Par pitanja...

Makijavelli

Iskusan
Poruka
6.788
E, ok... evo, ja na svakih godinu dana dodjem na ovaj podforum sa pitanjima o konfiguraciji al sad sam stvarno odluchan da uzmem par stvarchica... dakle...

Kucishta


Cooler Master Midi 420W Elite 332 G
http://www.pakom.com/KatalogProizvoda/OpisProizvoda.aspx?sifra=9013262


ili

Codegen 6099 Black (Briza) 400W PSU
http://www.pakom.com/KatalogProizvoda/OpisProizvoda.aspx?sifra=9004344


Oba imaju vrlina i mana, cooler master kao ima thermaltake napajanje koje solidno radi, ima dobar protok vazduha i mesta za neke kul velike ventilatore, a ovo drugo, pa kao napajanje je manje vishe dobro, desi se da crkne, protok je isto dobar i dizajn je ok a neki lik je chak tvrdio da nema drzhacha za matichnu nego je sam improvizovao sa kojekakvim folijama, al ko zna shta su njemu uvalili...

onda, ovo je vazhno.... grafichka... 100% cu uzeti 9600GT, ali koju??? XFX, MSI ili ASUS....


ASUS
http://www.pakom.com/KatalogProizvoda/OpisProizvoda.aspx?sifra=9010439


MSI
http://www.pakom.com/katalogproizvoda/OpisProizvoda.aspx?sifra=9010879


XFX
http://www.itsvet.com/proizvod/xfx-geforce-9600-gt-512mb-ddr3-pv-t94p-ydf4/comp_comp_vga/308/1201

Za procesor sam se odluchio, tu nema levo desno... AMD 7750 BE definitivno... i sad uzevshi ovu pretpostavljenu konfiguraciju u obzir, jel ce to moci da ide na 400 ili 420W?? i da, matichna verovatno ASUS m2n68, ili mozhda neka alternativa u istom cenovnom rangu... ne zanima me nishta preko 6000 shto se tiche matichne pa kamar mogla 3 quadrocore procesora da podrzhi... bilo bi do jaja da bace mishljenje i oni koji poseduju neshto od navedenog, radi boljeg uvida... ako se setim josh nechega dodacu...
 
Tesko je reci. Moj kum je radio nadogradnju racunara i stavio 9600GT na 400W iako sam mu savetovao da promeni i napajanje i napajanje je crklo posle 2 dana.

Sto se tice ovog CM kucista imam isto takvo i koliko se secam u njemu sam nasao neko napajanje od 350W na kome je pisalo da je odobreno od CM-a. Mislim da nigde nisam video da pise thermaltake. A sad mi je u nekom starom racunaru pa me mrzi da ga vadim. Naravno odmah sam ga zamenio drugim kad sam sklapao racunar.

Kuciste sam kupio pre godinu dana tako da je moguce da su sada nesto izmenili...

Sto se tice kartica, to je sve manje vise isto. Ja ovako na nevidjeno preferiram MSI zato sto imam neku odbojnost prema Asusu. Ali u principu Asus moze da prodje za nesto za sta nije potreban njihov softver ili drajveri. Treba pogledati malo i kako su se pokazale ove kartice na testovima.
 
Poslednja izmena:
hm, pa da... pa to mi je vazhno da znam, znam da sam negde video da su neki likovi tvrdili da je recimo za 9600GT, AMD 6000+ i asus m2n sli dovoljno 360W, znachi jedina razlika je kod mene recimo taj 7750 sa tim shto bi ishlo na tih 420W ili 400W zavisi koja od ta dva uzmem, al da... vazhno mi je i to da znam, poshto ako to napajanje nije dovoljno onda mi ostaje kucishte a moram da kupujem novo napajanje, a to mi se ne isplati, jer u tom sluchaju bolje da uzmem Chieftec kucishte i da kupim napajanje posebno...
 
evo shta sam nashao.... za msi...

