dodik napustio sastanak u mostaru

strawbbery_city

Iskusan
Poruka
6.580
dodik napustio sastanak u mostaru
Politika - Pre sat i 20 minuta

MOSTAR - Lider Saveza nezavisnih socijaldemokrata Milorad Dodik napustio je sastanak u Mostaru, jer lideri SDA i HDZ Sulejman Tihić i Dragan Čović nisu prihvatili njegov zahtev da Republika Srpska kroz predstojeću ustavnu reformu u BiH ne bude dovedena u pitanje.

"Jasno sam rekao Tihiću i Čoviću šta su moji uslovi, pri čemu sam naglasio neupitnost teritorijalnog kapaciteta RS", rekao je Dodik i dodao da je napustio sastanak, jer oni nisu hteli da prihvate njegove uslove.

Dodik nije hteo više ništa da kaže okupljenim novinarima u Mostaru, gde je održan sastanak trojice lidera u BiH, s akcentom na reformu ustava BiH.

Posle odlaska Dodika sastanak trojke u Mostaru je propao, iako su lideri HDZ i SDA izrazili nadu da će razgovori biti nastavljeni u narednom periodu.

Na osnovu prudskog sporazuma, koji su Tihić, Dodik i Čović postigli, pred kraj prošle godine, usledili su banjalučki razgovori na kojima je dogovoreno da BiH kroz reformu ustava bude sastavljena od četiri teritorijalne jedinice.

Iako su se tada trojica lidera BiH dogovorila da će u Mostaru nastaviti razgovore o nadelžnostima države, kao i srednjih i lokalnih, opštinskih, jedinica vlasti, do toga nije došlo zbog kontradiktornih izjava u javnosti, koje su dali Dodik, Tihić i Čović.

Dodik tvrdi da dogovorom da BiH bude sastavljena od četiri teritorijalne jedinice nije dovedeno u pitanje ustavno i tertiorijalno postojnje RS, a Čović i Tihić smatraju da unutrašnjim preuređenjem BiH Republika Srpska ne može da ostane u sadašnjem kapacitetu.

To je bio razlog da Dodik u Mostaru Tihiću i Čoviću postavi uslove da se RS ne može dovoditi u pitanje, ukoliko hoće da se nastave razgovori o ustavnim promenama.

Pre početka mostarskih razgovora Dodik je najavio da će od Tihića i Čovića tražiti da se izjasne da li prihvataju RS u teritorijalnom kapacitetu, koji ona ima u okviru Dejtonskog sporazuma, kao i zadržavanje entitetskog glasanja u zajedničkim institucijama BiH.

Dodik je dalje razgovore uslovio i time da u novom ustavu bude uneta odredba da entiteti imaju pravo na samoopredeljenje do odcepljenja, što bi se provelo refenrendumom tri godine nakon usvajanja novog ustava.
 
Bona za anti-srpstvo.Ja bih vam dao cijanid,ali ga nema u opcijama.
:hahaha::hahaha::hahaha:

To nije nikakvo antisrpstvo, već srpstvo. Srpski je biti kulturan, što Dodik očito nije, a ni ti.

Milorade,mogu da ti GA .. pljunu pod prozor.
Tako ste govorili i za Mileta Martića (da mogu da mu pljunu), koji je imao iste manire i ophođenje prema sagovornicima kao i Dodik.
I bup, pade Krajina.
:ok:
 
Baš smara ova kreatura.

Srpski je biti Srbin,a ne hrvat kao ti.Da Martica Sloba nije pustio niz vodu,sad bi se kolo igralo na Trgu "onog" bana.

1. Nisam Hrvat. Vidi se kako daješ neopravdane kvalifikacije, a to radiš jer si isfrustriran jer nemaš argumente. Tako pokazuješ da si glup, dakle ti si glup.
2. Kako da ne, opet Sloba izdaja aaa ovo - ono :hahaha:
Vidi se da ti sline cure niz bradu i da nemaš pojma ništa o Vojsci RSK.
Sami krajiški oficiri su priznali da bi Krajina svakak o pala, jer su Hrvati imali veću i mlađu vojsku, savremenije oružje i pomoć NATO pakta. Prosečna starost vojnika VRSK je bila preko 50 godina.

Elem, Martić je idiot koji je odbio Z4, iako su ga i Sloba i Babić nagovarali da ga prihvati.

Martić je energično odbijao pregovore sa Hrvatima i zapadnim zemljama, pa čak i u domenu privrede i ekonomije.

Hajde ćao frustrirani ograničenko.
 
Baš smara ova kreatura.



1. Nisam Hrvat. Vidi se kako daješ neopravdane kvalifikacije, a to radiš jer si isfrustriran jer nemaš argumente. Tako pokazuješ da si glup, dakle ti si glup.
2. Kako da ne, opet Sloba izdaja aaa ovo - ono :hahaha:
Vidi se da ti sline cure niz bradu i da nemaš pojma ništa o Vojsci RSK.
Sami krajiški oficiri su priznali da bi Krajina svakak o pala, jer su Hrvati imali veću i mlađu vojsku, savremenije oružje i pomoć NATO pakta. Prosečna starost vojnika VRSK je bila preko 50 godina.

Elem, Martić je idiot koji je odbio Z4, iako su ga i Sloba i Babić nagovarali da ga prihvati.

Martić je energično odbijao pregovore sa Hrvatima i zapadnim zemljama, pa čak i u domenu privrede i ekonomije.

Hajde ćao frustrirani ograničenko.

Ja ne citam,ja o tome slusam.Znam na cemu je VRSK temeljila svoju moc.Upuceniji sam u ovu tematiku od tebe.Hrvatska nije imala savremenije oruzje.O oruzju,ocigledno,nemas pojma.

S' obzirom da pocinjes da vredjas jasno je kakvi su ciji argumenti.I ko je ovde glup.

Martic je bio lutak.Zice je povlacio Sloba.

Ogranicen si ti.

Mozda nisi hrvat,ali postajes ustasha.'Ajde,cao mali ujo.
 
Baš smara ova kreatura.



1. Nisam Hrvat. Vidi se kako daješ neopravdane kvalifikacije, a to radiš jer si isfrustriran jer nemaš argumente. Tako pokazuješ da si glup, dakle ti si glup.
2. Kako da ne, opet Sloba izdaja aaa ovo - ono :hahaha:
Vidi se da ti sline cure niz bradu i da nemaš pojma ništa o Vojsci RSK.
Sami krajiški oficiri su priznali da bi Krajina svakak o pala, jer su Hrvati imali veću i mlađu vojsku, savremenije oružje i pomoć NATO pakta. Prosečna starost vojnika VRSK je bila preko 50 godina.

Elem, Martić je idiot koji je odbio Z4, iako su ga i Sloba i Babić nagovarali da ga prihvati.

Martić je energično odbijao pregovore sa Hrvatima i zapadnim zemljama, pa čak i u domenu privrede i ekonomije.

Hajde ćao frustrirani ograničenko.

Koji si ti kreten.
Vecu glupost nisam cuo.
 

Back
Top