Umesto Kosova, Srbiji Vukovar i Banjaluka

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Kiseli bombon

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
343
Institut za političke studije iz Londona sačinio je dokument u kojem nudi "racionalno rešenje za balkanski problem", ali upozorava da je takvo rešenje moguće samo ako je međunarodna zajednica spremna da organizuje mirovnu konferenciju o ponovnom uređenju granica u regionu.

Prema predlogu Instituta, Hrvatska bi, za početak, trebalo da odustane od Vukovara, Belog Manastira, Erduta i Borova, koji bi trebalo da se pripoje Srbiji. Istovremeno bi se omogućilo desetinama hiljada srpskih izbeglica iz Hrvatske da se vrate u Krajinu, a Hrvate iz ovih gradova i iz Vojvodine trebalo bi ohrabriti da se presele u unutrašnjost Hrvatske, uz određene kompenzacije.

Nezavisna republika Bosna i Hercegovina treba da prestane da postoji. Republika Srpska, u sadašnjim granicama, treba da se spoji sa Srbijom, čime bi se, kako je navedeno, zadovoljile istorijske želje Srba da kontrolišu teritorije s druge strane Drine.

Za uzvrat, Srbija treba da bude spremna da odustane od Sandžaka, a Crna Gora bi trebalo da dopusti opštinama Rožaje i Pljevlja da postanu deo sandžačkog regiona.

Predloženo rešenje predviđa i da Srbija dopusti Mađarima iz severne Vojvodine da se pripoje domovini, kao i gradovima Bosilegrad i Danilovgrad, u kojima pretežno žive Bugari, da se sjedine s Bugarskom.

Opštinama na jugu Srbije - Preševu, Bujanovcu i Medveđi - trebalo bi dopustiti da se pridruže Kosovu. S druge strane, Srbiji bi trebalo prepustiti kontrolu nad opštinama Leposavić, Zubin Potok i Zvečane. Kosovo bi trebalo da se, zajedno s opštinama Preševo, Bujanovac, Medveđa, Ulcinj i Plav, te selima u oblasti Malesija u Crnoj Gori, pripoji Albaniji. Time bi, smatraju londonski eksperti, bili zadovoljeni Albanci, koji tvrde da su im te teritorije oduzete na mirovnoj konferenciji u Londonu (31. decembra 1912. - 2. januara 1913). Srpsko i crnogorsko stanovništvo koje živi na tim teritorijama trebalo bi podstaći da se preseli u Srbiju ili Crnu Goru.

Što se Slovenije i Hrvatske tiče, navodi se u tekstu Instituta, i tu bi trebalo da dođe do prekrajanja granica. Slovenija bi trebalo da ustupi Hrvatskoj sela u kojima žive Hrvati, dok bi Hrvatska trebalo da odustane od želje da kontroliše nuklearnu elektranu u Krškom. Hrvatska bi trebalo da dobije i region Hercegovine u kojem žive Hrvati, uključujući Mostar. Sve ovo, kako je navedeno u dokumentu londonskog Instituta, moglo bi da bude rešeno na međunarodnoj konferenciji . Predlog londonskog instituta prosleđen je Evropskoj uniji, SAD, Kini, Rusiji i zemljama u regionu.
Ilindenska Makedonija Zapadne oblasti Makedonije, koje naseljavaju Albanci, trebalo bi da se, takođe, pripoje Albaniji. Skoplje treba da i dalje ostane prestonica nezavisne države, dok bi Albance koji žive u tom gradu trebalo ohrabriti da se kolektivno presele u Tetovo. Posle ovih izmena Makedonija bi trebao da bude neutralna država, a njeno ime bi moglo da bude - Republika Ilindenska Makedonija. Grčko stanovništvo u južnoj Albaniji bi trebalo da bude podstaknuto da se vrati u Grčku.
I ovo su mi kao neki eksperti!

STANOVNIŠTVO GRČKO BI TREBALO BITI PODSTAKNUTO DA SE VRATI U GRČKU AHAHAHA
 
Poslednja izmena:
Хм, тек сада видим да се твој ник разликује од ника "Киселе бомбоне" у једном слову, што "законски" није забрањено, али се може сматрати злонамерним и неком врстом сталкинга.
 
Хм, тек сада видим да се твој ник разликује од ника "Киселе бомбоне" у једном слову, што "законски" није забрањено, али се може сматрати злонамерним и неком врстом сталкинга.

već sam rekao adminu da mi promeni nick ako je neprihvatljiv. On nije promenio, dakle...
 
kiseli bombon
već sam rekao adminu da mi promeni nick ako je neprihvatljiv. On nije promenio, dakle...
Можда админу одговара да неко врши сталкинг над "Киселом бомбоном", јер му се не свиђа шта она пише. Не тврдим да ти то радиш због тога, али и не искључујем могућност, јер сигурно нема никаквог другог разлога за сталкинг, осим "политичке неподобности на форуму". Ако је то у питању - а све ми се чини да јесте, онда је само питање дана када ћу и ја на форуму добити свог сталкера.

Онда је боље да нас све одмах потрпате у марицу, па правац за Забелу. Мис'м какав је то начин имати другачије мишљење од режимског.
 
Koja je budala smislila takvu podelu?

Nezavisna republika Bosna i Hercegovina treba da prestane da postoji. Republika Srpska, u sadašnjim granicama, treba da se spoji sa Srbijom, čime bi se, kako je navedeno, zadovoljile istorijske želje Srba da kontrolišu teritorije s druge strane Drine.

Za uzvrat, Srbija treba da bude spremna da odustane od Sandžaka, a Crna Gora bi trebalo da dopusti opštinama Rožaje i Pljevlja da postanu deo sandžačkog regiona.

Da se "ugasi" BiH, a da se pojavi Republika Sandžak?

Kakav diletantizam.....:klap::klap::klap:
 
Poslednja izmena:
A pa meni se jako svidja ovaj Londonski predlog. Po meni bi se tako resili na fin nacin Siptarije, Madjara i Bugara. A sa druge strane Srbija bi bila mnogo veca a cisca.

sr-ldp.gif
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top