Савремени Азијски филмови
Prikazujem rezultate 1 do 4 od 4

Tema: Савремени Азијски филмови

Primećen član Parsifal (avatar)
    Učlanjen
    08.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    57

Podrazumevano Савремени Азијски филмови

Одличан избор савремених филмова Кине, Кореје, Јапана, Филипина, Тајланда... (у категорији Foreign Movies) на сајту http://kio-ken.net/, док ће за љубитеље Wing Chunga бити занимљив историјски филм о Јип Ману http://kio-ken.net/?p=2711 (превод је на адреси: http://www.all4divx.com/prevodi/Ip+Man/Bosnian+Croatian+English+Serbian/1 )

Obećava
    Učlanjen
    24.12.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Савремени Азијски филмови

Kuća letećih bodeža, Heroj i ostali - ako se ovo smatraju savremenim...lepo su zapakovani, imaju priču, ali liče jedni na druge... ne znam sad na RtS-u ponedeljkom se prikazuje ciklus filmova Anga Lija, pre sam nešto odgledala od njega ali tada mi nije zaokupio pažnju...

Ističe se TimeTravellingBunny (avatar)
    Učlanjen
    29.11.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    65

"Azijski film" je malo sirok pojam, zar ne??Nije bas kao da Chanwook Park , Ang Lee, ili Zhang Yimou imaju mnogo toga zajednickog? To kao kad bi neko govorio o "savremenom evropskom filmu" pa tu strpao i Kustu, i Moodyssona, i Gaspar Noah, i Guy Richieja.

Citat Original postavio Mari20v Pogledaj poruku
    Kuća letećih bodeža, Heroj i ostali - ako se ovo smatraju savremenim...lepo su zapakovani, imaju priču, ali liče jedni na druge... ne znam sad na RtS-u ponedeljkom se prikazuje ciklus filmova Anga Lija, pre sam nešto odgledala od njega ali tada mi nije zaokupio pažnju...
    Mislim da je dosad isao Svadbeni banket... sigurno idu Ledena oluja i Brokeback Mountain, sudeci po insertima u najavi... ne znam sta jos treba da ide.

Njegovi filmovi umeju da budu vrlo razliciti medjusobno. Crouching Tiger, Hidden Dragon recimo odudara od vecine ostalih...(Ja bas ne volim nesto te azijske fantasy-akcije pa mi vise leze njegove drame)...a i onaj Ride with the Devil ili kako se vec zove...

Preporucujem zato njegov film koji je bio na proslom FEST-u, Pozuda, oprez. Odlican film Ne znam hoce li ici u okviru ovog ciklusa, ali ima DVD (onaj legalni) da se nadje po gradu.
    Treason, like beauty, is in the eye of the beholder.

Primećen član Parsifal (avatar)
    Učlanjen
    08.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    57

Мене је сајт пријатно изненадио јер сам до сада са азијском кинематографијом имао контакта једино преко кунг-фу филмова (који се у Азији - не сви, али добар део, сврставају у категорију "историјских филмова") и корејске ратне драме "Тајфун".

Занимљиво је да су им сви жанрови солидно развијени: од кунг-фу, историјских, преко драма, крими прича, комедија, љубавних прича, акционих...

Slične teme

1. Цртани филмови
    Autor krejzi_dajmond u forumu Film i video
    Odgovora: 338
    Poslednja poruka: 04.01.2017., 21:28
  2. Савремени мисионари...
    Autor svesnaglista u forumu Religija
    Odgovora: 100
    Poslednja poruka: 12.12.2008., 11:08
  3. teen филмови
    Autor вождовац u forumu Film i video
    Odgovora: 7