Pad industriske proizvodnje u Srbiji u decembru 2008. 8,9%
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 26

Tema: Pad industriske proizvodnje u Srbiji u decembru 2008. 8,9%

Iskusan Srborus (avatar)
    Učlanjen
    19.12.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    301

Unhappy Pad industriske proizvodnje u Srbiji u decembru 2008. 8,9%

Pocinje kriza i kod nas nazalost. Dinar slabi u odnosu na evro, uskoro ce propasti dva najveca izvoznika US Steel i Tigar i propasce industrija, izvoz ce se smanjiti puno, nezaposlenost ce da poraste puno, bice recesije. Bice ekonomska kriza slicnog obima kao pocetkom 1990-ih.

http://webrzs.stat.gov.rs/axd/index1.php?SifraVesti=319&Link=

Статистика индустрије

Индустријска производња у децембру 2008.
    Објављено: 30-01-2009

Индустријска производња у Републици Србији, у децембру 2008. године, мања је за 8,9% у односу на децембар 2007. године, а у односу на просек 2007. године већа је за 0,5%. У 2008. години у односу на 2007. годину остварен је раст индустријске производње од 1,1%.

Iskusan Srborus (avatar)
    Učlanjen
    19.12.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    301

Podrazumevano Re: Pad industriske proizvodnje u Srbiji u decembru 2008. 8,9%

Mladjan Dinkic: "Srbija ce profitirati iz svetske finansijske krize". Hahaha kakav optimizam.

Званични средњи курс за дан 18.02.2009: 94.2713

Iskusan Srborus (avatar)
    Učlanjen
    19.12.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    301

nedelja, 26. okt 2008, 13:01 -> 16:37

Srbija će profitirati od svetske krize

Srbija će zaraditi na svetskoj finansijskoj krizi, a strani investitori shvatiti da se više isplati ulagati u našu, nego u neke druge evropske zemlje, tvrdi Mlađan Dinkić.

"Kada globalna kriza prođe, verujem da će investitori izračunati da su najveće gubitke imali u SAD i najvećem broju evropskih zemalja, a da su zaradili u Kini, Srbiji i u možda još nekoliko zemalja", naveo je ministar ekonomije i regionalnog razvoja Mlađan Dinkić u intervjuu "Presu".

Dinkić je ubeđen da će se na srednji rok jedan deo proizvodnje preseliti u Srbiju iz zemalja pogođenih krizom.

Ministar ekonomije je ocenio da Srbija ima šansu da iskoristi svetsku finansijsku krizu i preokrene je u svoju korist i da se pokazalo da je srpski bankarski sistem relativno jači od onih u Evropi.

"Mi smo jedna od retkih zemalja koja nije potrošila nijedan dinar od novca poreskih obveznika za spasavanje banaka, jer takva pomoć države do sada nije bila potrebna", objasnio je Dinkić.

Dinkić je istakao da finansijska kriza neće uticati na smanjenje plata, niti će prouzrokovati masovna otpuštanja u Srbiji. Ipak, ministar napominje da će plate sasvim sigurno sporije rasti.

Srpsko-ruski energetski aranžman

SAD nisu protiv srpsko-ruskog energetskog aranžmana, a ukoliko bi zatražile da Srbija odustane od aranžmana, Beograd bi rekao "ne", izričit je Dinkić.

Ukupan aranžman sa Rusima će, na indirektan način, uvažiti procenjenu tržišnu vrednost Naftne industrije Srbije (NIS), uveren je Dinkić, koji je ponovio da nije protiv energetskog sporazuma, već za što bolji dogovor u interesu Srbije.

Hahaha koja je narod stoka kada je ovaj u Skupstini hahahaha

Veoma poznat Enchanted (avatar)
    Učlanjen
    07.11.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    144

IndustriJske se piše sa J, patrioto!

Aktivan član Astral-Blade (avatar)
    Učlanjen
    06.08.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    65

У Србији пре свега влада велика несташица новца у оптицају (неликвидност), а држава која има моћ и прерогативе да без проблема одштампа недостајућу суму и пусти је бесплатно као поклон, кука како нема новаца или још већи бисер зајми одштампане паре сама себи, тј. свом друштву и привреди

Buduća legenda Torrente Bgd (avatar)
    Učlanjen
    30.07.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    534

Zar smo mi imali proizvodju???
    Daleko ti lepa kuca ahaahhahah

Veoma poznat Вуја (avatar)
    Učlanjen
    07.04.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    168

Naravno. Republickih i gradskih sekretarica, nabijaca i pusika sa platama od 2.000.000 .
    Radi ono u cemu si dobar, a ne ono za mislis da si dobar

Domaćin
    Učlanjen
    11.06.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    68

Cini mi se ,posle "politickog slaganja" ,razumno je da sledi
    SOC-EKONOMSKA OFANZIVA !

