Ko je izmislio Heavy Metal?

"In July of 1968, Iron Butterfly released the monumental LP, In-A-Gadda-Da-Vida, featuring the 17:05 minute side-long track that shook the entire music industry with its phenomenal reception." (Jula 1968 Gvozdeni Leptir objavljuje monumentalni LP, In-A-Gadda-Da-Vida, isti obuhvata 17:05 minuta dugu koliko i citava strana LP-a traku koja tada sokira celokupnu muzicku industriju sa fenomenalnim prihvatanjem od strane publike)
Preuzeto sa http://www.ironbutterfly.com/biography.php.
 
Jao, eto divne teme za potpuno beskorisnu prepirku. Ali evo i mene:

Kao pojam, Steppenwolf u pesmi "born to be wild" Kao muzicki pravac, pa zapravo, niko i svi po malo. Muzicki pravac, a pogotovo taj nije nesto sto se eto izmisli, stavi pecat na to, i kaze: JA SAM. Ona se razvija tokom nekoliko godina, dok jednog dana ne bude veoma vidljiva razlika izmedju novog i starog pravca. Sto se same muzike tice, mislim da su presudni uticaj po ovom pitanju imali Black Sabbath, ACDC, Judas Priest i Iron Butterfly, ali mislim da je JP konacno definisao imidz koji prati HM.

Inace ima gomila blues kompozicija koje bi komotno mogle da prodju kao neka HM varijanta, bar sudeci po onom kako majstori cede gitare.

Aj sad, kladim se da sam napisao materijala za bar 5 strana prepirke, iako u sustini znam da sam u pravu....
 

Back
Top