problem sa PCI-expres slotom

strosek

Zainteresovan član
Poruka
201
kakve sve gluposti meni neće da se dese!
E ovako, radi se o Gigabyte GA-K8NE rev2.0

ova ploča je tako stajala na polici dok nisam došao do procesora Sempron 3000+
i rekoh da skrpim to sve (nisam hteo da vadim PCIe grafičku iz moje mašine)
tutnem joj ati rage prastaru karticu na PCI slot (onaj beli :)) i instaliram win i sve, šljaka kao zmaj (rekoh, oho, evo kompa za sestru da ne smara na mom). I sad, nabavim ja i grafičku 8500gt, stavim-ploča ni da beeekneee. Nema bip, nema ništa. Probam isto to sa još jednom grafičkom 8600 i neće!!!!! Stavim Chieftec napajanje od madafaking 500W i neeećee!! Cpu stavim na drugu ploču-oK.
da rezimiram, ploča se skrooz zbuni kad joj stavim bilo kakvu PCIe grafičku, a kad probam PCI grafičku šljaka!
Šta da joj radim? (ovo mi je već druga 754 ploča koja ketza :()
 
vrati ti ati u komp i deinstaliraj drajvere, restart pa udji u bios (ostavi pci u slotu) i prebaci init dispay first na pci-e (ne znam kako je tebe oznaka ali bi trebalo ovako da "zvuci")....snimi pa ugasi i onda zameni grafe...trebalo bi da ti resi probleme...mozes da probas sa zadnjim biosom. te grafe rade na toj ploci, imao sam kontakta sa tim kombinacijama.
 
vrati ti ati u komp i deinstaliraj drajvere, restart pa udji u bios (ostavi pci u slotu) i prebaci init dispay first na pci-e (ne znam kako je tebe oznaka ali bi trebalo ovako da "zvuci")....snimi pa ugasi i onda zameni grafe...trebalo bi da ti resi probleme...mozes da probas sa zadnjim biosom. te grafe rade na toj ploci, imao sam kontakta sa tim kombinacijama.


znaš u čemu je stvar-što čim stavim PCIe grafičku ploča neće da se pokrene (vrte ventilatori, nema bipa, ništa) tako da ne daje ni izlaz na PCI grafičku.
Zbunjujuće do j*j*
 
moze da se desi da se hardware "ne voli" mada sam imao par takvih kombinacija i radile su bez problema...jesi li probao sa zadnjim biosom? probaj da ubodes neku stariji pci-e grafu cisto da budes siguran da nije ploca u pitanju...novije grafe su ti pci-e 2.0 a kod tebe je 1.0 verzija mada to ne bi trebalo da pravi problem...
 

Back
Top