njega učini nešto romantično?
 
Ma ne pijem ja pivo, nego pelin :lol: I to je bre romantika, ne nadjem ja Gorki na ulici, nego u njegovoj kesi kad se vrati iz radnje sa pivčugom za drugare i seti se da i meni uzme jedan pelin
Eeeee, pa to već menja stvar iz korena

Ma nije smrad u pitanju, ali vitezovi su onomad posle tog turnira pobedu posvećivali svojo gospi, obasipali je cvećem i tako to, ako ti to radiš posle utakmice onda priznajem i da je sport romantičan.
Aj javiću ti šta sam uradio ... jer ako izgubim džabe mi posveta :lol:

Ono zadnje ću posebno, u drugom postu
 
Nego, ne čusmo šta je to što cenjeni pokretač teme smatra romantičnim i koliko se trudi da bude romantičan, i da li možda očekuje da njegova gospa za njega učini nešto romantično?
Aaaaa kuku mene.
Al ja ću to sad da ti sročim malo 'vako filozofski :lol:
Pazi sad, ja sam skontao da romantika ne mož da prođe bez klope, pića, vatanja (ono šta ljudi nazivaju masažom, maženjem, grljenjem, budenjem tu... petingom) i na kraju sexa. Ali kada se malo pročita između redova romantika je zapravo posvećivanje pažnje. Tako ja to shvatam. Ybo ti svu klopu, piće i sex ako ti to daješ ravnonušno i rutinski. Fora je takođe u momentu kada to radiš, daješ, praviš ili šta li već i načinu na koji to radiš. Dakle, hrana, piće sex i ostalo su alat, a pažnja - zanat ;) Iskombinuješ i eto!
A koliko se trudim - pa, zaista nemam pojma.

A šta očekujem da gospa učini za mene ... možda da me iznenadi s nekom klopom. Ne mora sad to da bude Bog zna šta, dovoljna je i najobičnija kajgana ako odabere momenat ;)
 
Hvala na iskrenom odgovoru georgejune :super:

Nego evo šta me sad čudi. Devojke kukaju kako smo mi muški ovakvi/onakvi, samo na seks mislimo ... i evo, nađe se neko da postavi ovakvu temu i ona uredno biva ignorisana od strane istih zarad odgovora u temama tipa 'dubina p*čke', 'kako ga stavljate' i da ne nabrajam dalje ...
Možda je ta romantika zaista zgažena kao što hexy kaže, u ovom slučaju perverzijom.
 
Pazi sad, ja sam skontao da romantika ne mož da prođe bez klope, pića, vatanja (ono šta ljudi nazivaju masažom, maženjem, grljenjem, budenjem tu... petingom) i na kraju sexa.

Donekle se slažem s tobom. Bez klope i pića može da prodje, ali kad čujem/kažem "proveo/la sam tako diiivno romantično veče" sve ostalo gorenavedeno se podrazumeva, pa sigurno nismo celu noć buljili u zvezde :roll:

Edit: ali naravno da nije svaka noć koja se završila sexom po defaultu romantična noć.

Ali kada se malo pročita između redova romantika je zapravo posvećivanje pažnje. Tako ja to shvatam. Ybo ti svu klopu, piće i sex ako ti to daješ ravnonušno i rutinski. Fora je takođe u momentu kada to radiš, daješ, praviš ili šta li već i načinu na koji to radiš. Dakle, hrana, piće sex i ostalo su alat, a pažnja - zanat ;) Iskombinuješ i eto!

Ovde se potpuno slažem s tobom, džaba i buket od1000001 ruže i vožnja limuzinom ako sve to radiš da pokažeš koliko love imaš a ne da bi se dama osećala posebno.

A šta očekujem da gospa učini za mene ... možda da me iznenadi s nekom klopom. Ne mora sad to da bude Bog zna šta, dovoljna je i najobičnija kajgana ako odabere momenat ;)

Skromno, nema šta :D
 
Poslednja izmena:
Donekle se slažem s tobom. Bez klope i pića može da prodje, ali kad čujem/kažem "proveo/la sam tako diiivno romantično veče" sve ostalo gorenavedeno se podrazumeva, pa sigurno nismo celu noć buljili u zvezde :roll:
Što donekle kada si sve isto nabrojala ... :think:
A komentar "proveo/la sam tako diiivno romantično veče" je stvarno suvišan i pomalo bljutav
 
Pa donekle jer bih odatle samo klopu i piće izbacila.
A taj komentar nemoj bukvalno shvatati, ne znam da li sam ućivotu čula/izgovorila baš te reči, ali provuče se u razgovoru neki komentar koji bi se tako mogao protumačiti.
 
Ždranje i lokanje nisu. Znači umereno. Sećaš se da sam pored momenta i pažnje naveo i način. Al pazi sad, idemo konkretnim primerima.
Zamisli 'vako, zove te dečko da dođeš, ti upadaš a on ti napravio recimo, lazanje il špagete il naručio nešto iz japanskog/meksičkog/italijanskog restorana i da uz to cirkate neko kul vino :)
Ili, recimo izlet/kampovanje,priroda, šuma,reka, vas nekoliko, akustična gitara, gajba piva i kotlić :)
 

Back
Top