examining 7816mb disk 0 id 0 bis 0 on atapi

Pa naravno počne da očitava instalaciju windowsa i kad treba da očita hard disk izadje ta greška
examining 7816mb disk 0 id 0 bis 0 on atapi
izgleda da ti je crko hard disk! probaj taj hard disk na neki drugi komp pa ako opet to ozbacuje i ne može da očita hard disk onda ti je gotov taj hard disk! kupi novi! verujem da ti je MAXTOR hard disk! meni su već 2 crkla i izbacivala tu grešku! sad sam prešao na WESTERN DIGITAL i više nemam tih problema!
 
@panters

Probaj da pre instalacije izabereš Delete te particije gde treba da se instalira Win, a zatim idi na Create a new partition on unpartitioned space, pa onda install uz format te particije.

Inače, da li ti pored ovoga izbacuje još neko obaveštenje?

A može biti i da je HDD gecrk, ko što reče @tu tu tu.




445_Po_tujte_pravila.gif
 
crni ekran stalno izbacuje ovo:
Safe mode
Safe mode with Networking
Safe mode with Command Prompt
Start Windows normaly
koju god da izaberem opciju opet isto izbacuje i tako stalno u krug,zato sam i ubacio instalacioni cd windowsa medjutim kad krene da instalira windows odmah na pocetku izbaci examining 78160 mb disk 0 id 0 bus 0 on atapi.(jeste maxtorov hdd).Sumljao sam da je mozda crkao-ali sad verujem da jeste moracu ga ispobati na drugom racuinaru-(hvala na savetu)-sva sreca sto nije moj hard:)
 
crni ekran stalno izbacuje ovo:
Safe mode
Safe mode with Networking
Safe mode with Command Prompt
Start Windows normaly
koju god da izaberem opciju opet isto izbacuje i tako stalno u krug,zato sam i ubacio instalacioni cd windowsa medjutim kad krene da instalira windows odmah na pocetku izbaci examining 78160 mb disk 0 id 0 bus 0 on atapi.(jeste maxtorov hdd).Sumljao sam da je mozda crkao-ali sad verujem da jeste moracu ga ispobati na drugom racuinaru-(hvala na savetu)-sva sreca sto nije moj hard:)

@tu tu tu i @DekiM niste u pravu hdd nije otišao u večna lovišta.
@panters
Nabavi ispravan cd za instalaciju , jer ono što sam ja zacrnio ti ne očitava sa cd-a već sa hdd-a, tj u prevodu nije ti crkao hdd.A ja bi na tvome mestu skinuo Live XPE , ili sa najobičnijega flopy diska pustio DOS i uz njegovu pomoć preformatirao hdd brišući pre toga particije i master boot record i praveći nove particije i novi MBR na hdd-u.
 
@snejks

Nisam ja izričito rekao da mu je HDD crko, samo sam citirao @tu tu tu-a pošto je imao sličan problem, ako ne i isti. A inače, mnogo ljudi na netu se žalilo u vezi tog problema, samo što niko ne reče kako ga je drugačije prevazišao osim kupovinom novog HDD.

Ja sam mu predložio nešto slično što i ti, samo što se to odnosilo na particiju na koju želi da instalira OS. Ukoliko i tada bude imao isti problem, sledeći korak je ovo tvoje.

Inače, znam šta ono obaveštenje konkretno znači i našta se odnosi i upravo u tom grmu leži zec, jer 'proveravanje' ili 'ispitivanje' tog prostora na HDD uz konstantno izbacivanje jednog te istog obaveštenja i ne dozvoljavanje da se išta odradi, govori da sa HDD nešto definitivno nije u redu, tj. da ima nekih oštećenja, loših sektora koji nisu čitljivi. A veličina uopšte nije zanemarljiva.




445_Po_tujte_pravila.gif
 
@DekiM , Sory man no hard feeling..

BTW ja sam imao istri problem čak i sa ispravnim instalacionim cd-om , i da vam kažem ot je maltene česta greška pri pokušaju reinstalacije windovsa a da se pre toga prekinula negde reinstalacija. ili da se pokušala reinstalacija sa neodgovarajućim cd-om Zato ja još uvek imam flopy zakačen koji rešava problem sa običnim IDE diskovima. Za sata diskove su tu Live distribucije kako windowsa tako i linuxa , ili neki od programa za particionisanje diskova kao GetParted , Magic Partiticion . Čak sam ovakve probleme rešavao instalacijom druge vrste windowsa kao recimo win 2000 koji samo pretrči a zatim bez problema stavim šta oću. najbitnije u svemu da se odradi rasformiranje particija i njihovo ponovno formiranje uz obavezan full format i posle toga radi disk bez problema. Obično je problem negde u osnovnom zapisu na hdd-u što se rešava novim osnovnim zapisom , mislim da je čak u pitanju određena vrsta virusa koja se nikako drugačije ne može izbaciti sem ponovnim pisanjem MBR-a.
 
probaj vistu da instaliras na njega pa ces znati dali je pri kraju,ili u biosu ukljuci S.M.A.R.T,i kako posle formata ko zna kako odjednom radi a nije moglo sa instalom da se formatizira?

Ne znam? Jednostravno do svega ovoga je doslo tako sto je u par minuta jedno deset puta nestala struja- posle toga se pojavio problem koji sam izneo gore, resenje jedole napisano
 

Back
Top