ZAGONETKE

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

REVELIN

Buduća legenda
Poruka
27.806
Zagonetka je posebna govorna tvorevina u kojoj se misao ,predmet,radnja ili slika ne kazuje direktno vec skriveno i to upotrebom reci u njihovom prenosnom znacenju,najcesce u obliku metafore.Zbog toga je potrebno zagonetku pazljivo slusati ili citati,jer se u izvesnim slicnostima izmedju upotrebljenih reci i njihovog prenesenog znacenja moze i odgonetnuti njena skrivena misao.Ponekad zagonetka ume da se posluzi lakom igrom reci,ali najbolje su one zagonetke koje su iskazane u prerusenom,alegorijskom jezickom duhu.

Ovo bi bilo kolokvijalno tumacenje...ali zagonetka ponekad bude i govor u svakodnevnoj komunikaciji...kada ne mozemo otvoreno reci sta mislimo...ili pak i nesmijemo,jer bi sva nagost izgovorenog nanela vise stete nego ocekivane koristi...

Hajde da se poigramo lakom igrom reci....zagonetkom...ali i *zagonetkom*...kakva su vam znanja o jednoj...i iskustva sa drugom....
 
hm, pravilo je, pretpostavljam, da neko postavi zagonetku, a onda onaj ko pogodi tačno rješenje- postavlja slijedeću..

ukoliko je tako, evo..

servira se na stolu, a nije hrana i piće..
 
Ne znam sto bi to moglo biti,ali mi se cini ako je ne resis,da niko nece pristupiti.:)
dok se ovoj resenje ne nadje.Mozda bi mogao dati i neko pojasnjenje koje bi malo
olaksalo resenje.Da li je mozda ....istina?
 
ok, ovo treba nastaviti:)

ja Vam garantujem," kaže prodavač u pet shopu, " da će ova papiga ponoviti svaku riječ koju čuje." Kupac je donio papigu i shvatio da papiga ne ponavlja ni jednu riječ. Međutim prodavač nije lagao. Kako je to moguće?
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top