Učlanjen
    07.11.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    144

Citat Original postavio Torrente Bgd Pogledaj poruku
    Da li ti shvatas koliko si glupa i jadna???
    Shvatam samo koliko neko ne zna ni elementarne stvari ali je u stanju da stalno kuka i žali se i non-stop kači samo pesimističke teme jer je verovatno privatno teško frustriran i poremećen. Izem ti čoveka kom nikad ništa ne valja i nikad ništa pozitivno nije napisao. Da ja toliko kukam na sve živo već bih se ubila da olakšam i sebi i drugima - isto važi i za onog Tihog.

Učlanjen
    30.07.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    534

Citat Original postavio Enchanted Pogledaj poruku
    Shvatam samo koliko neko ne zna ni elementarne stvari ali je u stanju da stalno kuka i žali se i non-stop kači samo pesimističke teme jer je verovatno privatno teško frustriran i poremećen. Izem ti čoveka kom nikad ništa ne valja i nikad ništa pozitivno nije napisao. Da ja toliko kukam na sve živo već bih se ubila da olakšam i sebi i drugima - isto važi i za onog Tihog.
    Pa i da hoce ne moze da okaci ni jednu optimisticku temu posto se nista optimisticki ne dogadja u Srbiji vec dugo. Eventualno ovaj sneg ali to je vise za decu koja ce se eto obradovati da se malo sankaju i grudvaju i to je to.

Učlanjen
    07.11.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    144

Pa i da hoce ne moze da okaci ni jednu optimisticku temu posto se nista optimisticki ne dogadja u Srbiji vec dugo. Eventualno ovaj sneg ali to je vise za decu koja ce se eto obradovati da se malo sankaju i grudvaju i to je to.
    Kako vam je samo svima nevešto promaklo da je juče pojeftinila hrana za bebe i da je ona gadura vratila 2 miliona Bitno da su se svi dernjali kada nije ukinut PDV na tu hranu i stvari za bebe i kada su ovu provalili da uzima lovu od RIK-a.

Veoma poznat Eric Draven (avatar)
    Učlanjen
    31.08.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    44
    Reputaciona moć
    165

Citat Original postavio Srborus Pogledaj poruku
    Pocinje kriza i kod nas nazalost. Dinar slabi u odnosu na evro, uskoro ce propasti dva najveca izvoznika US Steel i Tigar i propasce industrija, izvoz ce se smanjiti puno, nezaposlenost ce da poraste puno, bice recesije. Bice ekonomska kriza slicnog obima kao pocetkom 1990-ih.

http://webrzs.stat.gov.rs/axd/index1.php?SifraVesti=319&Link=
    Pala je proizvodnja otkako su ove dahije dosle na vlast..........
    "Men dont faint,we take unintended,decisive naps!"
    Bob Kelso

http://9gag.com/gag/aD0GXDO

Legenda
    Učlanjen
    03.04.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Nije kriza pocela, ona odavno traje, samo se pravi podaci kriju ili serviraju u dozama.

Iskusan Srborus (avatar)
    Učlanjen
    19.12.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    301

IndustriJske se piše sa J, patrioto!
    Hvala za ispravku. Eto kad ne znam da se industrija pise sa J a ne bez J da bi ti nisi rekla ne bi znao.

Učlanjen
    30.07.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    534

Kako vam je samo svima nevešto promaklo da je juče pojeftinila hrana za bebe i da je ona gadura vratila 2 miliona Bitno da su se svi dernjali kada nije ukinut PDV na tu hranu i stvari za bebe i kada su ovu provalili da uzima lovu od RIK-a.
    Dobro nemam bebu pa to koliko kosta hrana za bebe me ne zanima toliko i nisam u toku.......a sto se te sto je 2 miliona vratila sta je tu dobro???? Da je zavrsila u zatvoru pa to je vec dobra vest ovako....to ti je ko ja sad opljackam banku ...pa onda sutra odem jos jednu da opljackam i provale me i kazem ok ajde evo vracam vam pare i nikom nista.

Iskusan Srborus (avatar)
    Učlanjen
    19.12.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    301

Ma superiska je to kada industrija u jednoj zemlji kljokne za skoro 10% i kada najveci izvoznici prestanu sa prozivodnjom. Inace mele licno to ne pogadja ni najmanje ni da industrija kljokne za 80% meni je dobro.

