Kakve sankcije

devojcurak

Zainteresovan član
Poruka
481
..bi uveli kada bi vase dete, inace osnovac, 10 god, bio uhvacen u kradji? Da napomenem da nije prvi put, ali sada su je uhvatili, snimili i pozvali oca da dodje po nju. Radile su ona i njena drugarica, jos mladja, poprilicno bogata, iz bogate porodice.........
 
Pa sigurno da nije na odmet da joj objasnite da to nije lepo i da zbog toga moze lose nesto da joj se desim kako vec...Ali ja se secam u tim godinama sam isto kraduckao npr olovku obicnu drugarici ili odem u kinesku radjnu pa cornem isto olovku da bih se dokazao drugovima i drugaricama itd...Ale ne batine ili tako nesto samo mirnim putem!
 
Pa sigurno da nije na odmet da joj objasnite da to nije lepo i da zbog toga moze lose nesto da joj se desim kako vec...Ali ja se secam u tim godinama sam isto kraduckao npr olovku obicnu drugarici ili odem u kinesku radjnu pa cornem isto olovku da bih se dokazao drugovima i drugaricama itd...Ale ne batine ili tako nesto samo mirnim putem!


Nije im prvi put....taj veliki Market, da ga ne reklamiram, vec sa njima dvema ima snimak, samo ih tada nisu uhvatili, bogami sada jesu......a ono sto su uzele , sta da vam kazem kad je cena bila preko par hiljada dinara..........Ja licno mislim da je to pocetak kleptomanije, jer joj definitivno nije prvi put i uvek je spremna da nesto brljavi, da laze itd, itd........Znam da batine nikako nisu resenje, pricali jesmo jos ranije o tome.....ali eto nije imalo nikakvog efekta......!!!!!!!!!
 
U tim godinama to moze biti izraz bunta, i moze biti prolazno, ali o tome mogu pricati oni koji su strucni.

A opet moguce je i da drugarica privlaci paznju svojih roditelja, reaguje na neko njihovo ponasanje prema njoj, a ona je njena "podrska".

Ja bih se preispitala kao roditelj, mozda je bunt upravljen protiv mene, mojih merila koje joj usadjujem, mojih pravila koja joj namecem, pa bih se posavetovala sa decijim psihologom pre nego sto preduzmem mere.
 
Правац психолог!

Управо сам ово хтела да напишем!
Ја бих лично инсистирала да разговор буде све време у присуству оба родитеља.
Поента јесте да се поново изгради родитељски ауторитет, позитиван ауторитет, у смислу да дете пожели да буде добро и испуни родитељска очекивања и поново буде спремно да сарађује са својим родитељима....
 
Moja sestra je u prvom razredu, zajedno sa drugaricom, ukrala 10ak olovaka iz sobe treće drugarice kod koje su se igrale ..... Ova treća im pokazala celu kutiju sa olovkama ... a ove dve ukradu 10ak pod izgovorom ''Ona ima, neće to ni primetiti'' ... Naravno, primetila je moja mama i naterala sestru da joj kaže odakle joj olovke ... ova se branila, branila pa na kraju priznala.

Mama je lepo pozvala mamu od te druge devojčice i onda su zajedno 2 mame i 2 ''olovkokradice'' otišle kod one treće devojčice i njenih roditelja ... Objasnile u čemu je problem .... sestra i drugarica su morale da se izvinu i vrate olovke.
E sad, najveći hit je što su ti ljudi poumirali od smeha i kao u fazonu ''pustite decu, to su samo olovke'', na šta se majka moja izbezumila i rekla ''kradja je kradja''.

Naravno, sestri nikad više nije palo na pamet da ukrade nešto .....
 
natasa,
pa ljudi valjda nisu hteli da prave još veći problebm s obzirom da su i majke i deca došle da se izvinu, možda su hteli da budu pristojni
al lepo rekla tvoja mama - krađa je krađa, treba zaustaviti u startu...u pravu je
 
Mislim i ja da psiholog idealno resenje.
Glupo je tuci dete u tom slucaju jer verujem da to izaziba kontraefekat.:think:
Probaj da kod deteta izazoves stid i osecaj krivice.
To ostane za ceo zivot.
Batine,kazne i ostale mere dodju i prodju.
 
natasa,
pa ljudi valjda nisu hteli da prave još veći problebm s obzirom da su i majke i deca došle da se izvinu, možda su hteli da budu pristojni
al lepo rekla tvoja mama - krađa je krađa, treba zaustaviti u startu...u pravu je



Ma slažem se da je moja mama dobro postupila ... nego su nju tada iznervirali ti ljudi koji su se smejali .... a i ona bi to isto uradila, da je neko njoj došao na vrata da vrati 10 olovaka .....
 
Управо сам ово хтела да напишем!
Ја бих лично инсистирала да разговор буде све време у присуству оба родитеља.
Поента јесте да се поново изгради родитељски ауторитет, позитиван ауторитет, у смислу да дете пожели да буде добро и испуни родитељска очекивања и поново буде спремно да сарађује са својим родитељима....

