Gradimir Stojković

Dajte zatvorice ovu temu ako nastavite da me smarate sa tim Pirotom, rekla sam da nemam sa tim nikakve veze. Forum je knjizevnost, odgovorite na temu ako imate sta da kazete. :x
 
Dunjaa:
Dajte zatvorice ovu temu ako nastavite da me smarate sa tim Pirotom, rekla sam da nemam sa tim nikakve veze. Forum je knjizevnost, odgovorite na temu ako imate sta da kazete. :x

pusti ih loze te :!: ja sam procitala sve zivo od Gradimira Stojkovica, i ostala sam bez teksta posle svake knjige.Davno sam ih citala pa me malo podseti jer omiljena mi je ona o dva slikara pored dunava gde jedan nadje devojku koja pogine na kraju i ona o onoj Bocki/ona je zesci lik/napisi mi please imena ovih knjiga nawww.dime62@ptt.yu :wink:
 
Grad je odlican, knjige su super, evo neki dan sam procitala Hajduk u 4 slike a danas po ko zna ko koji put Hajduka protiv vetrenjaca i Hajduka s druge strane... jedino ovde u Somboru ne mogu da nadjem Rat Novakov i mir. Super mu je i Bogdanka u.. hm.. Sve moje gluposti.. ma pisac je prva liga, za mlade nas najbolji, a moze tu da se promuva i Vesna Aleksic :)
Svi 11-19 brrrrrrzo na citanje.. Sve moje gluposti, Hajduk u Beogradu, Hajduk na Dunavu, Hajduk protiv vetrenjaca, Hajduk sa druge strane, Hajduk cuva domovinu, Hajduk ostaje Hajduk, Hajduk u cetiri slike (ma HAJDUK JE NAJBOLJI... nije dosadno, mozda ja jesam s ovim nabrajanjem) i Kopao sam dubok zdenac
 
Sremice, ono s Bockom/Bogdankom Petrovic/ je SVE MOJE GLUPOSTI, a o ona dva slikara, premda mislim da je od njih samo jedan slikar :) je KOPAO SAM DUBOK ZDENAC
Dunja iz Pirota... (znam da nisi ti ta) to je valjda ona Duda Pirotjanka iz Porodicnog blaga ???
 
Tihana:
Sremice, ono s Bockom/Bogdankom Petrovic/ je SVE MOJE GLUPOSTI, a o ona dva slikara, premda mislim da je od njih samo jedan slikar :) je KOPAO SAM DUBOK ZDENAC
Dunja iz Pirota... (znam da nisi ti ta) to je valjda ona Duda Pirotjanka iz Porodicnog blaga ???

bas ti hvala na pomoci,setila sam se te knjige i sad sam pala u bedak :(
 
u Osnovnoj skoli sam procitala sve njegove knjige i svaka mi je ostala duboko urezana u secanju. Volim njegov lagani stil pisanja...dodjes kuci, pocnes da citas "Hajduk s druge strane" i otkines se od smeha. Automatski popravis sebi dan.
 
"Umrlo je leto.
Samocom jesen prozdire vece.
U kostur mosta uranja mesec,
a Dunav tece i tece...

Iscezao je moj mir kameni.
Nemir puteve noci sece,
lezim dok trava oko mene vene,
a Dunav tece i tece...

Zuto mi lisce prekriva nebo.
Izgubljen gledam nestaje vece.
U travi trazim tvoje ruke,
a Dunav tece i tece..."

(Gradimir Stojkovic. Iz knjige "Sve moje gluposti")
 
Gradimir je super pisac.
Sve njegove knjige o Hajduku su strava,mada bih posebno izdvojila "Hajduk u Beogradu" i "Hajduk protiv vetrenjaca".
Dobra mu je i knjiga "Sve moje gluposti".
:wink:
 

Back
Top