Када су институције имале више ауторитета:

Када су институције имале више ауторитета: данас или за време једнопартијског система

  • За време једнопартијског система

  • Данас

  • Никада нису имале ауторитет

  • Имају га подједнако данас и за време једнопартијског система

  • Не знам


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Poruka
20.103
Не могу да одолим а да не поставим ову анкету која је синоћ у емисији
"ДА можда НЕ", приказана на РТС-у


18wall_pitanje_003.jpg



Представници власти у емисији су били изненађени резултатима анкете,
па да видимо какво је мишљење овде,
али ако се може гласати без пристрасности.

.
 
Čini mi se da su ljudi ovde pobrkali pojmove straha i autoriteta. Uostalom, nije moguće napraviti valjanu anketu kada su ovakve stvari ponuđene. Postoje različiti društveni slojevi i ne odgovara svima sve. Ono što je nekome dobro, meni je loše. A masa nije merilo valjanosti, već želje mase. Da ne citiram Njegoša, ali.... Zato kažem da je nekadašnji sistem imao autoriteta zbog straha koji su mnogi osećali. Danas može svašta da se kaže i da izgovorene gluposti imaju daleko manje posledica. Ljudi su time opušteniji i skloniji zakeranju.
Meni ni jedna institucija nema autoritet (politička institucija), pošto ne cenim predstavnike tih institucija, nemaju autoritet. Tolerišem ih, zato što sam delimično odgovorna što su tu gde su, ali nemam onog poštvanja prema njima koji bih želela da imam, a to je da im verujem, odnosno da verujem da čine dobro zemlji, da imaju pojma šta treba da čine. Ne mislim da svako treba da se bavi politikom. Mislim da treba da postoje posebne škole u kojima će se pripremati državnici i da te škole budu odlične. Da se zna da se govori o kvalitetu kada se kaže da je neko školovan tu i tu. Dok god u Skupštini i na vlasti ili opoziciji imamo ljude koji su se probili zaslugama u protestima ili ratovima za oslobođenje od raznih neprijatelja, dotle institucije neće imati autoritet u mojim očima. Autoritet ne dolazi položajem, već znanjem. Ja barem tako gledam.
 
Poslednja izmena:
Шта знам, мислим да би ауторитет морао да иде уз неку дозу страха
од тога да се нешто не згреши!

Не мислим ту на онај страх да дрхтиш немоћан пред неким,
него зар није уреду да се неко и плаши да КРАДЕ, ако
зна да ће кривично да оговара и то одмах чим се сазна за ту
крађу
(ово мишљење се највише односи на ове лопове који користе
функције и привилегије да
мажњавају на велико).

.

.
 
Da, doza straha prema autoritetu postoji. Čovek se plaši osude ili kazni. Ali mislim da ne može imati autoritet neko samo zato što ima moć da nas uništi (sasvim ili delimično). To je moć. A autoritet je moć koja ima i moralnu i etičku i svaku drugu pozitivnu vrednost. Od autoriteta ne osećate strah (samo) za svoj opstanak, na neki način, već vas je sramota da se ogrešite. Stalo vam je da ta osoba ili institucija nema zamerki. Ili barem da su te zamerke male. Tako ja osećam, opet kažem.
 
Не могу да одолим а да не поставим ову анкету која је синоћ у емисији
"ДА можда НЕ", приказана на РТС-у


18wall_pitanje_003.jpg



Представници власти у емисији су били изненађени резултатима анкете,
па да видимо какво је мишљење овде,
али ако се може гласати без пристрасности.

.

Joj mila pa jel ti misliš da se u socijalizmu moglo nešto negativno kazati o bilo kojoj instituciji a da posle toga ne budeš sankcionisan, nema šanse.
Neke se stvari ne daju porediti.:manikir:
 
Не могу да одолим а да не поставим ову анкету која је синоћ у емисији
"ДА можда НЕ", приказана на РТС-у


18wall_pitanje_003.jpg



Представници власти у емисији су били изненађени резултатима анкете,
па да видимо какво је мишљење овде,
али ако се може гласати без пристрасности.

.

ovima sto su glasali sa DA bih lepo ukinuo parlament, i doveo brkatog milicionera da ih lema dok ne zapamte k'o pesmicu da je parlamentarna demokratija zla burzoaska tvorevina. i dok ne nauce marxov kapital i par odlomaka kardelja
 
Čini mi se da su ljudi ovde pobrkali pojmove straha i autoriteta. Uostalom, nije moguće napraviti valjanu anketu kada su ovakve stvari ponuđene. Postoje različiti društveni slojevi i ne odgovara svima sve. Ono što je nekome dobro, meni je loše. A masa nije merilo valjanosti, već želje mase. Da ne citiram Njegoša, ali.... Zato kažem da je nekadašnji sistem imao autoriteta zbog straha koji su mnogi osećali. Danas može svašta da se kaže i da izgovorene gluposti imaju daleko manje posledica. Ljudi su time opušteniji i skloniji zakeranju.
Meni ni jedna institucija nema autoritet (politička institucija), pošto ne cenim predstavnike tih institucija, nemaju autoritet. Tolerišem ih, zato što sam delimično odgovorna što su tu gde su, ali nemam onog poštvanja prema njima koji bih želela da imam, a to je da im verujem, odnosno da verujem da čine dobro zemlji, da imaju pojma šta treba da čine. Ne mislim da svako treba da se bavi politikom. Mislim da treba da postoje posebne škole u kojima će se pripremati državnici i da te škole budu odlične. Da se zna da se govori o kvalitetu kada se kaže da je neko školovan tu i tu. Dok god u Skupštini i na vlasti ili opoziciji imamo ljude koji su se probili zaslugama u protestima ili ratovima za oslobođenje od raznih neprijatelja, dotle institucije neće imati autoritet u mojim očima. Autoritet ne dolazi položajem, već znanjem. Ja barem tako gledam.

tema je onako, provokativna, i malo neprecizna

nedostaje period od kraja jednopartijskog sistema 1990. pa do danas

inace sto se tice citiranog i boldovanog

narod se nije bojao neke nepoznate komunisticke sile i represije, u zatvoru su bili lopovi i par disidenata, sad vidimo da ti nije bilo ni R od demokratske romantike, a gradjani su se slobodno setali danju i nocu, svuda

ko je u skupstini i na vlasti, pa sto se ratovalo+sankcije i sve sto ide pride, a vi odmagali. sad vam ne valjaju vasi puleni. ccc, ccc, ccc...

ps pola naroda se boji rezima i demokratije, bilo ekonomski, bilo od instaliranih kriminalaca, bilo od politickih siledzija, primer `ostacemo svim sredstvima na vlasti..`
 

Back
Top