Return to Innocence...zaboravljene ljudske osobine

AQUARlUS

Poznat
Poruka
7.827
Pitam se jako cesto...da li stvarno zaboravljamo te ljudske iskonske osobine date rodjenjem...ili nam okolnosti i ritam života to nameću...sve je redja pojava da je neko ljubazan...nasmejan...iskren...o tome da i ne govorim...čast...poštenje...iskrena ljubav...čvrsto prijateljstvo...data reč...da li su stvarno zaboravljene osobine ili čuče negde u nama...ili ih mi sve manje upotrebljavamo...
 
Ljudi se radjaju sa osobinama koje koje se tokom naseg odrastanja razvijaju ili ne..sto zavisi od mnogo cega. od naseg karaktera a pre svega porodice u kojoj zivimo...nacina zivota i sredine.. Osnov svega je domace vaspitanje..koliko ste puta doziveli da neko prodje pored vas i ne kaze Dobar dan..ili vas gurne u prolazu i ne kaze .Izvinite..ili imate osecaj za pravdu..koja cesto u vama izaziva bes i nemoc pred ociglednom nepravdom...Nekada su se na rec...sklapali milionski poslovi..citavi ljudski zivoti su stavljani na casnu rec..danas..malo ko veruje na datu rec..jer su poverenje i datu rec zamenili prevara..pljacka..obmana..ocigledan primer imamo u sopstvenoj zemlji i drustvu u kome zivimo..posle ratova i peviranja..migracija stanovnistva..neke vrednosti su opasno narusene..neki drugi ljudi su izasli na povrsinu sa nekim svojim sistemima vrednosti....sta vredi ljubaznost..nasmejanost..iskrenost ..osim meni samoj na primer.. kada naidjete na drskost..nevaspitanje..mrgodnost i neiskrenost.. ostaje da se povucemo u sebe...svoja mala okruzenja..svoj svet u koji ne dozvoljavamo da udju oni koji ce ga unistavati ..deo po deo i biti silno obradovani kada naidjemo na osobe koje krase sve navedene vrline..Verujem u iskrenu ljubav..to je ona ljubav koja moze sve..kao i prijateljstvo..koje se gradi i zasluzuje vremenom..i takvi prijatelji su dragoceni..
Postoji jos mnogo toga sto je zaboravljeno ili se ne veruje previse u to..u poverenje na primer..koliko verujete..zapitajte se..i koliko ste spremni da verujete...ljudi su izgubili veru i to ne samo u ljubav vec i u umetnost njenog izrazavanja..kao sto je romantika i koliko puta ste culi da je biti romantican glupost..koliko njih se stidi svoje romanticnosti i ne priznaje je..a pokloniti nekome pesmu na primer ili stvoriti romantican trenutak i umeti uzivati u njemu su one lepe stvari koje nam se sve redje dogadjaju..
 
Ljudi se radjaju sa osobinama koje koje se tokom naseg odrastanja razvijaju ili ne..sto zavisi od mnogo cega. od naseg karaktera a pre svega porodice u kojoj zivimo...nacina zivota i sredine.. Osnov svega je domace vaspitanje..koliko ste puta doziveli da neko prodje pored vas i ne kaze Dobar dan..ili vas gurne u prolazu i ne kaze .Izvinite..ili imate osecaj za pravdu..koja cesto u vama izaziva bes i nemoc pred ociglednom nepravdom...Nekada su se na rec...sklapali milionski poslovi..citavi ljudski zivoti su stavljani na casnu rec..danas..malo ko veruje na datu rec..jer su poverenje i datu rec zamenili prevara..pljacka..obmana..ocigledan primer imamo u sopstvenoj zemlji i drustvu u kome zivimo..posle ratova i peviranja..migracija stanovnistva..neke vrednosti su opasno narusene..neki drugi ljudi su izasli na povrsinu sa nekim svojim sistemima vrednosti....sta vredi ljubaznost..nasmejanost..iskrenost ..osim meni samoj na primer.. kada naidjete na drskost..nevaspitanje..mrgodnost i neiskrenost.. ostaje da se povucemo u sebe...svoja mala okruzenja..svoj svet u koji ne dozvoljavamo da udju oni koji ce ga unistavati ..deo po deo i biti silno obradovani kada naidjemo na osobe koje krase sve navedene vrline..Verujem u iskrenu ljubav..to je ona ljubav koja moze sve..kao i prijateljstvo..koje se gradi i zasluzuje vremenom..i takvi prijatelji su dragoceni..
Postoji jos mnogo toga sto je zaboravljeno ili se ne veruje previse u to..u poverenje na primer..koliko verujete..zapitajte se..i koliko ste spremni da verujete...ljudi su izgubili veru i to ne samo u ljubav vec i u umetnost njenog izrazavanja..kao sto je romantika i koliko puta ste culi da je biti romantican glupost..koliko njih se stidi svoje romanticnosti i ne priznaje je..a pokloniti nekome pesmu na primer ili stvoriti romantican trenutak i umeti uzivati u njemu su one lepe stvari koje nam se sve redje dogadjaju..

