Kad pocinje zivot?

Lilith89

Primećen član
Poruka
568
Kad po vama pocinje vas zivot?
Naravno,to je kada se rodite;)
Ali mislim u smislu,kada ste postali svesni neke odgovornosti,kada ste poceli da shvatate uzroke i posledice...Koji dogadjaj vas je naveo na razmisljanje?
Polazak u srednju skolu?Prva ljubav?Polazak na fax?......?
Sta je bila prekretnica da zivot postane vas zivot...?:think:
 
Polazak u srednju školu je vremenski postavljen ipak nekako isuviše rano u životu za neko ozbiljnije razmišljanje/delovanje.

Neka recimo za mene to bude početak prošle godine. Tačan datum ne postoji, nego mi je prošla godina bila najturbulentija po svim aspektima u mome životu. Desile su mi se mnoge stvari koje su okončale moj period kao dečaka.
Da definišem šta je pojam dečaka po meni: to je period kad se ide u školu i nema nikakva obaveza osim te, dodje se kući, gleda TV ili upali komp, pročita po neka knjiga, izbleji malo napolju sa društvom. Nema nikakvih ozbiljnijih angažovanja niti veće odgovornosti, ne radi se niti zaradjuje, vremenski totalno predvidivo u najvećoj meri.
 
Moj život još nije moj.
Ja ga puštam da leprša oko mene.
Tek ponekad uhvatim delić i proživim ga svesno.

Iluzije su mi draže... tople, tamne i otežale poput letnjih noći i mirisa ljubičice.

U iščekivanju sam prekretnice... a to nije neki naprasan događaj.
Suštinske promene su evolutivnog karaktera.
Uzmite proces fizičkog starenja za primer.
Ne probudimo se jednog jutra sedi i izbrazdanog lica.
Tako nešto godinama traje, gotovo i da nismo svesni toga.

Što se tiče razmišljanja i poimanja uzroka i posledica.
Ne vezujem ja to striktno za življenje u smislu svesnosti odgovornosti.

A što se tiče uočavanja te povezanosti među pojavama, povezanosti ljudi... o tome bih mogla pošteno da se razvežem i esejski prikažem kako samo ja to umem, nerazumljivo drugima, na momente i meni samoj.
No, preskočiću. ;)
Radi sopstvene... bezbednosti. :D
 
Što se tiče generalnog počinjanja života, kako kad.
Ja bih rekla da počinje od tinejdžerskog doba, možda, malo samo.
Ne znam, počinjemo da zrelimo [ne svi istom brzinom i jačinom, naravno, ali koliko-toliko počinjemo da shvatamo neke stvari, da ulazimo u realni svet...]
Iako nije to to... bar ne još

Što se tiče lično mene, ja život nemam.
Ne bukvalno, doduše :D
 
Kad po vama pocinje vas zivot?
Naravno,to je kada se rodite;)
Ali mislim u smislu,kada ste postali svesni neke odgovornosti,kada ste poceli da shvatate uzroke i posledice...Koji dogadjaj vas je naveo na razmisljanje?
Polazak u srednju skolu?Prva ljubav?Polazak na fax?......?
Sta je bila prekretnica da zivot postane vas zivot...?:think:

ne, pocinje jos u stomaku :p

mislim da nema nikakve iluminacije i shvatanja zivota tek tako
odgovornost se uci od malih nogu a ne tek od osnovne npr
 
kod mene konkretno, negde od 2. godine srednje, leto pre su se desili neki prelomni događaji (događaj) i otada sam sam skroz promenio način razmišljanja, života, počeo da kapiram neke stvari, zrim, učvršćujem stavove i poglede na svet, kapiram realan život... a što se tiče ove odgovornosti, to slabo usvajam, mada u zadnje vreme sve više razmišljam o tako nekim konkretnim, "odgovornim" stvarima, tipa budućnost, posao...

Uzivajte dok jos nijeste poceli stvarno da zivite ;)

e, baš vala!
 
Poslednja izmena od moderatora:
kod mene konkretno, negde od 2. godine srednje, leto pre su se desili neki prelomni događaji (događaj) i otada sam sam skroz promenio način razmišljanja, života, počeo da kapiram neke stvari, zrim, učvršćujem stavove i poglede na svet, kapiram realan život... a što se tiče ove odgovornosti, to slabo usvajam, mada u zadnje vreme sve više razmišljam o tako nekim konkretnim, "odgovornim" stvarima, tipa budućnost, posao...

Isto! Cak sam i radio jedno vreme za lovu!:p:per:
 

Back
Top