SPECIFICATIONS

Chipset: NVIDIA GeForce 9600 GT
Bus Type: PCI-E 2.0
GPU Clock: 700 MHz
Shader Clock: 1680 MHz
Memory Bus: 256-bit
Memory Type: DDR3
Memory Size: 512MB
Memory Speed: 2.0GHz
Memory Bandwidth: 60.8GB/sec
Thermal Solution: FANSINK
Minimum Power Supply: 400 Watt / 6-pin connector
Outputs: TV Out - HDTV, VGA - 0, DVI - 2
Dual-Link Support: Dual
HDMI: No
Max Supported Resolution (Digital): 2560 x 1600
Max Supported Resolution (Analog): 2048 x 1536
Turbo Cache Technology: No
RoHS: Yes
HDCP: Yes
NVIDIA-SLI READY: 2 way
Low Profile Compatible: No
 
Ja sam gurao mashinu iz potpisa sa Cooler master extreme power 430W
i sljakalo je ok, mada mi se ovo novo mnogo vise dopada.
Sto bi cupao maximum i rizikovao da rikne.
Bolje uzmi jace napajanje.
 
aaaaa... znao sam.... pa chekaj, ako si ti vukao prilichno jaku konfiguraciju na 430W znachi da bi moja bez problema ishla na 420W... ma ne znam vishe, ***-a... jedino po ceni pristupachno napajanje mi je LC POWER Super Silent LC6600 600W, 4000 din, al to o5 znachi da cu morati za kucishte da puknem isto toliko, i uvek mi ono shto sam planirao padne u vodu a cena kompa od planirane skochi za bar 30%...
 
Ja imam LC power Super Giant 6550. To je sasvim ok. U principu imati rezervno napajanje nije losa ideja. Trebace nekad... Ja sam ga stavio u stari komp jer me je mrzelo da cistim ono staro napajanje...
 
ok, verovatno cu uzeti ovo od 600W ako se zapali komp bar da mogu da odem sa garancijom i argumentima u svoju odbranu... nego da nastavim ja sa pitanjima... shto se tiche matichne, s'obzirom da je sushtina 7750 BE tweak-ovanje(ne znam po srpski kako da kazhem, al znate shta je po sredi), ili overclock, jel asus m2n mozhe to da izdrzhi... chitao sam da su likovi uspevali da ga guraju na 3300 MHz bez problema i chak na 3700 ali sa nekim technim kuklerima i naravno amd 790GX koja kod nas i ne mozhe da se nadje a msi-ova je 10 000 shto ja nemam, dakle jel mozhe asus m2n tu da odradi posao a da ne dodje do kataklizme???
 
radio sam neki thermaltake test za snagu tj koliko ce struje da troshi konfiguracija, uneo sam zheljene komponente tj. 7750 BE, 9600 GT, Matichna, 2 Gb-a DDR2, jedan SATA HDD i jedan DVD RW, i izrachunao mi je ukupnu potroshnju od 231 W, shto implicira na to da ne vidim svrhe zashto da uzimam 600W napajanje ako ce i 400W bez ikakvih problema da tera... + bio sam na sajtu WIN WIN, i oni prodaju konfiguraciju AMD Phenom 9500 Q4, radeon 4650 512, 3 gb ddr2 memorije, i 250gb sata i to sve na 400W shto je manje vishe isto kao moje, chak pretpostavljam da quadrocore vishe troshi... ma, meni nije problem da kupim novo napajanje, nego sam ochajan jer nemam para pa moram da se hvatam za ove alternative, uzecu verovatno 600W kad skupim kesha a dotle ocu da igram igrice, a i ne moram da idem na overclock za svaki sluchaj...
 
Pa ako je bas dobro napajanje onda bi trebalo da je ok.


Sto bi kupovao ?
Pa shvatices kad prvi put malo vise opteretish mashinu i osetis onaj blagi miris paljevine koj dopire iz kucista :) :)
 
a bre, a jel moguce recimo poshto ova kucishta koshtaju u proseku po 50 eur-a sa napajanjima, dal je moguce pitati negde da skinu napajanja, spuste cenu kucishta na 20-tak eur-a i onda mi ne bi bio problem da uzmem lc power od 600W, al ovako teshko... mislim to mi je chudno, kako da niko u asortimanu nema kvalitetna kucishta (kao gore navedena) ali bez napajanja, koliko sam ja video u tom cenovnom rangu (20-30 eur-a) ima samo kineza, a od tih ljudi u zhivotu necu nishta vishe da kupim...
 

Back
Top