Србија је препрека Европској унији

Alekasandar3

Buduća legenda
Poruka
35.716
(добро сте прочитали)

У данашњем броју Фајненшл тајмс наводи две велике и одлучујуће препреке евроспким плановима за изградњу гасовода и самим тим за смањење зависности од руског гаса.
Прва је нестабилност Турске као земље транзита за "Набуко" а друга препрека је Србија.

како се каже куповином НИСА-а Русиај је остварила стратешку предност и са упумпавањем земног гаса испод тржишне цене може да уништи било коју конукренцију првенствено на Балкану и Западној Европи.

зато произвођачима гаса из Каспијског реона не остаје ништа друго него да прихвате да свој гас шаљу кроз руске гасоводе и тако остваре зараду.

On a separate note, Russia’s Gazprom has just concluded a deal with Serbia and bought NIS, the Serbian national oil and gas company. With NIS in its pocket, Gazprom now has access to all the downstream markets of the former Yugoslavia. Serbia was a gas hub in the past and the networks are still there, if a little rusty. By refilling them with cheaper-than-market-price Russian gas, Gazprom can establish control over the south-east European gas market in no time.

This will not necessarily derail the southern corridor option, but it can complicate developments further. With the south-east European gas market in the hands of Gazprom, what are the incentives for the Caspian producers to look for alternative options to the Russian one to deliver their gas to Europe? If they sell the gas into the Russian grid at market price minus transit, or straight to Gazprom at a competitive price, why bother with bogus alternatives? Their profits will be large and they will not have to worry about getting the gas to the market and all the complications along the way.

Europe is losing its grip on the southern gas corridor. If no quick fixes are pursued – which above all means signing a deal with Ankara on transit of Azerbaijani gas this year – it is best that we learn to deal with Russia as the only supplier of gas from the east.

The writer is director of the Institute for Strategic Studies, Brussels
 
Да је Србија паметна, па да Руси отворе и пар војних база по Србији...

I u slucaju nekog picvajza po nama ce da padaju bombe,to je jako bistro....:confused: To nikako,to bi bio najveci trn u oku Amerimai tek onda nebi bili suverena drzava! Ameri su nama nelegalno podigli Bondstil,a zamisli da Rusi podignu ovde takvu bazu...Bili bi im robovi vekovima! :bye:
 
I u slucaju nekog picvajza po nama ce da padaju bombe,to je jako bistro....:confused: To nikako,to bi bio najveci trn u oku Amerimai tek onda nebi bili suverena drzava! Ameri su nama nelegalno podigli Bondstil,a zamisli da Rusi podignu ovde takvu bazu...Bili bi im robovi vekovima! :bye:

По нашим условима... Да нас ебени запад више не уцењује, јер они неће престати док нас не униште. Русија је Србима задња нада.
 
Има везе, како да нема. Руска војска је домаћа, америчка геноцидна!

Ne kontam, kako to Ruska vojska - domaća. Koliko se sjećam, zadnji put kad sam gledao u atlasu Ruska federacija je bila jedna država, a Republika Srbija druga i to prilično dudaljena od Ruske federacie..

Za mene su Rusi stranci isto koliko i Ameri, Englezi, Francuzi i da ne nabrajam dalje.
 
Ne kontam, kako to Ruska vojska - domaća. Koliko se sjećam, zadnji put kad sam gledao u atlasu Ruska federacija je bila jedna država, a Republika Srbija druga i to prilično dudaljena od Ruske federacie..

Za mene su Rusi stranci isto koliko i Ameri, Englezi, Francuzi i da ne nabrajam dalje.

Da li to znaci da su Amerikanci, Englezi i Francuzi turisti na Kosmetu, ili ih ipak smatras okupatorima ? ;) :mrgreen:
 
Da li to znaci da su Amerikanci, Englezi i Francuzi turisti na Kosmetu, ili ih ipak smatras okupatorima ? ;) :mrgreen:

Naravno da nisu turisti, a kada sam prije nekih mjesed dana na ovom forumu pričao kako smo 99 kapitulirali i pustili okupatore na Kosovo, udružene snage patriota su me tako popljuvale da mi se iz monitora 10 dana cjedila slina.
 
Ne kontam, kako to Ruska vojska - domaća. Koliko se sjećam, zadnji put kad sam gledao u atlasu Ruska federacija je bila jedna država, a Republika Srbija druga i to prilično dudaljena od Ruske federacie..

Za mene su Rusi stranci isto koliko i Ameri, Englezi, Francuzi i da ne nabrajam dalje.

Od onih što amerima ližu bulju, gori su samo oni što to rade Rusima...
 
По нашим условима... Да нас ебени запад више не уцењује, јер они неће престати док нас не униште. Русија је Србима задња нада.

To ti je sjasi kurta da uzjase murta! Nebi nas Ruje htele da smanje,oni bi nas gurnule u rat da se sirimo,ali opet mi bi ginuli i za nas i njihov interes, ali oni bi se za sve u zemlji pitali! R
 
Pa ne, nisu, jer ljubiti dupe onom ko te bije je mnogo gore nego ljubiti dupe nekom koga volis i ko ti ne radi nista nazao.

Jasno je to i tebi, al' si hteo da povuces laznu paralelu.

Ali kad sve sabereš i oduzmeš, ostaje

Ljubljenje dupeta.

Pa čije da je.

Jedino o čemu bi se tu dalo raspravljati je čije dupe manje smrdi.
 
(добро сте прочитали)

У данашњем броју Фајненшл тајмс наводи две велике и одлучујуће препреке евроспким плановима за изградњу гасовода и самим тим за смањење зависности од руског гаса.
Прва је нестабилност Турске као земље транзита за "Набуко" а друга препрека је Србија.

како се каже куповином НИСА-а Русиај је остварила стратешку предност и са упумпавањем земног гаса испод тржишне цене може да уништи било коју конукренцију првенствено на Балкану и Западној Европи.

зато произвођачима гаса из Каспијског реона не остаје ништа друго него да прихвате да свој гас шаљу кроз руске гасоводе и тако остваре зараду.
Ako je ovo istina, a nemam razloga da ne verejum :lol: , onda moram
da istaknem kako mi je malo neprijatno zbog "njinih problema" :mrgreen:
 
Ne kontam, kako to Ruska vojska - domaća. Koliko se sjećam, zadnji put kad sam gledao u atlasu Ruska federacija je bila jedna država, a Republika Srbija druga i to prilično dudaljena od Ruske federacie..

Za mene su Rusi stranci isto koliko i Ameri, Englezi, Francuzi i da ne nabrajam dalje.

Ја посматрам ситуацију данас, која је много слична оној са почетка 20. века.

Ко нам отима територију?
Ко нас уцењује?
Ко нас уништава, онемогућује економски и војни опоравак?
Ко нам одузима право на слободу, на самоопределње, на живот достојан човека?

Почетком 20. века Аустроугарска и Немачка, данас САД, ЕУ, НАТО.

Ко је почетком 20. века ризиковао све и стао на страну Србије?
Ко данас брани територијални интегритет Србије (да њих није, давно би и УН признао независно Косово)?
Ко данас каже да је Косово и Метохија део Србије?

Русија!

Ко нас је бомбардовао 1944/45/95/99?

Савезници са запада!

Зато је за мене руски војник домаћи војник, а Американац, Француз, Енглез... то су све агресори и окупатори које немају шта да траже на српској земљи!
 

Back
Top