Sta dodati na ovo?:think: Nista.sve si rekla Kuco.....nazalost to je tako.....sistem vrednosti je poremecen.i ondaj ko je ko je iskren i ljubazan i dobar,ta osoba je podvrgnuta ruglu...dobija epitet budale...i nazalost vise niko nikome ne veruje na rec....i to je jako tuzno...sve si rekla kako jeste kuco..:worth:
 
Pitam se jako cesto...da li stvarno zaboravljamo te ljudske iskonske osobine date rodjenjem...ili nam okolnosti i ritam života to nameću...sve je redja pojava da je neko ljubazan...nasmejan...iskren...o tome da i ne govorim...čast...poštenje...iskrena ljubav...čvrsto prijateljstvo...data reč...da li su stvarno zaboravljene osobine ili čuče negde u nama...ili ih mi sve manje upotrebljavamo...

Sve sto si naveo imam i dajem na dlanu,ali nisu svi ljudi takvi i povrede te..Ali ja i dalje ostajem nepopravljiva i nastavljam po starom... I onda me neka sitnica obraduje i kazem:Vredelo je...
 
Zamolio bih moderatore da zakljucaju ovu temu...ocigledno je da je jako malo ljudi kojima nedostaju iskonske ljudske osobine...

I zamisli Akvarijuse, da ja sad dodjem i pocnem da pricam o sebi kako ja posedujem iskonske osobine, kako sam ja dusa od coveka, zene... bilo bi bljak... a ko sam ja ili bilo ko da sudimo o tamo nekome ko ih ima ili nema? Nije tacno da je malo ljudi, mnogo ljudi poseduje iskonske ljudske osobine, samo mozda nemaju kome da ih pokazu... Zivot je surov i svi se bave uglavnom sobom...
 
Prvo i osnovno da moramo u sebi i prema sebi..suprotno necemo biti ni prema drugima..i ako hocemo nesto lose da prepravimo u dobro onda promene treba pre svega izvrsiti u sebi..Bilo sta raditi a nemati jasnu ideju uo sebi ..sta i kako je najgore sto nas moze zadesiti..bez ideje i bez vizije..kao u magli smo..
 
dzhaba meni shto cu ja biti ljubazan, nasmejan, iskren, chastan i poshten ako ce me neko za 5 minuta izjebat..........

Ovakva iskustva imam i sama ,to je upravo ono sto okolina cini coveku pokusavajuci da ga menja i oblikuje po svojim kalupima,to je ono sto te zove na oprez na ne verovanje nikome .
Osude i presude ...Predrasude ...narocito u virtuali - realno zahvalna sam ljudima koji su oko mene kojima dopustam da budu kakvi jesu i da ja jesam .
Cast izuzezima ovde -pa opet ... idem dalje uprkos svemu sa osmehom, ko ga prihvati bice mi drago ko ga ne prihvati ne mogu ga na silu naterati .
Da svako treba poceti od sebe ...a mozda se i zaustaviti samo kod sebe samog a ne menjati druge,njihovu prirodu samo zato sto je to meni ili tebi lose -ako to sami ne zele .Svako gleda sa svoje tacke gledista ,svako polazi od sebe - ali sebe zaboravlja onoga momenta kada vidi pred sobom osobu koja nije po njegovoj meri .
Ne mogu se svi voleti ,ne mogu se svi simpatisati - neko manje, neko vise ...niti ja licno to ocekujem od drugih .
Sve su to normalne ljudske osobine -Zlo i dobro ... I TO U SVAKOM OD NAS -svi smo sastavljeni iz cnog i belog a sve ostale boje su u nama ...
Pogotovu kada su zastupljeni zajednicki interesi - isti ciljevi ,lome se koplja ... udruzeni iz zajednickih interesa ,zato sto mi je ovaj simpa ili sta znam uvek smo jaci -Zar ne?
Dva losa ubise Milosa ! Toliko od mene i sve vas ljubazno sa osmehom pozdravljam
:bye:
 
