Tolerancija i ljubav

Poruka
15.196
Sta mislite da li su postojanije veze koje se zasnivaju na toleranciji ili cistoj ljubavi?
Kazu da su poverenje i kompromis stub svih odnosa koji dugo traju..
Po meni mozda samo prijateljskih , i da ljubavi- ili ima ili nema .. I napokon ne mogu se praviti kompromisi posle npr prevare , razocarenja u partnera .. Tu samo ljubav tj osecanja mogu da vrate sve na staro.. :aha:
Da li ljubav dovoljna?
Ili je vaznija tolerancija?:think:
 
uhhh
ja ne znam koji je gori termin
tolerancija..o kom sam vec pricala..mislim da to je to izmisljeno u mnogo lose svrhe da bi se manipulisalo ljudima
a kompromis ne postoji..ili ti kako i ija i ti mozemo ostati pri svom stanovistu delom ako su oni dijametralno suprotni
a ljubav je...kad ti stvari koje vaze za lose ili mane..u stvari zaista toliko ne smetaju
 
ta tolerancija mu dođe kao neko trpljenje:per:

ona se podrazumeva kao neophodna u svim međuljudskim odnosima, a ne
bih je usko povezivala sa ljubavlju mukarca i žene, to je samo sitnica u moru
i silini bogatstava odnosa između dvoje:lol:
 
Sta mislite da li su postojanije veze koje se zasnivaju na toleranciji ili cistoj ljubavi?
Da li ljubav dovoljna?
Ili je vaznija tolerancija?:think:

Prvo se javi ljubav, koja kod normalnih ljudi vremenom izgradi toleranciju, a to još više učvrsti temelje ljubavi i još izgradi poštovanje...
Sama ljubav nije dovoljna...
Ako stvarno voliš, naučićeš se toleranciji...

blabla.jpg
 
Sta mislite da li su postojanije veze koje se zasnivaju na toleranciji ili cistoj ljubavi?
Kazu da su poverenje i kompromis stub svih odnosa koji dugo traju..
Po meni mozda samo prijateljskih , i da ljubavi- ili ima ili nema .. I napokon ne mogu se praviti kompromisi posle npr prevare , razocarenja u partnera .. Tu samo ljubav tj osecanja mogu da vrate sve na staro.. :aha:
Da li ljubav dovoljna?
Ili je vaznija tolerancija?:think:

a kako to da ljubav i tolerancija idu odvojeno ?:confused:
to mora da ide zaedno..inace dobijas nesto sto nije ljubav.....
....nekog mutanta... npr..Biboka :D
 
кад се двоје младих заволе, па узму или шта већ, они живе заједно
е
кад живиш с неким, млого ти је битно да ти је такав режим подношљив
мож се волите до прекосутра, ал кад тад ћете једно другом ударити на јетрицу,
тад вам не вреди да се ебете, то се решава главом
 
кад се двоје младих заволе, па узму или шта већ, они живе заједно
е
кад живиш с неким, млого ти је битно да ти је такав режим подношљив
мож се волите до прекосутра, ал кад тад ћете једно другом ударити на јетрицу,
тад вам не вреди да се ебете, то се решава главом

ah ...sto volim ovaj rezim,Cogi usisava a ja lezim :lol:
 
Zašto bi iko pravio kompromise ako nema ljubavi (a radi se o takvoj vezi)?
Znam, zbog dece..
Ali jel' postoji još neki razlog?!
Meni su nekako ljubav i tolerancija (kompromisi ili kako god) povezani izuzetno..
Izuzetno retko je sama ljubav dovoljna..
A opet, šta je veza bez ljubavi?.. Ništa..
 
ljubav = tolerancija

ljubav i tolerancija NISU isto (ni slicno)

Ako se ljudi vole, nema potrebe za kompromisom i tolerancijom. :mrgreen:

nema ? bas naprotiv, itekako treba, posebno ako zajedno zive, tad sve mane druge strane izadju na videlo i treba ih istrpeti i znati ih tolerisati i naci kompromis

ta tolerancija mu dođe kao neko trpljenje:per:
:

Tacno ! Tolerancija je npr kad se vozis autobusom i pored tebe sedi dete koje place, placljivo dete te izludjuje, ali ga tolerises. Cutis i trpis.

Za brak je neophodna tolerancija, posebno onima koji su 20 i vise god u braku.
 
Sta mislite da li su postojanije veze koje se zasnivaju na toleranciji ili cistoj ljubavi?
Kazu da su poverenje i kompromis stub svih odnosa koji dugo traju..
Po meni mozda samo prijateljskih , i da ljubavi- ili ima ili nema .. I napokon ne mogu se praviti kompromisi posle npr prevare , razocarenja u partnera .. Tu samo ljubav tj osecanja mogu da vrate sve na staro.. :aha:
Da li ljubav dovoljna?
Ili je vaznija tolerancija?:think:

veze koje se zasnivaju na ljubavi su defacto nestabilnije ali daleko dinamicnije i inventivnije od kompromisnih veza. Pored toga mozes da budes srecan kad nekog volis i kad te neko voli a od tolerancije i kompromisa mozes da budes samo zadovoljan.
 
sa ruzicastim naocarima naravno da se smatra da je ljubav dovoljna...ali, kako vreme brise ruzicastu i boji svet pravim bojama, potrebno je ubacivati, malo po malo, i toleranciju, kompromise....bez toga zaljubljenost ne moze prerasti u ljubav.....
 
Sta mislite da li su postojanije veze koje se zasnivaju na toleranciji ili cistoj ljubavi?
Kazu da su poverenje i kompromis stub svih odnosa koji dugo traju..
Po meni mozda samo prijateljskih , i da ljubavi- ili ima ili nema .. I napokon ne mogu se praviti kompromisi posle npr prevare , razocarenja u partnera .. Tu samo ljubav tj osecanja mogu da vrate sve na staro.. :aha:
Da li ljubav dovoljna?
Ili je vaznija tolerancija?:think:

Oj,cica,sta da ti kazem,mislim, da je ljubavi potrebna tolerancija,onda ona raste ili se usadi duboko u srce i licno uvjerenje da je ta osoba dobra i fina,koja moze tolerisati odredjene,glupave,sitnicave postupke,jer bez tolerancije,ljubomora nadvlada nas same i onda ne mozemo zdravo razmisljati,cak nas gusi,steti i nama koliko i nasem partneru,ljubomoru je tesko nadvladati,ali eto ona kao prodje vremenom,ali prodje onda kada steknete u partnera potpuno uvjerenje ali ga i malko kontrolisete :evil:! Ali eto,ja sam ti jos uvijek prilicno mlad i nemam bas mnogo iskustva ali to je nesto sto sa naucio iz ove veze :)!

Ljubav i tolerancija trebaju da idu zajdno jer ljubomora na kraju ubija ljubav i povlaci za sobom mnogo cega ruznog,od zelje za osvetom,zagorcavanja zivot ali sve se to odrazava i na nas same,kako i na naseg partnera...
 

Back
Top