Red crvenih zmajeva

crveni zmajevi ?
ja znam za red zmaja ...al za ovo nisam cuo ?
ko su oni ?

RED ZMAJEVA 1402 godine su zvanicno nastali u ugarskoj i borili su se protiv pravoslavlja radili su za katolicku crkvu :roll:ali je fora u tome sto ja nepricam o tim zamjevima ovi su 8vekova pre nastali:hahaha::hahaha::hahaha::hahaha:

ja zanm da su nastali oko640 godine ali me sad interesje ko je vlado srbima ili starim slovenima u tom periodu sta se dogadjalo i zasto su sluzili

inace sam otkrio da zmaj na staroslovenskom zanci pas a na rumunskom drakula




ajmo ljudi pomagajte jako me interesuje ovo i slobodno dajte svoja misljenja:worth::worth:
 
„Vitezovi Reda crvenoga zmaja”- knjiga Živojina Andrejića; Beograd, 1999
Potrazi ovu knjigu i da znas ne mozes je naci ni u jednoj biblioteci u Beogradu iako je imaju u registru knjiga !
 
RED ZMAJEVA 1402 godine su zvanicno nastali u ugarskoj i borili su se protiv pravoslavlja radili su za katolicku crkvu :roll:ali je fora u tome sto ja nepricam o tim zamjevima ovi su 8vekova pre nastali:hahaha::hahaha::hahaha::hahaha:

ja zanm da su nastali oko640 godine ali me sad interesje ko je vlado srbima ili starim slovenima u tom periodu sta se dogadjalo i zasto su sluzili

inace sam otkrio da zmaj na staroslovenskom zanci pas a na rumunskom drakula




ajmo ljudi pomagajte jako me interesuje ovo i slobodno dajte svoja misljenja:worth::worth:

Nije zmaj na rumunskom drakula, nego Drakul asocira na zmaja, nesto kao mali zmaj
 
Ne zajebavaj se sa crvenim zmajevima.


thumb.jpg
 

Back
Top