Ovakva iskustva imam i sama ,to je upravo ono sto okolina cini coveku pokusavajuci da ga menja i oblikuje po svojim kalupima,to je ono sto te zove na oprez na ne verovanje nikome .
Osude i presude ...Predrasude ...narocito u virtuali - realno zahvalna sam ljudima koji su oko mene kojima dopustam da budu kakvi jesu i da ja jesam .
Cast izuzezima ovde -pa opet ... idem dalje uprkos svemu sa osmehom, ko ga prihvati bice mi drago ko ga ne prihvati ne mogu ga na silu naterati .
Da svako treba poceti od sebe ...a mozda se i zaustaviti samo kod sebe samog a ne menjati druge,njihovu prirodu samo zato sto je to meni ili tebi lose -ako to sami ne zele .Svako gleda sa svoje tacke gledista ,svako polazi od sebe - ali sebe zaboravlja onoga momenta kada vidi pred sobom osobu koja nije po njegovoj meri .
Ne mogu se svi voleti ,ne mogu se svi simpatisati - neko manje, neko vise ...niti ja licno to ocekujem od drugih .
Sve su to normalne ljudske osobine -Zlo i dobro ... I TO U SVAKOM OD NAS -svi smo sastavljeni iz cnog i belog a sve ostale boje su u nama ...
Pogotovu kada su zastupljeni zajednicki interesi - isti ciljevi ,lome se koplja ... udruzeni iz zajednickih interesa ,zato sto mi je ovaj simpa ili sta znam uvek smo jaci -Zar ne?
Dva losa ubise Milosa ! Toliko od mene i sve vas ljubazno sa osmehom pozdravljam
:bye:


@nemir, sta ovde dodati, maltene nishta, kao da si mi "otela" misli iz glave.;)
Ljudi smo , sa vrlinama i manama, mozemo jedni druge prihvatati ili ne,biti manje ili vishe simpatichni....strashno bi bilo kad bi svi isto mislili i svi se jedno drugom dopadali.
A, ja...mogu josh da napishem da kroz svoj zivot "koracham, igram, radujem se, plachem, tugujem, smejem, letim, ljutim, pevam", na svoj nachin...tj, zivim ga onako kako ga sama "nosim i reziram" uz dodatke mojih najblizih, ali sam opet JA-svoja, ovakva ili onakva, ali zadovoljna sobom i zadovoljna shto me oni do kojih mi je stalo bash takvu vole i prihvataju.
Za one druge, to vec nije moj problem.
Mozda je ovo prejako-ali da li neko sme da baci kamen?
Dosta od mene, ne bih ovde mozda ni pisala, da mi se ovaj tvoj post nije dopao i podstakao me da napishem koju rech.

Pozdrav svima (jednom sam napisala, da je osmeh nashe drugo ime
:):bye:
 
Za one druge, to vec nije moj problem.
Mozda je ovo prejako-ali da li neko sme da baci kamen?
Dosta od mene, ne bih ovde mozda ni pisala, da mi se ovaj tvoj post nije dopao i podstakao me da napishem koju rech.

Pozdrav svima (jednom sam napisala, da je osmeh nashe drugo ime[/COLOR]:):bye:[/QUOTE]

Cesto te ja nesto podsticem - mora da imamo nesto zajednicko ...
Ko sme da baci kamen ...
podseca me na bacanje kamena sa ramena pa ko ce dalje i vise
;)

Drzim se one :Budi obazriv prema ljudima.
Budi grub prema onima koji nisu obazrivi prema tebi.
 
