Koji pistolj izabrati

LagunaGT

Početnik
Poruka
10
Posto je ovo moj prvi post prvo da pozdravim sve clanove foruma.

Nameravam da kupim pistolj pa imam dilemu (ili trilemu) koji da izaberem.

U najuzoj konkurenciji su Glock 17, Sig Sauer P226 ili P228 i beretta 92 FS

Glock 17 kosta oko 750e, beretta 92 FS oko 1000e a za Sig-ove nemam informaciju (ako neko ima znacilo bi mi da je ostavi). Cena nije najbitniji faktor ali je znacajna.

Razmisljao sam o kalibru 9mm ili .40S&W.

Svaki predlog i sugestija je dobro dosla.
Hvala unapred.
Pozdrav.
 
Glock 17,jer je najjeftiniji od ponudjenih,a svejedno ces da ga drzis u kuci kao ukras.Posle nekog vremena ces se zapitati:"Da li sam bacio pare?".A,znaces da jesi.

9mm.U ovom slucaju ces moci i da ispalis po neki metak iz svog pistolja.Sve druge solucije su preskupe.
 
Posto je ovo moj prvi post prvo da pozdravim sve clanove foruma.

Nameravam da kupim pistolj pa imam dilemu (ili trilemu) koji da izaberem.

U najuzoj konkurenciji su Glock 17, Sig Sauer P226 ili P228 i beretta 92 FS

Glock 17 kosta oko 750e, beretta 92 FS oko 1000e a za Sig-ove nemam informaciju (ako neko ima znacilo bi mi da je ostavi). Cena nije najbitniji faktor ali je znacajna.

Razmisljao sam o kalibru 9mm ili .40S&W.

Svaki predlog i sugestija je dobro dosla.
Hvala unapred.
Pozdrav.

Preporucio bi ti Sig 226...rekao bih po ovome sto gledam na netu da je 700 evrica.....
http://www.chuckhawks.com/sig_P226_pistols.htm
 
Posto je ovo moj prvi post prvo da pozdravim sve clanove foruma.

Nameravam da kupim pistolj pa imam dilemu (ili trilemu) koji da izaberem.

U najuzoj konkurenciji su Glock 17, Sig Sauer P226 ili P228 i beretta 92 FS

Glock 17 kosta oko 750e, beretta 92 FS oko 1000e a za Sig-ove nemam informaciju (ako neko ima znacilo bi mi da je ostavi). Cena nije najbitniji faktor ali je znacajna.

Razmisljao sam o kalibru 9mm ili .40S&W.

Svaki predlog i sugestija je dobro dosla.
Hvala unapred.
Pozdrav.

Uzmi Glock 17 i uživaj.

Pročitaj ovo pažljivo i uživaj na dobrom izboru.

Link
 
Kljucno pitanje je zasta ce se koristiti pistolj. Hocete li da se takmicite i pucate svaki dan ili ce stajati u vitrini.
Dilema tipa : "idem na put cime da se prevezem"
Na koliko dalek put , koliko nostie, kad treba da stignete, koliko para imate i dako dalje.
 
Postovanje prijatelji...
Evo da se i ja ukljucim, malo... nisam pucao odavno, cisto iz komercijalnih razloga...
Sada je to privilegija ljudi iz "Sluzbe..." Nisam u toj prici...
Dobar pistolj ne postoji, svi su lepi i losi... mogu brate da unesrece nekog....
Prvi pistolj bio mi je CZ 75, pa 85ica, posto sam levak, pa onda nisani i rukohveti... i postalo je mnogo skupo...
Onda se u moj zivot usunjao SIG SAUER P226 X-FIVE COMPETITION u kalibru 9mm i u blue oyster radu, polovan, ali dooobar... i ostao kao deo namestaja... nahranim ga Balistolom svakog meseca... sluzi za ukras...

http://world.guns.ru/main-e.htm
 
Hvala svima na sugestijama i predlozima, najveca mana glocka mi je nedostatak da kazem bezbedonosnih sistema, da naglasim da nije svrha kupovine takmicarska, vec iskljucivo kao samoodbrambeno oruzje, zlu ne trebalo...

Izvini na mesanju, ali to uopste ne odgovara cinjenicama...
Glock poseduje dve inercione kocnice koje se deaktiviraju povlacenjem okidaca...
Detalji....
http://world.guns.ru/handguns/hg15-e.htm
i ovde sve objasnjeno do tancina:
http://www.glock.com/english/index_pistols.htm

Visok nivo selfdefence kulture potreban je za rukovanje modernim rucnim oruzjem... To podrazumeva siguronosne sisteme koji su u funkciji speed action oruzja, koje iz holstera izlazi spremno za paljbu... posto se ovde radi o single action rucnom oruzju...

Izrazito napadacki pistolj, po svojim odlikama, nikako ne spada u oruzje za samoodbranu...
BTW... ako ne daj boze dodje do toga da ti oruzje treba za samoodbranu, daleko bilo, onda je sasvim svejedno sta imas... samo da opali....

Moj izbor low cost oruzja za self defence definitivno...
http://www.czub.cz/index.php?p=32&idp=1&ids=1&idz=2&lang=en
ili stariji model...
http://www.czub.cz/index.php?p=32&idp=1&ids=2&idz=3&lang=en
 
Poslednja izmena:
Za odbrambeno oruzje je najbolje kupiti revolver. Po mogucstvu magnum. U stresnim situacijama ljudi koji nisu istrenirani prave greske , ne repetiraju pistolj , zaborave da ga otkoce i slicno. Sa revolverom nema tih problema samo stiskte obracu, uz adekvatnu municiju pogodak u bilo koji deo tela zaustavlja napadaca.
Moja preporuka je bilo koji magnum sa cevi od 4 inca. Deluje zastrasujuce, zaustavna moc mnogo veca nego kod pistolja, i 6 metaka je za samodbranu sasvim dovoljno.
 
Došao sam do svežih cena glok košta 70.000 a sig 90.000 dinara
Slažem se da je revolver odlično odbrambeno oružje ali ova trojka da kažem repertirki mi je bliža srcu nekako...

Što se tiče zbrojovki, to su isto izuzetni pištolji ali on bi mi bio nekako posle ove trojke...
 
Za odbrambeno oruzje je najbolje kupiti revolver. Po mogucstvu magnum. U stresnim situacijama ljudi koji nisu istrenirani prave greske , ne repetiraju pistolj , zaborave da ga otkoce i slicno. Sa revolverom nema tih problema samo stiskte obracu, uz adekvatnu municiju pogodak u bilo koji deo tela zaustavlja napadaca.
Moja preporuka je bilo koji magnum sa cevi od 4 inca. Deluje zastrasujuce, zaustavna moc mnogo veca nego kod pistolja, i 6 metaka je za samodbranu sasvim dovoljno.

U pravu si prijatelju, ali ja sam pobornik stare skole...
Dao bih zivot da mogu da vratim metak koji je izasao iz cevi, znas da je to nemoguce...

Zvuk repetiranja pistolja psiholoski deluje i na napadaca i na onog koji se brani pa je i to jedan od faktora bitnih za odvracanje napada...

I umalo da zaboravim, koristiti municiju sa gumenim zrnom, ili municiju sa redukovanom kolicinom baruta, radi bolje zaustavne a manje probojne moci...
U revolveru je moguce koristiti sve vrste municije, cak i one sa ravnim vrhom a u pistoljima samo municiju sa sfernim ili polusfernim vrhom...

Pri svemu tome moramo da poznajemo zakon koji pravi jasnu crtu izmedju nuzne odbrane i prekoracenja nuzne odbrane, koja se sankcionise po nasem zakonodavstvu...

Znam da za self defence ne smemo koristiti surogat pistolje, plastikance, gasne ili replike... opasno je...
U ovom slucaju radi se verovatno o odbrani stana ili kuce, posto dozvola za drzanje oruzja, vazi samo u zatvorenom delu kuce ili stana, lokala, radnje ili kancelarije....
 
Poslednja izmena:
Za odbrambeno oruzje je najbolje kupiti revolver. Po mogucstvu magnum. U stresnim situacijama ljudi koji nisu istrenirani prave greske , ne repetiraju pistolj , zaborave da ga otkoce i slicno. Sa revolverom nema tih problema samo stiskte obracu, uz adekvatnu municiju pogodak u bilo koji deo tela zaustavlja napadaca.
Moja preporuka je bilo koji magnum sa cevi od 4 inca. Deluje zastrasujuce, zaustavna moc mnogo veca nego kod pistolja, i 6 metaka je za samodbranu sasvim dovoljno.
Slazem se u potpunosti, kada sam prvi put pucao iz pistolja, imao sam taj neki osecaj da nesto drugo treba da stisnem...
 
Neko pomenu kako repetiranje pistolja deluje psiholoski na napadaca.To mi ne zvuci bas ozbiljno da ti neko upadne nocu,kad su ti refleksi prilicno slabi,da ne znas ni gde se nalazis.Pri tome,repetiranje te prilicno i odaje-mislim polozaj u kuci-stanu.Revolver pod jastuk,a cz99 pod dusek(moj recept) za nedaj boze
 
ja sam se opredelio za cz 75 sp01 shadow i presrecan sam. ima odlicne nisane i okidanje. ja sam vise zainteresovan za takmicarsko gadjanje ali posto volis automatiku, ovaj doazi sa 3 okvira od 18 metka sto predstavlja znatnu uzasno veliku vatrenu moc (naravno kome treba). sem toga, imam pored kreveta pumparicu sa 5+1 (za to sto kazes "zlu ne trebalo") mada mi je sve to u koferu sa katancem pa ne znam da li bi pre napadaca gadjao tim koferom ili lampom jer nema sanse da stignem da raspakujem sve (a oruzje mora tako da se cuva specijalno sa decom u kuci)
 
Ко ј епочетник и нема до сад оружје нека се не игра магнум калибрима и мецима 9 мм или 7,62 мм.
За почетак довољан је М70 7,65 мм.
M70 vise odgovara za samoobranu damama, njega prosecan balkanac ni ne moze lepo da drzi. Ekvivalent bi mozda bio TT ali taj 7.62 kao sam metak je dosta brz i slabe zaustavne moci. Snaga pocinje sa 9mm PARA pa onda ko kako mora da se brani i od cega...
 

Back
Top