Ako bi mogla da mi pojasniš ovo, bila bih ti zahvalna?

E od roditeljskih očekivanja mi se Serre... kao da svi roditelji imaju realna očekivanja...
Valjda dete treba naučiti da stvori realne ciljeve i teži ka njima a ne da ispunjava tuđe želje i da strahuje od neuspeha...

JLJV, da ti nisi prosvetni radnik? Nešto mi ovo miriše na profesionalnu deformaciju...
 
Ako bi mogla da mi pojasniš ovo, bila bih ti zahvalna?

E od roditeljskih očekivanja mi se Serre... kao da svi roditelji imaju realna očekivanja...
Valjda dete treba naučiti da stvori realne ciljeve i teži ka njima a ne da ispunjava tuđe želje i da strahuje od neuspeha...

JLJV, da ti nisi prosvetni radnik? Nešto mi ovo miriše na profesionalnu deformaciju...[/QUOTE]

način na koji si pisala kao da govori da si misliš da smrdi

ne znam šta je loše u tome biti p.r.
i u čemu je tu deformacija?
 
Ako bi mogla da mi pojasniš ovo, bila bih ti zahvalna?

E od roditeljskih očekivanja mi se Serre... kao da svi roditelji imaju realna očekivanja...
Valjda dete treba naučiti da stvori realne ciljeve i teži ka njima a ne da ispunjava tuđe želje i da strahuje od neuspeha...

JLJV, da ti nisi prosvetni radnik? Nešto mi ovo miriše na profesionalnu deformaciju...

Nisam prosvetni radnik, ali imam profesionalnu deformaciju u svom poslu....
Lepo je ako ti tako zvucim, hvala ti:hvala:
Nemam snage da ti objasnjavam
Procitaj knjigu Uspesan roditelj, uspesno dete - autor Jelena Holcer, tu sve pise
Poz
 
Nisam prosvetni radnik, ali imam profesionalnu deformaciju u svom poslu....
Lepo je ako ti tako zvucim, hvala ti:hvala:
Nemam snage da ti objasnjavam
Procitaj knjigu Uspesan roditelj, uspesno dete - autor Jelena Holcer, tu sve pise
Poz

Nije mi bila namera da te uvredim... ako si to pomislila... sorry...
Već godinama slušam tu priču u svojoj porodici a niko da mi zaista to objasni...

Hvala na savetu za knjigu, sutra idem da je kupim...
 
Ona je dete razvedenih roditelja, ja sam njihova poznanica, zivi sa ocem, majka se preudala i otisla u drugu zemlju, i znam je od malena.....sve sam ocekivala ali ne i to.....otac se hvata za glavu, a ta druga devojcica je inace jako bogata, razmazena .... ne znam sta ce biti, cujem da ce ici kod skolskog psihologa, da joj je zabranjeno da se druzi sa tom devojcicom do daljnjeg.....Mada idu u istu skolu, zive u istoj ulici........ne znam kako ce sve to ispasti........
 
То може да буде обична дечија авантура, а може да буде и озбиљан позив за помоћ.

При нашем дечијем диспанзеру постоји развојно саветовалиште које има психолога, дефектолога и остале стручњаке, и ја бих прво отишла на разговор сама, а затим бих кренула са дететом (и наравно да би и дете било само на одређеним сеансама).
Боље потражити стручну помоћ на време.
 
То може да буде обична дечија авантура, а може да буде и озбиљан позив за помоћ.

При нашем дечијем диспанзеру постоји развојно саветовалиште које има психолога, дефектолога и остале стручњаке, и ја бих прво отишла на разговор сама, а затим бих кренула са дететом (и наравно да би и дете било само на одређеним сеансама).
Боље потражити стручну помоћ на време.

upravo tako. najgora kazna bi bila neka drakonska, o batinama da ne pricam, sve to izaziva kontraefekat. mislim da bi trebalo da se roditelji i dete ukljuce u neku vrstu terapije, jer je tom detetu ocigledno potrebna paznja roditelja.
 
detetu od 10 godina se moze objasniti....samo strpljenje i razgovor i naravno kazna....mora da snosi posledice svoga ponasanja.....i psiholog ne bi skodio.....meni je puno pomogao kod odgoja deteta....
 
..bi uveli kada bi vase dete, inace osnovac, 10 god, bio uhvacen u kradji? Da napomenem da nije prvi put, ali sada su je uhvatili, snimili i pozvali oca da dodje po nju. Radile su ona i njena drugarica, jos mladja, poprilicno bogata, iz bogate porodice.........

Pa dobro ta njena drugarica se ugledala na mamu i tatu posto ako kao sto kazes bogati su...a znamo da su u Srbiji 99% bogatih lopovi i olosh samim tim i ta njihova cerka je lopov i olosh posto iver ne pada daleko od klade. A ova druga mala je eto rano shvatila da u ovoj zemlji samo lopovlukom mozes da imas nesto.
 

Back
Top