Učlanjen
    07.11.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    144

Dobro nemam bebu pa to koliko kosta hrana za bebe me ne zanima toliko i nisam u toku.......a sto se te sto je 2 miliona vratila sta je tu dobro???? Da je zavrsila u zatvoru pa to je vec dobra vest ovako....to ti je ko ja sad opljackam banku ...pa onda sutra odem jos jednu da opljackam i provale me i kazem ok ajde evo vracam vam pare i nikom nista.
    Da su svi koji su krali vraćali pare - bilo bi mnogo bolje po nas. A da li treba da ide u zatvor ili ne ne znam, zavisi da li su ovi iznad nje znali da otima i šakom i kapom ili ne. U svakom slučaju nadam se da će imati obraza i podneti ostavku, to je minimum što može da uradi.

Da li će i radikali iz RIK-a vratiti nadoknade?

Stara legenda Тихи (avatar)
    Učlanjen
    13.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2091

i ja sam se obradovao snegu , pa uzivam u zimskim carolijama ovih dana , no sto se tice ekonomske situacije u srbiji ona nije ni malo ruzicasta.

to sam najavljivao da ce se desiti jos davno, i da je to sve posledica lose politike aktuelne vlasti , al neki nisu hteli da slusaju
    Идите по свему свету и проповедајте Јеванђеље сваком створењу. Ко поверује и крсти се, биће спасен, а ко не поверује биће осуђен.

Iskusan Srborus (avatar)
    Učlanjen
    19.12.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    301

Da tako nekako, dovolno je da US Steel ugasi dve visoke peci i eto ti pad proizovdnje u Srbiji za 5%.

Veoma poznat Вуја (avatar)
    Učlanjen
    07.04.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    168

Da su svi koji su krali vraćali pare - bilo bi mnogo bolje po nas.
    A zasto bi morali svi da kradu. A da vracaju bez ikakve sankcije, pa to mi lici na beskamatno kreditiranje , sa neodredjenim grejs periodom aka ako i kada te neko uhvati.
    Radi ono u cemu si dobar, a ne ono za mislis da si dobar

Učlanjen
    07.11.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    144

Citat Original postavio wujaymarkoff Pogledaj poruku
    A zasto bi morali svi da kradu.
    Zato što su stoka bez imalo morala.

Citat Original postavio wujaymarkoff Pogledaj poruku
    A da vracaju bez ikakve sankcije, pa to mi lici na beskamatno kreditiranje , sa neodredjenim grejs periodom aka ako i kada te neko uhvati.
    Ne znam za ministre ali poslanici imaju imunitet pa nikako ne mogu u zatvor sve i da se nakradu gore od Dafine i Jezde zajedno.

Iskusan Srborus (avatar)
    Učlanjen
    19.12.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    301

EVRO I DINAR:

Zainteresovan član
    Učlanjen
    03.12.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    34

Citat Original postavio Тихи Pogledaj poruku
    i ja sam se obradovao snegu , pa uzivam u zimskim carolijama ovih dana , no sto se tice ekonomske situacije u srbiji ona nije ni malo ruzicasta.

to sam najavljivao da ce se desiti jos davno, i da je to sve posledica lose politike aktuelne vlasti , al neki nisu hteli da slusaju
    Ma nemas ti pojma! Kriv je Milosevic rece superekonomski ministar Dinkic.

Aktivan član Astral-Blade (avatar)
    Učlanjen
    06.08.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    65

Citat Original postavio Eric Draven Pogledaj poruku
    Pala je proizvodnja otkako su ove dahije dosle na vlast..........
    А шта ћемо са падом производње у свету? Изгледа да и они имају своје дахије Само слабо људи контају да су дахије уствари они центри моћи што контролишу количину новца у оптицају. Новац је крвоток једне привреде. Без њега све стаје. Ово данас је потпуно исти случај какав је био током Велике депресије 30-тих. Тада је недостајала 1/3 новца у оптицају у САД. Проблем је што је њихова Централна банка онда, а и данас у приватним рукама, а такве људе боли она ствар да ли ће слупати своју или туђу економију. Наши морони уместо да раде потпуно супротно, копирају ту болесну праксу

Legenda
    Učlanjen
    03.04.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Тихи Pogledaj poruku

Jeste, ali to se znalo da ce biti crno. Ali da su ovi toliko nesposobni, to se ipak nije znalo u vreme kad je pocela kriza. Sad su se pokazali.

P.S. Ovde sneg ko za inat nikako da padne, a ja cekam li cekam..!

Slične teme

1. Odgovora: 35
    Poslednja poruka: 03.06.2008., 14:07
  2. Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 28.03.2008., 14:41
  3. Odgovora: 61
    Poslednja poruka: 13.12.2007., 21:31

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku