JAT

Nisu sigurno dolazili da bi rekli "NE", to su mogli i preko telefona, vec su nasi lopovi predstavili neke muljatorske planove, jer oni ne rade za DZ ako nema provizije pa taman i ako je posao u korist drzave.
Zadnji put kad je ta drzava napredovala i radila u korist naroda, straljalo se za lopovluk.


Pa nije tako, naprotiv...ne mogu "nasi lopovi" da postavljaju uslove niti da uzimaju proviziju, u ovom slucaju su u toj poziciji bili iskljucivo Kanadjani...sto, naravno, ne znaci da je to bio razlog za odbijanje odobrenja, ali je moguce...
 
Za letove ka USA, Kanadi i Australiji su potrebne dozvole tih zemalja koje je JAT davno izgubio...bilo je pokusaja da se obnove letovi za Kanadu (dok je YU-AMB jos uvek bio operativan), predstavnici kanadskih vazduhoplovnih vlasti su dolazili u Beograd i na LYBE, ali dozvolu izdali nisu...
Ka USA nisu izgubljene dozvole , ali sve je bezveze priča kad nema sa čim da se leti .
Pre par godina je išao let za NY preko beograda i nosio oznaku JU , a leteli su neki ...zaboravila sam ... bivši sovjeti...
 
Pa nije tako, naprotiv...ne mogu "nasi lopovi" da postavljaju uslove niti da uzimaju proviziju, u ovom slucaju su u toj poziciji bili iskljucivo Kanadjani...sto, naravno, ne znaci da je to bio razlog za odbijanje odobrenja, ali je moguce...


Mogu mogu, nista se ti nebrini, vidi se to na bezbroj primera privatizacija i investicija, covek im uradio bistu Nikole Tesle i rekao da ce za DZ da pokloni aerodromu, ovi napravili frku jer nije trazio lovu gde bi i oni mogli da se ugrade u cenu. Stoka :thumbdown:

Ja znam da su pretproslog leta cini mi se bili direktni letovi Toronto-Beograd.
Vidim proslo leto ih vec nije bilo, zasto, ne znam.
:think:
 
Ka USA nisu izgubljene dozvole , ali sve je bezveze priča kad nema sa čim da se leti .
Pre par godina je išao let za NY preko beograda i nosio oznaku JU , a leteli su neki ...zaboravila sam ... bivši sovjeti...

Koliko ja znam jesu izgubljene, a imalo je cime da se leti (YU-AMB)...osim toga, moglo je i da se iznajmi...a taj experiment sa (ako se dobro secam) Uzbekistanskom kompanijom ne bi trebalo da znaci da je JAT obnovio dozvolu.
 
Dozovole su izgubljene tako da nema nista za sada od tih letova,ali te dozvole se isto tako mogu i preko noci dobiti....
Tacno tako,let je bio sa Uzbekistan Airwaysom i linija je bila Tashkent-Beograd-New York...
Dosta je to bila duga linija da bi mogla da trpi mnogo praznih mesta tashkent-beograd-tashkent i odustalo se ubrzo od nje...Obizrom da je avion bio B757-200 i B 767-300 sa oko 200 mesta i Jat je imao pravo na prodaju pola kapaciteta.
 

Back
Top