Poslednja izmena:
Divan naslov teme! Podseća me na film... :)
Ne brini, Utočeni Vodenjaku, tvoje škrge će prodisati čim odrasteš i smogneš hrabrosti da se prikažeš drugima onakav kakav si!. Ili čim shvatiš da je tvoj svet večan i nepromenljiv, pa se ubaciš u neki šablon.Izbor je na tebi.
Malo je onih koji se usuđuju da prikazuju svoja pozitivna osećanja. Zato se i kriju iza obaveza. Postali smo preemotivni. A to danas nije na ceni.
Ali, narod kaže - pritisnuto jače, jače skače! Što se više okrećemo materijalizmu i opipljivim stvarima, tj.predmetima, to nam duša više vapije za emocijama. Zato se svađamo na parkiralištu. Zato se svađamo sa ženom. Sa šefom. (Sa šefom u mislima, samo. :)) Izdiremo se na kasirku. Na 'sporedne' ljude. Jer osečamo. A ne smemo da pokažemo prijatna, lepa osećanja, to je znak slabosti, dok su ružne, negativne emocije, hit! Pitanje mode! :)
Pa, ili ćeš biti pomodan i neprijatan svima, i samome sebi, ili ćeš smoći hrabrosti i uputiti svima jedan prijatan osmeh. Prvi, pa drugi, pa treći... I odjednom će svi oko tebe biti osmehnuti.
Treba mnoooogo hrabrosti za najoobičniji osmeh, dok se ne odraste. :)
 
Za one druge, to vec nije moj problem.
Mozda je ovo prejako-ali da li neko sme da baci kamen?
Dosta od mene, ne bih ovde mozda ni pisala, da mi se ovaj tvoj post nije dopao i podstakao me da napishem koju rech.

Pozdrav svima (jednom sam napisala, da je osmeh nashe drugo ime[/COLOR]:):bye:

Cesto te ja nesto podsticem(Ovim postom si me podstakla da napishem to shto sam napisala, inache se ne secam da sam ikad napisala post a da si me ti podstakla, osim kad sam ja pisala post na temi o -drugarstvu, pa se ti nadovezala na taj post i tako....stoji sve i dalje shta je napisano na toj temi) - mora da imamo nesto zajednicko ...Mozda Orijent....
Ko sme da baci kamen ...
podseca me na bacanje kamena sa ramena pa ko ce dalje i vise
;)Mene ne podseca -na bacanje kamena s ramena, a ni ko ce dalje i vishe...nego na neshto drugo;), no nije bitno....svako na svoj nachin tumachi, verovatno kako kome odgovara, a to je normalno za ljude....da tumache na svoj neki nachin....razlichiti smo i to je dobro...

Drzim se one :Budi obazriv prema ljudima. Da, slazem se!
Budi grub prema onima koji nisu obazrivi prema tebi.
[/QUOTE]
Ne, iskustvo i zivot su me nauchili da ne treba biti grub, ako me neko povredi, pa to josh radi konstantno, jednostavno stavim tachku, s takvima nema vishe nikakvog "druzenja", jednostavno -kraj.
Zashto bih troshila svoju energiju na nekog ko to uopshte ne zasluzuje,to sebi necu da radim.
A dobro je i cutati u mnogim situacijama, prekinuti kontakt, znati ono sto si saznao, a da to te osobe uopshte ne znaju, a ako i pitaju samo se osmehnuti, okrenuti i nastaviti svojim putem:)
Eto, raspisah se, i na kraju, pozdrav uz osmeh:)

:bye:
ps.za mene je pisanje povodom ove nashe prepiske zavrsheno, mogli bi razglabati unedogled.
Shto se teme tiche, svako u sebi nosi i dobre i loshe osobine, na nama samima je koje cemo ispoljiti, shto opet zavisi prvenstveno od nas samih a i od okolnosti koje nam zivot nametne, ali sam za to -da ne treba nikad istrchavati...nego se truditi da ipak preovladaju one bolje osobine....no to opet zavisi od ljudi-ne kaze se dzabe-sto ljudi-sto cudi.
 
Poslednja izmena:

Back
Top